KOM-TRE 5:2 - Třebíči se v Brně nepodařilo zopakovat předchozí vynikající výkon

T ř e b í č / B r n o - Aspoň bod, říkali si Třebíčští před zápasem na ledě Komety Brno. Proč koneckonců ne, navázali by tak na téměř bezchybný domácí výkon proti Mladé Boleslavi. Přání však zůstalo nevyslyšeno. První třetina sice skončila bez branek, ve druhé se již slova ujali domácí a vyhráli ji 3:0. Teprve v posledním dějství se zadařilo i Třebíči. To však prohrávala už 0:4 a branky Olivy a Fišera na konečném výsledku nic nemohly změnit. Trenéři hostů téměř 3,5 minuty před koncem ještě zkusili vsadit vše na jednu kartu, odvolali brankáře a hráli vabank šest proti pěti. Tato sázka ale hostům nevyšla, inkasovali do prázdné branky, a z Brna tak odjíždějí s prázdnou.

5.kolo, pondělí 20.9.2004
KOM KOM
5:20:0, 3:0, 2:2
Branky a nahrávky: 31. Moskal (Appel), 34. Appel, 36. Lhotský, 43. Navrátil (Baranyk), 59. Lhotský (Baranyk) - 54. Oliva, 56. Fišer (Topol). Rozhodčí: Krenželok - Kašík, Poruba. Vyloučení: 5:7, navíc Appel (KOM) 5 min. a do konce utkání - Fišer (TRE) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 35:22.
HC Kometa Brno: Maláč - P.Staněk, Mikel, Elsner, Lhotský, Chvojka, Šmach - Navrátil, Brančík, Černý - Nohel, Sedláček, Baranyk - A. Staněk, Moskal, Appel - od 41. minuty P.Šebek a Hladký.
SK Horácká Slavia Třebíč: Koťátko - Kališ, Horák, Hrbáček, Fryauf, Kučný, Duben, Svačina, Škoda - Holý, Žiška, Fišer - Valko, Oliva, Říha - Adamec, Sobotka, Wolf - Caha, Čech, Topol.

Ivo Dostál (hc-kometa.cz) - „Chtěli jsme si dovézt z Brna bod,“ naznačil po zápase třebíčský trenér Konečný své plány, které měl před duelem v hale Rondo. A zpočátku se zdálo, že by mu i mohly vyjít. Hned ve 4. minutě sice trefil Appel tyčku branky třebíčského gólmana Koťátka, ale to bylo v úvodu ze strany Komety vše. O vzruch se postarali zejména diváci, kteří si utkání spletli se silvestrovskou oslavou a opět zadělali domácímu týmu na tučnou pokutu. Ještě stále se nad Koťátkovou brankou vznášel oblak dýmu z pyrotechnické show, když se do úniku v 9. minutě dostával Appel, ale v rozhodující chvíli jej zahákoval Hrbáček. V nastalé přesilovce předváděl Koťátko velmi hbitou šelmu; úspěšně vyřešil několik velmi složitých situací. Poté dostala šanci zkusit si přesilovku Třebíč, ale vůbec se jí nedařilo a několik chyb v obraně hrozila Kometa potrestat přečíslením. V úplném závěru oslabení domácích mohl ujet třebíčské obraně Moskal, ale Duben zatáhl za záchrannou brzdu. Kometa měla tak možnost další početní výhody a náležitě se činila, ovšem stále hosty držel Koťátko. Přesilovku v její polovině utnulo vyloučení Appela a posléze, když hosté hráli s převalou jednoho hráče, měli svou nějvětší šanci I. třetiny. Zleva se na Maláče přihrnul Holý a na dorážku měl střeleckou možnost ještě Fišer – brněnský gólman odolal! Jakmile se dostal vyloučný Appel zpět na led, opět se rozhořely plameny modrobílého pekla před třebíčskou brankou. Dvě a čtvrt minuty před koncem úvodní části hry našel Brančík z otočky Mikela, který si najel až mezi kruhy a tvrdě z několika málo metrů vypálil. Koťátko jen reflexem vyrazil puk do sítě.

