JUN: TRE - VSE 2:2 - Třebíčští získali první bod, lehké to ale nebylo

T ř e b í č - Třebíčští junioři nastoupili v domácím prostředí proti Vsetínu a chtěli získat minimáně bod. To se nakonec povedlo, i když po většinu utkání vedli domácí o dvě branky. Oba týmy od minulé sezóny značně změnily a omladily kádr a tak se hrál rychlý a důrazný hokej. Za domácí se trefili Nikola Marek a Michal Vlašín (na snímku).

2.kolo, neděle 18.9.2011
2:21:0, 1:1, 0:2
VSE VSE
Branky a nahrávky: 1. Marek, 39. Vlašín (Belatka) - 47.Kývala, 52. Medvedev (Daněk). Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Krejčí, Belatka, Pálka, Outulný, Tvarůžek, Vlašín, Vysloužil, Horký, Stromecký, Marek, Šulc, Vondráček P., Weiss, Peroutka
VHK Vsetín: Michálek - Studený, Hradil, Báchor, Kashaev, Valentík, Daněk, Horák, MEdveděv, Šimon, Koutník, Gromus, Kývala, Štrbík, Tobola, Motloch

Třebíčští junioři získali první bod v sezóně, ale rozhodně to nebyl bo dzískaný lehce. Hned v první minutě překonal Michálka ve vsetnské kleci Nikola Marek poněkud kuriózní brankou, když si gólman puk odražený od zadního mointinelu sám srazil do brány.

Pak ale stovka diváků sledovala vyrovaný boj, v nemž o něco aktivnější byli domácí, ale do porvní sirény se už skóre nezměnilo.

I první polovina druhé dvacetiminutovyk odpovídala hodnopcení první třetiny. Druhá desetiminutovka druhé části hry ale už patřila hostům. Ti začali více bruslit a to dělalo domácím problémy. K vidění bylo několik pořesilovejk a jednu z noch dokázal ve druhý gól Horáků přetavit Michal Vlašín po asistenci třebíčského kapitána Michala Belatky - 2:0. Tímto stavem také druhá třetina skončila.

Ve třetí třetině byli hosté lepším mužstvem, měli více ze hry a vytvářeli si hodně šancí. Brankář Lukáš Dusík jim ale odolával až do 47. minuty, kdy se prosadil Martin Kývala a střelou přes obránce dal Valachům naději - 2:1. Po této brance hosté ještě více ožili, domácí se naopak stáhli a spoléhali na rychlé brejky. Do jednoho z nich se dostal v oslabení Ondřej Šulc, ale jeho střela jen těsně minula levý horní růžek Michálkovy svatyně.

Pak se potvrdilo známě pravidlo nedáš - dostaneš. Domácí sice přesilovku ubránili, ale Vsetínští využili tlaku a rozhozené třebíčské obrany k vyrovnání. To bylo z bezprostřední blízkosti brankoviště, kdy se důrazenm prosadil Alex Mededěv. Assitence byla připsána Josefu Daňkovi.

To už běžela 52. minuta a od té chvíle jakoby se oba týmy s bodem spokojily. Šancí znatelně ubylo. Jedna se přecejen zrodila a měli ji opět Vsetínští. Jedovatou střelu přes hráče uviděl brankář Dusík až na poslední chvíli ale rychlo volnou rukavicí ještě stačil puk vyškrábnout mimo tři tyče.

Roman Mejzlík po zápase TRE- VSE 2:2

Miroslav Kubo po zápase TRE- VSE 2:2