JUNIOŘI | Třebíčští vyhráli díky brance v poslední vteřině!

T ř e b í č - V zápase se dlouho čekalo na první branku, ta přišla až ve 43. minutě z hole domácího Trnky. Světlá nad Sázavou dokázala srovnat necelé tři minuty před koncem a vypadalo to, že v základní hrací době branka nepadne. Jenže v přesilové hře se dokázal prosadit sekundu před koncem kapitán Válek a Bílé hvězdy se díky výhře 2:1 posunuly na první místo!

5.kolo, pátek 27.9.2019
2:10:0, 0:0, 2:1
SNZ SNZ
Branky a nahrávky: 43. Trnka (A. Kotačka), 59:59 Válek (A. Kotačka, Svoboda) - 58. T. Kratochvíl (Adam, Kalenský). Rozhodčí: Sibera - Erat, Mezlík. Vyloučení: 4:7, navíc Válek (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný – Škrdlová, Patočka, Marek, Budín, Koňařík, Vlk, Dvořák – Válek, Kotačka, Mojdl, Vedral, Spilka, Makovička, Pacal, Bartoš, Trnka, Svoboda.
HC Světlá nad Sázavou: Dundáček – Lacina, Hart, Adam, Souček, Zvěřina – Egart, T. Kratochvíl, Kohout, Kalenský, Pešek, Pokorný, J. Kratochvíl, Brož, Beránek.

V první větší šanci zápasu byl hostující Zvěřina, ten pronikl mezi obránci a Dobrovolný jeho pokus zblízka musel vytěsnit do ochranné sítě. V 5 minutě hostující kapitán Kalanský trefil boční síť, kotouč prošel skrz nějakou skulinku do branky a hosté se dokonce radovali do té doby, než jim vše vysvětlil rozhodčí. První polovina periody patřila spíše hostům, poté se více dostávali do šancí hráči Bílých hvězd. V závěru jsme viděli ještě několik přesilových her, ale bez brankového efektu.

Začátek druhé části byl především ve znamení nepřesností na obou stranách. Brankář Třebíče vyjel proti Pokornému, který byl u puku později a ještě k tomu fauloval. Po pravé straně se dostal až před Dundáčka útočník Mojdl, ale ani ten neotevřel gólový účet zápasu. Světlá nad Sázavou zahrozila v přesilové hře, když poprvé Edgar tečoval puk jen mimo a podruhé si nabruslil na vrchol kruhu a Dobrovolný musel vytasit pohotový zákrok.

Ve 43. minutě Kotačka posunul kotouč před kruhy na PATRIKA TRNKU a ten střelou příklepem zavěsil pod horní tyč - 1:0! Hra se pohybovala z jedné strany na druhou, střela Zvěřiny byla tečována a touš zaplaval kousek od pravé tyčky Dobrovolného. V 57. minutě hosté zmáčkli soupeře a TOMÁŠ KRATOCHVÍL úspěšně tečoval nahození od modré a bylo srovnáno na 1:1! Domácí si chvíli poté vzali oddechový čas a dokonce dostali možnost zahrát si přesilovku. Vypadalo to, že branka již nepadne, ale něco kolem sekundy před koncem se povedlo skórovat PATRIKU VÁLKOVI a Třebíč v hektickém zápasu brala tři body!

TABULKA:

1. SK H.Slavia Třebíč 12 bodů
2. HC Světlá n. Sáz. 9 bodů
3. Vajgar Jindřichův Hradec 6 bodů
4. HHK Velké Meziříčí 3 body
5. HC Chotěboř 0 bodů

Radek Novák (Třebíč): Vždycky našemu týmu věříme, každé utkání má svůj vývoj, nicméně dneska bych chtěl náš tým pochválit za kolektivní hru po celých 60 minut a vůli jít za výhrou. Nebylo to snadný, měli jsme hodně šancí a na druhou stranu nás držel brankář Dobrovolný. Je to pro nás cenná výhra a vážíme si jí. Myslím, že jsme měli v utkání malinko navrch , jediný problém je koncovka, přáli bychom si dávat více branek.

Jakub Kořínek (Světlá nad Sázavou): Ten závěr nás mrzí, byl to podle mě vyrovnaný zápas a podle mě i kvalitní, čekalo se na to, kdo dá první branku, což se podařilo Třebíči. My jsme si šli pevně za tím, abychom srovnali, a to se nám povedlo. Nalilo nám to i hodně sil, ale ta branka takhle před koncem... na to se nedá nic říci, mrzí nás to. Vyloučeních bylo hodně, všechny oslabení jsme ubránili výborně, až na to poslední. Do zápasu jsme šli, že chceme vyhrát, chtěli jsme na první místo, nicméně v sezóně ještě budou podle nás důležitější zápasy, my se ze dneška poučíme a v dalších duelech budeme silnější.