Junioři : TRE-ZDR 5:2: V poslední přípravě junioři zdolali Žďár

T ř e b í č - K poslednímu přípravnému utkání si třebíčská juniorka pozvala mužstvo Žďáru. Třebíč, stále ještě hrající bez pětky, která pomáhá jihlavské Dukle, sehrála zápas v němž výhra rozhodně nebyla neočekávaná. Souzpeř však někdy používal zákroky za hranicí pravidel, které zaváněli zraněním, což by před začátkem soutěže bylo nepříjemné. Domácí hned v první minutě posla do vedení Ivo Novák a když v šesté minutě zvyšoval na 2:0 Málek, vypadalo to na vysokou výhru. Soupeř ale prokázal houževnatost a poklidné utkání dokázal zdramatizovat. Domácí si však už výhru pohlídali a nakonec vyhráli zaslouženě 5:2.

přát, úterý 19.9.2006
5:23:1, 2:1, 0:0
ZDR ZDR
Branky a nahrávky: 1. Novák I. (Novák R., Burian J,), 6. Málek (Bartejs, Němec), 9. Nahodil (Vlašín), 23. Němec (Kejda), 32. Nahodil (Popela) - 9. Nedělka (Hanus, Kuřátko), 29. Merkl (Pleva) Rozhodčí: Dloležálek - Průša, Pacal. Vyloučení: 12 : 14. Diváci: 80. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký (Míča) - Novák R., Vlašín, Bartejs, Němec, Popela, Burian J., Fila Petr, Novák I., Antoň, Nahodil, Málek, Kadela R., Kadela E., Verger, Kejda, Mauritz, Kurial
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, (Beno), Benda, Černý, Dítě, Hanus, Havelka, Havlíček, Kuřátko, Merkl, Novotný M.1, Novotný M.2, Pleva, Skřepek, Šulc, Nedělka, Sodomka, Plch, Mahel, Kříž, Waserbauer,

V utkání domácí hráči ukázali, kdo je favoritem již v první minutě, kdy po střele Rostislava Nováka dorazil kotouč do hostující branky Ivo Novák -1:0. Ve 2. minutě mohli domácí zvýšit vedení. První přesilovou hru však proměnit nedokázali. V 5. minutě se trefil domácí Jan Kurial po přihrávce Petra Fily tyč. V 6. minutě se již třebíčští dočkali další vstřelené branky. Šťastným střelcem se stal střelou od modré čáry Milan Málek- 2:0. V 9. minutě hosté snížili . Využili toho, že domácí brankář nedokázal zareagovat na dorážku před brankou. První branku hostů si připsal Pavel Nedělka. O minutu později zvýšil náskok domácích Lukáš Nahodil- 3:1. Za tohoto stavu hráči odcházeli do šaten.

Lukáš Nahodil právě překonává brankáře Žďáru

Na začátku druhého dějství byl hokej rychlejší, než v první části. Mnoho šancí jsme však neviděli. Často se vylučovalo na obou stranách. Na 4:1 domácí zvýšili ve 23. minutě, kdy si před brankou vyměnili kotouč Martin Kejda a Lukas Němec po této hezké kombinaci druhý jmenovaný skóroval. Ve 29. minutě hosté snížili Merklem. Ve 32. minutě vsítil hezkou střelou domácí Lukáš Nahodil po přihrávce Lukáše Popely- 5:2.

Třetí třetina přinesla hokej bez vzrušení. Oba celky jakoby se už smířili se stavem 5:2, který na kostce nad ledem svítil již po druhé třetině. Několik vyloučení a v poslední minutě třetiny skok plavmo, kterým brankář Pavel Míča zastavil puk směřující do prázdné branky byly jediným co diváky mohlo pobavit. V poslední přípravě tak junioři vyhráli nad soupeřem ze Žďáru 5:2 a v neděli 24. září je od 15:45 hodin čeká první mistrovský zápas nové sezóny, v němž před domácím publikem hostí nedaleký Pelhřimov.