KAD - TRE 2:4 - Konečně!!! První tři body z ledu soupeře jsou doma

T ř e b í č - Z Kadaně Horácká Slavia body nikdy moc nevozila. Ani začátek dnešního utkání nenaznačoval opak.Ve 13. minutě se totiž prosadil domácí Kajer, na začátku druhé třetiny rozvlnil síťku za zády Filipa Šindeláře domácí Hlusička a hosté prohrávali už 2:0. Pak už ale branky stříleli jen hráči z Vysočiny a to rovnou čtyři v řadě. Martin Lučka obrat zahájil, pak dvakrát skóroval Martin Sobotka a čtvrtý gól vstřelil v power-play šesti proti čtyřem Ondřej Tatatrčík a zpečetil tak export tří bodů ze severu Čech do Třebíče.

19.kolo, středa 2.11.2005
KAD KAD
2:41:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 13. Kajer (Oliverius), 22. Hlusička (Plaček) - 32. Lučka (Sobotka), 37. Sobotka (Pelán), 44. Sobotka (Látal O.), 60. Tatarčík (Laš). Rozhodčí: Nečas - Kosuba, Šulo. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 340. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
SK Kadaň: Hübl - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Plaček, Hlavatý, Lašek, Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Zika, Derfler, Hahn, Hubínek, Tauš, Švejda.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Sláma, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban, Bulička, Laš, Tatarčík, Květoň, Pelán, Sobotka, Látal O., Čech, Hanzal, Zahradník, Přibyl.

Kadaň si chtěla po několika neúspěšných zápasech napravit před domácím publikem reputaci a s touto vidinou vstoupila do středečního duelu s Třebíčí. A dá se říct, že se Severočechům skutečně dařilo. Domácí se začali prosazovat už v první přesilovce, kterou jim ve druhé minutě umožnilo potrestání Zahradníka za podražení. Horácká Slavie se i přes nutnou defenzivu snažila odpovídat, ale málo průrazné střely se ke kadaňskému gólmanovi mnohdy ani nedostaly. Domácí celek si udržel převahu i v oslabení a nepustil hosty ani na chvíli do útočného pásma. Kadaň v první třetině aktivně bránila a neumožnila Třebíči příliš kombinovat. Ve 13. minutě si Severočeši zajistili vedení 1:0. Oliverius mazácky podstrčil puk domácímu kapitánovi a Miloš Kajer poprvé pokořil gólmana Šindeláře. Kadaň začala bojovat a rozparádila přihlížející fanoušky. Práci obraně připravilo jen třebíčské duo Sobotka s Látalem. Domácí útočník Kajer si smlsnul na první brance a v závěru třetiny si jistě musel drbat hlavu, když z levého křídla netrefil třebíčskou svatyni. Třebíč se chopila své šance až v poslední minutě, kdy se po vyloučení Tvrdka vrhla do přesilovky.

Ledová plocha se ještě nestačila ani zahřát a Kadaň znovu rozsvítila červené světlo a změnila skóre na 2:0. Obránci Horácké Slávie se na chvíli špatně rozestavili a toho okamžitě využil Hlusička, který pálil na Šindeláře. Brankář hostí zareagoval a kotouč vyrazil před sebe. Michal Hlusička si však mazaně počkal před brankou a volný puk jen lehce doklepl do sítě. V 25. minutě se schylovalo k brance hostí. Trojice "Horalů" se společně ze všech stran vrhla na kadaňského gólmana a vší silou se snažila akci úspěšně zakončit. Touš však zůstal ležet pod brankářovými betony. Ve 29. minutě se strhla bitka u domácí střídačky. Za rány pěstí a tahání za dres si domácí útočník Oliverius a třebíčský bek Ščerban vykoledovali dvojitý trest za hrubost. Hra i bez jejich asistence pokračovala v plném počtu hráčů. 32. minuta se zapsala černým inkoustem na dosud bílém kadaňském kontě. Sobotka po vyhraném buly předal touš a Martin Lučka lehce prostřelil Hübla v prostoru mezi vyrážečkou a betonem. Horácká Slavia snížila ztrátu na 2:1 a stala se příkladem toho, že s jídlem roste chuť. Nájezd Čecha s Přibylem zastavila až posunutá branka domácích. Netrvalo dlouho a přišlo vyrovnání - 2:2. Ve 37. minutě se Martin Sobotka rozhodl, že mu asistence nestačí a bez větších caviků překonal kadaňského gólmana podruhé. Hübl zůstal stát jako opařený. Severočeši se snažili oklepat, ale nechytili se ani v závěrečné přesilovce.

Zkraje domácím pohrozil Květoň, ale pořádnou facku v podobě dalšího gólu dostala Kadaň ve 44. minutě. Martin Sobotka se nerozpakoval, při střídání využil volného prostoru na modré čáře a prudkou střelou překonal Hübla. Díky jeho sólové akci se hosté ze zdánlivě prohraného utkání dostali rázem do vedení 2:3. Domácí se zmohli jen na chabou odpověď v podobě plácnuté střely Oliveria. Deset minut před koncem se Severočeši pokusili vyrovnat v přesilovce, ale čím víc se tlačili vpřed, tím méně se jim dařilo. Třebíč rázem pochopila, že klíčem k udržení vítězství je důsledná obrana. Hosté si přesto několikrát troufli do útoku a provokovali Hübla. Kadaň poslední obrovskou šanci nakonec promarnila v 57. minutě, kdy Tvrdek vypálil z kruhu dělovku na Šindeláře. Třebíčský gólman o puku chvíli nevěděl, ale pak si všiml, že se touš zastavil pod jeho betony těsně před brankovou čarou, a okamžitě ho zasedl. V posledních dvou minutách se Severočeši po vyloučení Kvetoně pustili do další přesilovky, ale v útoku neuspěla ani čtveřice útočníků s jedním obráncem. Domácí si nakonec zkusili i power play a právě hra v šesti definitivně pohřbila veškeré naděje. Po střele Plačka v pásmu hostí se puk odrazil od jednoho z obránců směrem k prázdné kadaňské svatyni. Obránce Hlavatý v tu chvíli nestačil zareagovat na nájezd třebíčského forvarda Ondřeje Tatarčíka, který pojistil vedení svého týmu čtvrtou pečetí - 2:4.