Junioři porazili Warriors v nájezdech, v neděli zajíždí do Zlína

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie nastoupili do zápasu s prvním týmem tabulky odhodlaně a velmi aktivně. V první třetině byli jasně lepším týmem, ale z mnoha šancí proměnili jen jedinou. Hosté na začátku druhé třetiny otočili dvěma slepenými góly na 1:2, ale Třebíčští stihli zareagovat brankou na 2:2 čtyři minuty před druhou sirénou. Třetí třetina se nesla ve znamení tlaku domácích, z něhož padla i branka na 3:2. Jenže hosté vyrovnali necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny v oslabení - 3:3. Ze zisku jednoho bodu měli velkou radost. V nájezdech pak byli lepší domácí, když brankář Ondřej Málek vychytal všechny pokusy hostů. Vítězný gól bílých hvězd zaznamenal Nesvadba a přisoudil Třebíči druhý bod. Zda to bude stačit na vítězství ve skupině, to záleží na dalších zápasech a výsledcích.

7.kolo, pátek 8.3.2024
4:3sn1:0, 1:2, 1:1 – 1:0 – 0:0
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 6. Kuba (Horký), 36. Nesvadba (Kuba), 47. Čermák (Hanák), 60. Nesvadba (TS) – 22. Bílý (Brokeš), 23. Rohozhyn (Dvořák, Ratushniak), 57. Kolečkář. Rozhodčí: Tomáš Sibera — Filip Kotačka, Michal Kubát. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 122. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: L. Vejmelka (23. O. Málek) — J. Šoltes, A. Kříž, P. Kříž, F. Bláha, T. Suchánek, R. Němec, A. Svoboda — T. Kuba, P. Čermák, J. Hanák, V. Nesvadba, T. Havlíček, J. Hájek, S. Budín, A. Horký, P. Bartoš, J. Huňady, T. Chadim
HCM Warrior Brno: N. Nechvátal (T. Sedlák) — O. Hykl, J. Lička, J. Fencl, J. Jindra, T. Brokeš, O. Dvořák — J. Žižka, B. Daněček, J. Kolečkář, Y. Rohozhyn, R. Kelbl, M. Oliva, M. Straka, M. Palkovič, D. Dočekal, A. Ratushniak, J. Bílý

Domácí tým začal zápas ve velkém tempu a předváděl parádní hokej. První branka padla po hezké akci Tadeáše Kuby, který puk zblízka krásně pověsil do pravého horního rohu brněnské branky. Třebíčští byli po celou první třetinu jasně lepším týmem, jenže jejich šance zůstávaly nevyužity a hosté tak byli i nadále ve hře.

Začátek druhé třetiny domácím nevyšel. Už dvě minuty po jejím začátku bylo srovnáno, když si domácí brankář nepohlídal mezeru mezi svými betony a Bílý vyrovnal – 1:1. O minutu později už hosté k překvapení všech diváků vedli. Lukáše Vejmelku překonal po nedůrazné hře celé formace střelou nad lapačku Rohozhyn – 1:2.

Bílé hvězdy ale nesložily zbraně, spíše naopak. Znovu se na brněnskou branku valil jeden útok za druhým. A čtyři minuty před koncem se přece jen ujala střela Viktora Nesvadby, při které neměl ani hostující brankář Nechvátal úplně čisté svědomí – 2:2.

Třetí třetina přinesla podobný obrázek hry. Domácí hráči byli znovu lepší, aktivnější, tlačili se do šancí. A když v sedmačtyřicáté minutě skóroval krásnou střelou do horní části branky třebíčský Pavel Čermák, bylo na stadionu hodně veselo.

Jenže tři minuty před třetí sirénou se domácí dopustili hrubé chyby ve vlastní přesilové hře. Ujíždějící Kolečkář vyrovnal na 3:3 a rozradostnil hostující kotel. Tímto stavem třetí třetina skončila a to bylo pro hosty vlastně vítězství. S domácími totiž mají díky výhře v prvním zápase lepší vzájemná utkání a při rovnosti bodů jsou v tabulce před nimi. V nájezdech, které následovaly se blýskl domácí brankář Ondřej Málek, který pochytal všechny pokusy hostů. Za domácí si vítěznou branku připsal šikovný Viktor Nesvadba – 4:3.

David Dolníček – SK Horácká Slavia Třebíč: Je to vítězství, ale jen za dva body. My jsme vhledem k situaci v tabulce potřebovali tři, takže je to pro nás hodně hořké. Navíc, když si uvědomíme, jaké jsme dostali góly… Po první třetině jsme mohli vést minimálně 3:0, ale šance jsme neproměnili. Pak první dvě střely soupeře skončily v naší síti a mužstvo se dostalo dolů. Bojovností jsme srovnali na 2:2, dali jsme pěkný gól na 3:2 a pak uděláme v přesilovce minelu a inkasujeme na 3:3. Tohle jsou přesně těžké zápasy a situace, které klukům ze základní části chybí a jsou to věci, které se těžko natrénují. Co k tomu víc říct? Zklamání je velké, bohužel nás to dnes asi stálo postupové ambice.