JUN: VSE - TRE 3:4 - Třebíčští dokázali otočit zápas a konečně bodují

T ř e b í č - Uplakaný svátěční den přinesl juniorům Horácké Slavie konečně tříbodovou radost. Ačkoli hosté po první třetině prohrávali už 3:1, když dvakrát inkasovali v závěru třetiny, dokázali pak třemi góly v řadě průběh zápasu dokonale otočit. Na gól Karla Kesnera z první třetiny navázali Petr Krutiš, Gasper Jordan a vítěznou trefou okamžitě po buly ve 43. minutě Václav Jaroš. Třebíčští mladíci si tak po čtrnácti zápasech bez bodového zisku konečně připsali tři důležité body, navíc z ledu souseda v tabulce - Vsetína.

25.kolo, úterý 28.10.2008
VSE VSE
3:43:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 5. Sýs (Valigura, Pořický), 19. Plachtovič (Vávra, Surovec), 20. Sznapka (Szabó) - 9. Kesner (Kadela, Čtveráček), 31. Krutiš (Vondráček), 42. Jordan (Dočekal, Sochor), 43. Jaroš (Kadela). Rozhodčí: Husička - Machálek, Skach. Vyloučení: 8:9, navíc Červenka 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
VHK Vsetín: Hromada - Jaškin, Šimurda, Farda, Sznapka, Štindl - Němec, Vítek, Szabó, Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura, Sadil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Telecký, Mečiar, Čtveráček, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Kadela - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela, Dočekal, Kesner, Sochor, Burda, Jordan, Deveri.

Do utkání dvou týmů z chvostu tabulky vstoupili aktivněji domácí. V úvodu 5. minuty si vykoledovali přesilovou hru a tu po zhruba půl minutě proměnili. Martin Valigura dotlačil zpoza branky puk až k Sýsovi a ten z bezprostřední blízkosti nedal brankáři šanci – 1:0. V 8. minutě však právě střelec úvodní branky putoval na lavici hanby a hosté trestali. Kadela s Kesnerem ujeli do přečíslení 2 na 1 a druhý jmenovaný zavěsil nechytatelně pod břevno (1:1). V dalších minutách utkání se hra, prošpikovaná mnoha oboustrannými nepřesnostmi, odehrávala především ve středním pásmu. O vzruch se postarali pouze Třebíčští v minutě 13., akci 2 na 1 však nesehráli dobře. Domácí se do kloudné šance nedokázali dostat ani ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách, těsně po skončení té druhé však udeřili. Vávra přistrčil puk Plachtovičovi a ten tváří v tvář gólmanovi uspěl s efektním bekhendovým blafákem (2:1). Než se hosté stihli vzpamatovat, byl stav utkání již 3:1. V čase 19:17 vyslal Sznapka přesně mířenou střelu od modré a ta zaskočila Teleckého v brance hostů (3:1). Po první třetině tak odcházeli do šaten spokojeněji domácí.

Druhé dějství začalo třebíčskou přesilovkou, která se navíc po minutě a půl zdvojnásobila, výhodu 5 na 3 však Třebíč sehrála špatně. Následovaly další tresty na obou stranách, kromě nebezpečného výpadu Dočekala ve vlastním oslabení toho však příliš k vidění nebylo. Přesně v polovině zápasu ale přeci jenom udeřilo. Po velkém přesilovkovém tlaku hostů Hromada neudržel ve skrumáži kotouč a důrazný Krutiš jej dokázal pohotově zavěsit pod břevno (3:2). Za domácí se o odpověď pokusili Sýs s Pořickým, na náhradníka Wolfa v třebíčské kleci si ale nepřišli. Další minuty prostředního dějství byly opět rozkouskovány četnými vyloučeními a alespoň trochu hokejového momentu se diváci dočkali až ve 40. minutě, kdy v oslabení vyrazil Surovec do rychlého protiútoku, faulovaný obráncem však netrefil.

V úvodu třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku, gól z ní však nedali, naopak hned po jejím skončení připravili slávisté Vsetínu šok. V čase 41:59 se do střelecké pozice mezi kruhy protáhl špatně hlídaný Jordán a střelou do horního růžku nedal Hromadovi šanci – 3:3. Valachy, v sezóně již poněkolikáté, zmrazila inkasovaná branka natolik, že hned po buly se nezmohli na nic jiného, než sledovat jak Třebíč po 9 sekundách hry obrací skóre ve svůj prospěch, trefil se Jaroš – 3:4. Domácí si vzali oddechový čas, následně vrhli všechny své síly do útoku. Jejich snahu o vyrovnání ovšem brzdily naprosto zbytečné fauly, jako například hrubost Pořického ve 45. minutě. Přesto se Valachům o chvíli později naskytla možnost dvojnásobné minutové převahy, tu však domácí nesehráli dobře, navíc je o dobrou polovinu této výhody připravil hloupý faul Vávry.

Zelenožlutí přesto i nadále pokračovali v náporu, Surovcovi po objetí branky ale chybělo k úspěšnému zasunutí několik centimetrů, neuspěl ani Šimurda střelou od modré a úsměv na tváři Valachů nevyloudil ani z bezprostřední blízkosti dorážející Plachtovič. I v dalších minutách byla na hře domácích patrná snaha o vyrovnání, více než cokoliv jiného však jejich snažení připomínalo bezradnou křeč. Třebíčští celkem v poklidu zastavovali většinu domácích akcí a co nezastavili oni, zastavil skvěle chytající Wolf. Svůj nejlepší zákrok vytáhl v 57. minutě, když Sýsovu střelu z bezprostřední blízkosti lapil bravurně do lapačky. Minutu před koncem se domácí trenér odhodlal k power-play, kterou navíc v čase 19:13 vylepšil faul hostujícího Krutiše. V drtivém závěrečném tlaku se ve dvou velmi dobrých pozicích ocitl Kubo, branku však trefit nedokázal, a jelikož se neprosadil ani nikdo z jeho spoluhráčů, prohráli Valaši 3:4. Po mizerném výkonu tak ztratili Vsetínští proti poslední Třebíči další tři důležité body, čímž se ještě více přiblížili k samému dnu tabulky.