Junioři: TRE - ORL 11:3 - Zápas s Orlovou ovládla druhá třebíčská útočná formace

T ř e b í č - Domácí junioři potvrdili úlohu favorita a soupeře z Orlové přehráli vcelku přesvědčivě 11:3. Začátek utkání zdaleka tak snadný nebyl, neboť vedení se ujali hosté a ještě po první třetině byl stav "pouze" 2:1 pro domácí. Pak se ale začala prosazovat zejména druhá útočná formace Třebíče v čele s Lukášem Nahodilem, který sám vstřelil čtyři branky a na další tři přihrál. Výborně mu v tomto sekundovali spoluhráči z útoku - Marek Kundela (3G+2A) a Petr Fila (1G+2A). Chválihodný je však výkon celého týmu, který tímto potvrzuje extraligové ambice.Fotografie z utkání najdete TADY.

24.kolo, neděle 7.1.2007
11:32:1, 4:2, 5:0
ORL ORL
Branky a nahrávky: 12. Nahodil (Kundela), 16. Fila (Nahodil) 32. Kaláb (Dostál), 33. Nahodil (Kaláb), 37. Nahodil (Vlašín), 40. Kundela (Nahodil), 41. Kundela (Nahodil), 45. Nahodil (Fila, Kundela), 54. Němec (Pálka), 59. Kundela (Fila, Vlašín), 60. Pálka (Burián, Němec) - 3. Červenka (Kotala), 30. Matúška (Novák), 39. Joch (Novák) Rozhodčí: Vampola - Jonáš, Habásko. Vyloučení: 7:13, navíc Matúška (ORL) 10 min OT. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 123. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 11:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (45. Telecký) - Vlašín, Bartejs, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burian V., Burián P., Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb, Kurial
HC Orlová: Kolář (45. Buščík) - Hanzla, Vaštík, Bindač, Janda, Grimm, Červenka, Scöbök, Novák, Joch, Široký, Urbánek, Matúška, Grepl, Fuks, Bolek, Kotala

Vstup do zápasu byl ze strany domácích velmi rozpačitý. Největší šance, které si hosté vytvořili, vyšly z jejich hokejek právě v prvních pěti minutách. Hned druhou z nich proměnil zcela volný Radim Červenka, ke kterému se puk náhodně odrazil a útočník Orlové nezaváhal a ze tří metrů poslal puk nad pravý Míčův beton - 0:1. O pár vteřin později již mohl být rozdíl dvoubrankový, když třebíčskému gólmanovi prošel, po střele Fukse, puk mezi betony a odkutálel se těsně mimo jeho bránu. Ve 12.minutě se poprvé prosadil Lukáš Nahodil. V útočném pásmu zachytil špatnou rozehrávku soupeře a krásnou střelou do horního růžku vyrovnal na 1:1. Ve 14.minutě si Míča po dlouhé době sáhl na kotouč a vyrážečkou zlikvidoval nájezd Kotaly. Domácí se do vedení dostali o minutu později. Puk zavezl přímočaře do pásma Nahodil, napoprvé Fila jeho pobídku nezužitkoval, až když mu Nahodil naservíroval puk podruhé před zcela prázdnou bránu, tentokrát již Petr Fila nezaváhal - 2:1. Tak také skončila první třetina.

Druhou část začali opět lépe hosté, když Bindič profiltroval Míčovi puk mezi betony, ale naštěstí pro domácí jej odvezl do bezpečí jeden z třebíčských obránců. V polovině zápasu navíc ještě potrestal nedůslednost domácí obrany Daniel Matúška, který z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 2:2. To však bylo ze strany hostů víceméně vše. Tento inkasovaný gól jakoby nakopl domácí do vyšších obrátek a ve 32. minutě opět vedli. Gól na 3:2 dal Tomáš Kaláb, který v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Koláře. Poté ujel ve vlastním oslabení Lukáš Nahodil, brankáře Orlové si na ledě vykoupal a zvýšil na 4:2. Další Nahodilova akce přišla ve 37.minutě, kdy znovu ukázal svoje individuální schopnosti, v nájezdu znovu oklamal brankáře Koláře a bravurně provedenou kličkou ho tzv. "poslal na párek". Byl to jeho třetí gól v zápase, a proto se není čemu divit, že na ledě přistála z lavičky vhozená čepice. Malou chvilku nekoncentrovanosti si domácí vybrali v závěru třetiny, když Míču z úhlu prostřelil Martin Joch - 5:3. V samém závěru se znovu prosadila Nahodilova formace, tentokrát „král střelců“ jen přihrával svému spoluhráči Markovi Kundelovi, jenž pošesté v tomto zápase prostřelil orlovského gólmana.

Jak do šatny odcházeli, ve stejné náladě a produktivitě se také na led vrátili. Už necelou minutu po úvodním hvizdu třetího dějství znovu Nahodil servíroval příhru Markovi Kundelovi a ten se podruhé za sebou nemýlil. Ve 43.minutě před Míčou zahrozil Grepl, ale třebíčský mág vše bez problémů vyřešil. Naposledy o sobě dal střelecky Lukáš Nahodil vědět v čase 44:12. Zmocnil se puku, potáhl si jej, položil si gólmana a znovu ho poslal do místního bufetu, tentokrát na párek v rohlíku. Přeneseně, samozřejmě. I když k praxi nemuselo být daleko, neboť po Nahodilově čtvrtém gólu se hosté odhodlali vyměnit brankáře a Kováře nahradil Buščík. I Třebíčští vyzkoušeli druhého gólmana a ve stejném čase do zápasu nastoupil Míčův náhradník - Petr Telecký. Deváté branky se domácí fanoušci dočkali až poté, co hráči neuspěli v minutové přesilovce 5:3. Autorem gólu byl Lukas Němec, který unikl po pravém křídle a puk poprvé propasoval za záda Buščíka. Ten se však záhy vyznamenal proti zakončení Kejdy a stav zápasu tedy zůstal na nepopulárním 9:3. Třebíčští potvrdili, že se jim závěry daří a diváci se dočkali i očekávané desítky. V čase 58:41, tedy v době, kdy už v zápase nepokračoval Lukáš Nahodil, se svého hattricku dočkal také Marek Kundela. Dílo zkázy pro hosty dokonal osmnáct sekund před závěrečným hvizdem obránce Dalibor Pálka, který svou brankou uzavřel celkový účet zápasu na 11:3. A protože konkurenční Znojmo jen remizovalo v Novém Jičíně 2:2, odskočili třebíčští junioři svým soupeřům znovu na rozdíl tří bodů v tabulce.