JUN: VSE - TRE 2:4 - Juniorka vítězem skupiny Východ, čeká ji baráž o extraligu

T ř e b í č - Třebíčští junioři zajížděli do Vsetína ve značně okleštěné sestavě. Trenéři Pokorný a Burian měli k dispozici pouze třináct hráčů. Přesto Horáci získali dva body za vítězství 4:2, když vítězství pečetil brankou v power-play Čtveráček.

35.kolo, neděle 14.2.2010
VSE VSE
2:40:1, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 41. Chocholáček (Ondra, Jurík), 43. Gromus (Sýs), - 13. Krutiš,(Dočekal, Kotrba), 25. Kadela (Vyhnálek), 39. Křenek, (Krutiš, Dočekal), 60. Čtveráček. Rozhodčí: Hradil, Novák, Škrobák . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 230. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4 .
VHK Vsetín: Kurtin - Ondra, Studený, Hradil, Kapr, Jurík, Lukeš, Kitsberger, Sýs, Kajaba, Zbranek, Plachtovič, Báchor, Gromus, Vítek, Klimek, Chocholáček, Farda, Martyčák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf, (Čěrný), - Belatka, Čtveráček, Kún, Kotrba, Dvořák, Kadela, Kesner, Vondráček, Křenek, Krutiš, Dočekal, Giz, Vyhnálek.

Od první minuty utkání vlétli Třebíčští na soupeře s obrovskou chutí a hned při prvním pokusu ze 20. vteřiny si Adam Kurtin v brance Valachů nebyl jistý svým zákrokem. Vše ale pro Vsetín dobře dopadlo. Domáci se ke slovu dostali v 5. minutě, to se Chocholáček protlačil až před brankáře Wolfa, jenže našel jen dobře nastavenou lapačku golmana Třebíče. V 7. minutě se opět musel činit Kurtin, který si nejprve poradil s únikem velice agilního Vondráčka a za necelou minutu likvidoval nájezd důrazného Kesnera. Chvilku vsetínské poezie si v první části udělal David Jurík, který si udělal ze všech hráčů doslova kuželky, projel celým hřištěm, ale na třebíčského brankáře s číslem 1 si nepřišel. Ve 13. minutě přišla první branka do sítě valachů. Při přesilové hře se prosadil Petr Krutiš, jenž si doslova pohrál s Kurtinem a lehkým blafákem do beckhandu po ledě otevřel skóre utkání. Poté se hra uklidnila a dění se odehrávalo především ve středním pásmu. Až v 15. minutě zahodil vyloženou šanci třebíčský Vondráček a když se neprosadil do konce první části ani Sýs, šlo se do kabiny za stavu 0:1

Do druhé části vstoupili hráči Třebíče ještě aktivněji. Kurtinovi se již po několikáte znovu připoměl kapinán Třebíče Krutiš střelou z prostoru mezi kruhy. Vsetín na druhé straně zahrozil z hole obránce Jiřího Fardy, se kterou si golman ve službách bíločervených barev poradil. Ve 25. minutě si naopak slabou chvilku vybral Adam Kurtin, jenž školáckým gólem, propustil skrs své betony lehkou přízemní sřelu Eduarda Kadely. Hosté se tak ujali vedení 0:2. V minutě 29-té se vsetínský brankář zapotil po nebezpečné střele rovnou z buly, kdy střílel Vondráček, ale vyrážečka golmana Valachů byla na místě. Vsetín se snažil alespon o snížení skóre. René Kajaba v minutě 34. ujížděl v situaci 3 na 1. Vsetínský útočník s číslem 23 dostal přihrávku z pravé strany do středu hřiště, ovšem s jeho střelou si Wolf poradil. Jenže na druhé straně už bylo zase veseli, když gólem do šatny po dokonalé souhře Třebiče zvyšoval David Křenek už na 0:3.

Do závěrečného dějství Valaši mírně přidali a Anton Chocholáček po vyraženém pokusu dorazil kotouč pohodlně do prázdné brány. To svítil na časomíře čas 40:42. Za necelé dvě minuty ukázal šikovnost Lukáš Gromus, když lehkým přehozením dokázal překonat Wolfa po druhé v dnešním zápase. V minutě 48. mohl vedení zvýšit Vondráček, ale jeho pokus skončil na boční síti. V minutě 54. se musel Kurtin co ohánět, neboť na třikárt likvidoval z nebezpečných pozic střely Krutiše a Dočekala. Poté se Vsetín již na víc nezmohl. Kajaba v samotném závěru byl zbloková hostující obranou a tak při závěrečné power - play rozhodl o vítězství Třebíče střelou do prázdné brány Jiří Čtveráček. Horácká Slavia Třebíč zvítězila 4:2 a připsala si jistě cenné dva body.

Jiří Burian - SK Horácká Slavia Třebíč: "Velmi kvalitní zápas jsme odehráli ve Vsetíně a po dvou třetinách jsme naprosto zaslouženě vedli 3:0. Mohlo být i více, kdyby jsme měli více štěstí na hokejkách a kdyby soupeřův brankář nezachytal v tak vynikající formě. Stačilo ale jedno hloupé vyloučení (2+2) na začátku třetí třetiny a už bylo 3:2. Po té se rozhořel boj o každý centimetr ledu a nakonec brankou Čtveráčka v power-play jsme stanovili výsledek na 4:2. Kluci zaslouží pochvalu i za to, že tento zápas odehráli ve 14 lidech i s brankářem."