Junioři: SUM - TRE 1:3 - Další důležité body vezou junioři ze Šumperku

T ř e b í č - Po těžkém domácím utkání se Znojmem, stál před třebíčskými juniory další těžký úkol - rozlousknout tvrdý šumperský oříšek. Na sever Moravy odjížděli stále bez několika nedoléčených hráčů základního kádru juniorky, avšak toto oslabení opět pomohl zacelit Zdeněk Kubica z A-týmu mužů. Ačkoliv ten se tentokrát bodově neprosadil, dokázali třebíčstí mladíci kolektivním výkonem prokázat, že ani aktuálně třetí tým tabulky je na jejich cestě za extraligou nemůže zastavit. První gól zápasu a čtvrtý gól do svých statistik zaznamenal Eduard Kadela. Dalšími úspěšnými exekutory třebíčských brankek byli Vilém Burian a Lukas Němec. Už tento pátek 2. února od 18:30 čeká třebíčskou juniorku na domácímm ledě další těžký soupeř z čela tabulky, Rebel Havlíčkův Brod. Přijďte podpořit juniory v boji o vytoužený postup do extraligy!

29.kolo, neděle 28.1.2007
SUM SUM
1:31:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 16:58 Malý (Šoustal) - 14:26 Kadela E. (Burian J.), 26:21 Burian V. (Kaláb), 26:38 Němec (Burian J.). Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Draci Šumperk: Zatloukal - Dokoupil, Havlík, Patsch, Navrátil, Rulíšek, Pekr, Schön, Fischer, Kubík, Šoustal, Malý, Peška, Janků, Poles, Sigmund, Šuk, Ristovský
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlašín, Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Burian J., Burian V., Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb, Kubica

Úvod utkání obstarala dvě oslabení hostů, když nejprve za hákování a posléze chvíli po svém návratu na led i za sekání zamířil dvakrát na trestnou lavici Eduard Kadela. Jenže Šumperk vyloučení jednoho ze dvou mladých třebíčských dvojčat nepotrestal, naopak v polovině úvodní části hry se domácí sami díky špatnému střídání oslabili. První gól zápasu ale padle ve hře pět na pět. Byl to právě hříšník úvodních minut Eduard Kadela, který přihrávku Jiřího Buriana protlačil za Zatloukala - 0:1. Favorit se z vedení neradoval příliš dlouho. Ještě do konce třetiny udeřil na druhé straně Tomáš Malý a do kabin se šlo naposledy za vyrovnaného skóre 1:1.

Druhá třetina totiž patřila hostům. Posílená Třebíč využila nedisciplinovanosti Draků, při přesilovce 4 na 3 napřáhl Vilém Burian a v polovině 27. minuty vrátil hostům vedení. Sedmnáct vteřin po opětovném zahájení hry pak zasadili Slávisté třetí úder domácím. Jiří Burian adresoval druhou gólovou přihrávku v zápase, tentokrát z ní těžil Lukáš Němec a Třebíč odskočila na již dvojbrankový náskok. Snaha domácích vrátit se do zápasu vycházela po zbytek třetiny naprázdno a tak o definitivním osudu zápasu musela rozhodnout třetí třetina.

Šumperk však v závěrečné části hry nejprve pohrdl výhodou dvou přesilových her, stejnou šanci poté věnoval zásluhou nedovolených zákroků Patsche a Janků i hostům. Stovka diváků se změny skóre do konce utkání nedočkala, Draci v samotném závěru zavětřili sice ještě v přesilové hře šanci a odvolali i brankáře, ale ani v šesti se proti čtyřem srdnatě bránícím třebíčským hokejistům neprosadili a tak body putují na konto vedoucího týmu ligové tabulky.