KAD-TRE 4:1: Třebíčští střelci ztroskotali na Martinu Chladovi

Horácká Slavia Třebíč podlehla v utkání 8. kola v Kadani 1:4. Jedinou branku hostí vsítil hbitý útočník Jiří Beroun. Hosté měli na svém kontě téměř dvakrát tolik střel než domácí hráči, ovšem vynikající výkon brankáře Martina Chlada a nemohoucnost třebíčských útočníků jim vzala naději na zisk bodů. Kadaň se dostala v úvodu druhé části do tříbrankového vedení. Třebíčští trenéři stáhli hru na tři pětky, hosté snížili, ovšem 11 minut před koncem definitivně rozhodl o vítězství Kadaně Kuchler, čímž se domácí odpoutali od posledního místa v tabulce.

8.kolo, středa 9.10.2002
KAD KAD
4:11:0, 2:0, 1:1
Branky: 5. Klaus, 22. Dlouhý, 23. Kaše, 49. Kuchler - 43. Beroun (Sedláček, Oliva). Rozhodčí: Chlupsa - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 600.
SK Kadaň:
SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda (24. Kousal) - Altrichter, Beroun, Dolníček, Fryauf, Holý, Hrbáček, Jašík, Kaňka, Kříž, Mocek, Oliva, Pecka, Polívka, Sedláček, Tokoš, Vítek, Zahradník, Zapletal, Žák, Žiška.

Při utkání panovala velmi komorní atmosféra. Třebíč vstoupila do utkání velice špatně, hráči hráli bez tempa a dělali chyby v obranné fázi. Paradoxně si však Horácká Slavia vypracovala první šanci zápasu, kterou zahodil Dolníček. V 5. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry a laciným způsobem získali vedení. Kašík našel obránce Klause, jehož lehkou střelu nedokázal zblokovat obránce a gólman Neruda ji neviděl - 1:0. Třebíč přestřílela Kadaň 10:5, šance si vypracovali Holý s Křížem, ovšem Chlad chytal ve velké pohodě.

Na začátek druhé části by hosté nejraději zapomněli. Během prvních čtyř střídání inkasovali dva góly. Nejprve Dlouhý a poté Kaše poslali domácí do tříbrankového vedení - 3:0. Hosté to nezabalili, opět mnohem častěji stříleli než domácí, ovšem Chladova branka byla pro střelce hostí jako zakletá.

Do třetí třetiny poslali trenéři Chalupa s Mejzlíkem pouze tři pětky. Tokoše nahradil na křídle Olivovy řady Beroun a hned při prvním střídání této řady ve třetí třetině se rozsvítilo červené světlo za Chladem - 3:1. Třebíče byl najednou plný led, ovšem jejich tlak notně otupil rozhodčí, který hosty dvakrát poslal do oslabení. Když pak Kuchler v přesilovce ve 49. minutě přidal čtvrtý gól Kadaně, poslali trenéři do hry opět všechny hráče a zápas se jen dohrával - 4:1. Hosté vyslali na Chlada celkem 33 střel, ovšem jen jedna skončila za jeho zády...

Roman Mejzlík (asistent trenéra): Nejsem příliš spokojený. Nikdo v mužstvu nedokázal vzít na sebe střeleckou odpovědnost a zlomit to. Chlad ovšem chytal výborně. Klíčovým momentem byl náš špatný start do zápasu a laciná první branka.