JUN: TRE - VSE 3:3 - Juniorka remizovala se Vsetínem

T ř e b í č - Ve 14. kole ligy juniorů zavítali na led Horácké Slavie Valaši ze Vsetína. Týmy se v zápase přetahovaly o vedení. Ve třetí třetině mohli obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, ale žádnému z nich se to nepovedlo. Poslední branku utkání dal Petr Krutiš.

14.kolo, neděle 1.11.2009
3:31:1, 1:1, 1:1
VSE VSE
Branky a nahrávky: 16. Vondráček (E. Kadela), 30. E. Kadela (Vondráček, Vítek), 46. Krutiš (Křenek) - 4. Kapr (Kubo), 36. Červenka (Kubo, Plachtovič), 44. Červenka (Plachtovič). Rozhodčí: Kubičík - Bilík, Kříž. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Kadela R., Čtveráček, Belatka, Kún, Kotrba, Dvořák, Švaříček, Kadela E., Vondráček, Vítek, Křenek, Koza, Krutiš, Kesner, Cirhan, Giz, Vyhnálek.
VHK Vsetín: Hromada - Studený, Kovář, Jaškin, Kubo, Djorič, Červenka, Šimko, Zbranek, Plachtovič, Kapr, Gromus, Vítek, Sýs, Valigula, Martyčák.

Utkání nezačalo v nijak závratném tempu. První zásah si připsal Wolf proti střele Studeného do modré čáry. Hromada se zahřál při pokusu Kozy. Ve 4. minutě hosté otevřeli skóre zápasu. Kubovo nahození od modré šikovně tečoval David Kapr - 0:1.

Vyrovnání měl na holi Vítek, ale Hromadu neprostřelil. V 9. minutě se hosté řítili dva na jednoho. Plachtovič se ocitnul sám před Wolfem. Svou kličku však přetáhl. V další šanci Vsetína se ocitl Kovář, který nedokázal na hranici brankoviště trefit neposedný kotouč. Ve 12. minutě čelil Wolf nájezdu Červenku. Vsetínský útočník mířil mezi betony, ale tudy cesta ke skórování nevedla. Třebíč se dočkala vyrovnání v 16. minutě. Eda Kadela přejel modrou, posunul puk Tomáši Vodráčkovi, po jehož příklepu skončil puk ve vsetínské síti – 1:1.
Krátce před odchodem do kabin uháněl na Wolfa Gromus. Belatka se mu vrhnul pod nohy a čistě odpálil puk z čepele protihráče.

Na ospalém tempu hry se nic nezměnilo ani po přestávce. V jedné z mála pohledných akcí se protáhl podél mantinelu E. Kadela, vystřelil, odražený puk chtěl dorazit Koza, jenže promáchl. Ve 24. minutě vyrobila Třebíč hrubici v rozehrávce, ke kotouči se dostal Kovář, jehož těžkou střelou pod břevno lapil Wolf semaforem. V polovině zápasu udeřili domácí. Vondráčkovu nepovedenou střelu dopravil do branky Eduard Kadela - 2:1.

Vsetín přidal na pohybu a dělal Horácké Slavii průvan v obraně. Ve 36. minutě stál dva metry před brankou Kubo, jenže přestřelil. Valaši vyrovnali v přesilovce, když krásnou kombinační akci zakončil do prázdné branky Martin Červenka - 2:2.

Hosté vycítili šanci na výhru a do třetí periody vlétli jak vyhladovělí vlci. Jejich mírná převaha byla korunována v čase 43:10, kdy se po zmatku před domácí klecí prosadil Martin Červenka - 2:3.
Inkasovaná branka Horáckou Slavii nastartovala. První pětka Třebíče sevřela Valachy před jejich brankou. Hosté náporu odolali s vypětím všech sil. Horáci vyrovnali ve 46. minutě. Z druhé vlny najel do útočného pásma Petr Krutiš, jenž prudkou střelou zápěstím vyrovnal – 3:3.

Skóre zápasu se už do konce zápasu nezměnilo ani přes dobré brankové příležitosti na obou stranách.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Vsetín má v současné době nejlepší formu ze všech soupeřů i díky tomu, že posílil o dva hráče ze Zlína. Dokázal to v Brodě, kde vyhrál 8:1. Šli jsme do zápasu v rozhárané sestavě, protože jsme uvolnili dva kluky do Jihlavy. Myslím si, že se to na mužstvu podepsalo v tom, že jsme určité věci ve finální části řešili trochu kostrbatě. Velice si cením toho, jak mužstvo bojovalo, jak k tomu přistoupilo. Ve dvoubodovém systému se každý bod počítá a vzhledem k vývoji hry je remíza spravedlivá.