JUNIOŘI: První porážka v sezóně. Nad síly byla Světlá nad Sázavou

T ř e b í č - Po dvou vítězných zápasech v nadstavbové části se Bílé hvězdy utkaly doma se Světlou nad Sázavou, se kterou letos už dvakrát vyhrály. Hosté ve 27. minutě dokonce vedli již 0:4, pak přišlo snížení z hole Dominika Svobody, ale i přes velkou snahu třebíčských juniorů vyhrála tentokrát Světlá nad Sázavou, a to vysoko o pět branek. V reportáži najdete i video hodnocení jediného třebíčského střelce Dominika Svobody.

13.kolo, pátek 8.11.2019
1:60:2, 1:2, 0:2
SNZ SNZ
Branky a nahrávky: 28. Svoboda (Vedral, Mojdl) – 8. Spilka (Egart), 9. Kalenský (Kohout), 22. Pokorný (Kratochvíl), 27. Kohout (Egart), 55. Adam (Kalenský), 57. Kohout. Rozhodčí: Tomáš Kotrba — Tomáš Sibera, Jiří Erat. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný – Svoboda A., Patočka, Budín, Vlk, Dvořák – Kotačka A., Mojdl, Kotačka F., Vedral, Makovička, Pacal, Průša, Trnka, Svoboda D.
HC Světlá nad Sázavou: Juřicová (Dundáček) – Lacina, Spilka, Hart, Adam, Souček, Zvěřina – Egart, Kratochvíl T., Kohout, Kalenský, Pešek, Pokorný, Kratochvíl J., Brož, Beránek.

Do úvodní třetiny vlétli lépe hosté, již ve čtvrté minutě musel vytasit skvělý zákrok brankář Dobrovolný, který vychytal Kalenského při situaci dva na jednoho. O pár minut později Egart předložil kotouč DAVIDU SPILKOVI, který otevřel skóre. Za necelou minutu to bylo již o dvě branky. Po nahrávce Kohouta se prosadil ONDŘEJ KALENSKÝ. Do kabin se šlo za stavu 0:2 pro hosty.

Start do prostřední periody domácím zrovna nevyšel, jelikož po minutě a půl vypálil Tomáš Kratochvíl, jehož ještě brankář Třebíče dokázal vychytat, ale na následnou dorážku PATRIKA POKORNÉHO byl krátký. Ještě hůře bylo pro Bílé hvězdy ve 27. minutě, když ujel do úniku TOMÁŠ KOHOUT a ten svoji bekhendovou kličku zakončil povedeně. O chvíli později se dočkali i Třebíčští a díky DOMINIKU SVOBODOVI snížili na rozdíl tří branek. Světlá nad Sázavou ujela do brejku dva na jednoho, kotouč se několikrát odrazil u brankoviště, až vypálil z bezprostřední blízkosti Pešek, ale toho bezvadně vychytal Dobrovolný.

Třebíčští se snažili se skórem něco udělat, ale v koncovce se jim příliš nedařilo, čehož využil soupeř další brankou. Pět minut před koncem v přesilové hře mířil přesně JAKUB ADAM. Definitivní tečku zapsal TOMÁŠ KOHOUT a Světlá nad Sázavou si veze tři body domů za vítězství 1:6. Třebíčským se i přes velkou snahu nepovedlo zápas zvládnout a poprvé v sezóně poznali hořkost porážky.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Z pohledu pohybu jsme zápas v určitých fázích směrem dopředu odehráli výborně, chybělo nám štěstí v koncovce. Dobře hrál náš první útok směrem dopředu i dozadu, tam soupeř neměl prakticky centimetr prostoru. V týmu jsme měli ale i kluky, kteří se do utkání nedostali, to nás mrzí. Šancí jsme měli hodně, ale neproměňovali jsme je. Ve druhé třetině jsme soupeře patnáct minut nepustili ze třetiny, pak jsme o tlak přišli zbytečným vyloučením.

Jakub Kořínek (Světlá nad Sázavou): Jeli jsme do Třebíče s tím, že chceme zlomit porážky z obou předchozích vyrovnaných zápasů, chtěli jsme tady vyhrát, což se nám nakonec podařilo. Myslím si, že jsme dneska jednoznačně dominovali. Pomohlo nám, že jsme hned z kraje zápasu využili přesilovku, a dokázali jsme dát první dva góly. Což nás hodně uklidnilo, a pak už jsme Třebíčské v podstatě celý zápas tlačili, čemuž odpovídá i výsledek. Dneska nám to tam napadalo, a za to jsme strašně rádi.