I v úvodu II. třetiny drželi hosté s Kometou krok. Hrál se relativně poklidný hokej bez šancí na obou stranách. Od 28. minuty se kvůli dvojici vzájemných vyloučení hrálo pouze ve čtyřech mužích na obou stranách. A tato herní situace domácím svědčila. Zejména dvojice Appel - Moskal si počínala aktivně a ve 31. minutě nechala třebíčská obrana Appela, aby na červené našel svého kumpána, ten si našlápl k bráně přes třebíčského beka a otevřel skóre zápasu. Na druhou branku diváci v Rondu nečekali přiliš dlouho. Již po třech minutách se brněnský útočník (Appel) opět řítil sám na Koťátka, kterého si položil a elegantně zakončil – 2:0. Za dalších 114 sekund lovil Koťátko puk za svými zády potřetí - po samostatné akci jej v pádu překonal obránce Lhotský - 3:0. Odpověď na gólové úspěchy chtěli hosté dál ještě do konce třetiny. Ve 37. minutě vypálil tvrdě Říha, ale svou ranou skolil jen svého spoluhráče Olivu, který se snažil clonit Maláčovi před brankovištěm. Minutu před koncem se Appel nepohodl s jedním z třebíčských útočníků a během malé strkanice u mantinelu si vypomohl hlavou. Za to inkasoval od rozhodčího trest 2 + 5 minut a nádavkem trest ve hře, což znamená že bude svému týmu chybět minimálně nejbližší utkání a jeho případ bude řešen v disciplinární komisi. Třebíč se tak mohla spasit během sedmiminutové početní převahy. Bránící se Kometě zase hrál do karet fakt, že oslabení bylo rozděleno přestávkou na dvě části.

Do pásma domácích se Třebíč dostala až po zmiňované přestávce. To Kometě chybělo ubránit ještě pět minut. A bylo to úspěšných pět minut – nejen, že domácí neinkasovali dokonce ani z nájezdu tří hráčů, ale Navrátil naopak krásnou střelou pod břevno zužitkoval přihrávku Baranyka a ve 43. minutě tak pojistil domácím výhru – 4:0. Domácí provázela lehkost, snadno přečíslovali soupeře. Ještě jim pomohl Svačina vyloučením po faulu na Baranyka. Přesilovku mohl využít Moskal, ale zakončujíc tuhý přesilovkový zámek, branku přestřelil. Domácí hráči pak podlehli určitému uspokojení a přestali se soustředit na hru. Toho hosté využili a během dvou a půl minuty snížili na rozdíl pouhých dvou branek. Nejprve z dálky Oliva zkazil Maláčovi nulu a v 56. minutě přidal druhý úspěch hostů Fišer. Třebíč si vzala oddechový čas a trenér Konečný se začal pokoušet o skoro nemožné. Odvolal Koťátka, aby hosté mohli hrát v šesti. Jejich odvážný pokus ovšem nevyšel a Lhotský svým druhým gólem upravil 105 sekund před koncem na konečných 5:2.

Kamil Konečný (trenér SK HS Třebíč): "Jsem nespokojený s výsledkem i předvedenou hrou. Už od počátku jsme byli nervózní, trochu k tomu asi přispěla i špatná kvalita ledu. Ve druhé třetině jsme hráli vyrovnanou hru až do první branky. Tým je nervózní, což pramení z dosažených výsledků."

Svatopluk Číhal (trenér HC Kometa Brno): "V obraně jsme hráli dobře od začátku a bylo jasné, že když dáme první gól, tak bude muset Třebíč otevřít hru. Ubránili jsme i sedm minut oslabení, ve kterém nás uklidnil gól na 4:0. A pak to najednou bylo hned 4:2. Hrát se musí naplno až do 60. minuty, nikdy to není hotové až do úplného závěru."