Konečně vítězné nájezdy, drama v Sokolově rozhodl výborný Mičán a střelec Matyáš Svoboda

S o k o l o v - Už třicáté druhé kolo má za sebou Chance liga. V něm hokejisté Horácké Slavie zajížděli na jednu z nejdelších štrek, do Sokolova. Zápas se pro ně vyvíjel výborně, nejprve otevřel skóre po skvělé příhře Matěje Psoty kapitán Ladislav Bittner, ve čtyřiadvacáté minutě zvýšil na 2:0 sám Matěj Psota v přesilové hře, když dorazil střelu Martina Dočekala. Domácí Baník snížil v polovině zápasu, kdy také využil přesilovou hru Vojtěchem Tomečkem. V poslední minutě druhé části zápasu Sokolov vyrovnal, když se přesně do vzdálenějšího růžku Mičánovy svatyně trefil Tomáš Rohan. Ve třetí třetině hostující tým několikrát podržel brankář Jan Mičán a nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení. V něm se bílé hvězdy musely bránit dvou minutovému oslabení tří proti čtyřem. V nájezdech pak kraloval brankář Jan Mičán, který nepustil ani jeden puk, za Třebíčské se prosadil Matyáš Svoboda a dal tak svému celku druhý bod a vítězství. Už v pátek čeká Horáckou Slavii domácí atraktivní bitva se Znojmem.

32.kolo, středa 27.12.2023
SOK SOK
2:3sn0:1, 2:1, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 30:46 Osmík (Tomeček; 5/4), 39:04 Rohan (Novotný, Weinhold; 5/5), rozh. náj. Svoboda – 18:45 Bittner (Psota, Stehlík; 5/5), 23:17 Psota (Dočekal, Bořuta; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Sýkora, Teršíp. Diváci: 821. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:26 (14:6, 11:12, 11:7). Zblokované střely: 8:18. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
HC Baník Sokolov: Michajlov – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Krajčík, Klejna, Benda – Vracovský, Kverka, Tomeček – V. Adamec, Osmík, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Csamango – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Vodička, Bořuta, Furch, Štebih, J. Stehlík, Poizl, Baláž – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Frömel, Kučera, Ondráček – Michalčuk, Malý, Maty. Svoboda.

První minuty zápasu v Sokolově přinesly vyrovnanou bitvu, ve které nechtěl ani jeden z týmů zbytečně chybovat. Šancí bylo i proto poskromnu. Do jedné se v desáté minutě proháčkoval Vracovský, avšak Jan Mičán nastavil zakončení sokolovského forvarda vyrážečku. Následoval projektil Františka Klejny od modré čáry, který zastavila tyč Mičánovy svatyně. A protože v další velké šanci neuspěl ani Martin Osmík, jehož face to face vychytal Mičán, udeřilo na druhé straně. V čase 18:45 vykouzlil od mantinelu parádní přihrávku Matěj Psota a Ladislav Bittner nabídnutou šancí nepohrdl. Kapitán bílých hvězd zametl puk z mezikruží za Michajlova a poslal Třebíč do vedení. Za stavu 0:1 ve prospěch Horáků úvodní perioda skončila.

V úvodu druhého dějství dostala Třebíč výhodu přesilovky pět na čtyři, kterou sehráli borci v červeném znamenitě. Rána Martina Dočekala z pravého kruhu sice skončila na tyči, ale odražený puk pohotově dorazil do sítě Matěj Psota. 0:2. Hned poté mohl přidat třetí trefu bílých hvězd Jan Kučera - neuspěl. Totéž platilo o dorážce Ladislava Bittnera, jenž z brankoviště pouze vyprášil betony Martina Michajlova. Nevyužité šance přišly Horáky draho. V polovině základní hrací doby seděl na trestné lavici Jan Kučera, přičemž mladý útočník na ní kompletní dvě minuty nepobyl. O Kučerův brzký návrat na ledovou plochu se postaral dorážející Martin Osmík, který přehodil puk přes ležícího Jana Mičána. 1:2 Vyrovnání si Sokolovští schovali na poslední minutu druhé periody. V čase 39:04 vyrazil do rychlého protiútoku Tomáš Rohan a střelou na vzdálenější tyč nedal Janu Mičánovi šanci. 2:2 O osudu zápasu tedy musela rozhodnout závěrečná dvacetiminutovka.

Jenže to se nestalo. V úseku mezi čtyřicátou a šedesátou minutou totiž branka nepadla. Asi nejblíže měl k jejímu dosažení Jaromír Kverka, ale před prázdnou bránou promáchl. Pšenka nevykvetla ani Tomáši Vracovskému, který trefil pro změnu tyč. V prodloužení měl Sokolov k dispozici dvouminutovou přesilovku čtyři na tři. A nutno říct, že Baník ji sehrál dobře, ovšem Vracovský znovu trefil tyč a vše ostatní pochytal spolehlivými zákroky Jan Mičán. Ten si dobrou formu přenesl i do samostatných nájezdů, když zneškodnil všech pět pokusů sokolovských hráčů. Na třebíčské straně uspěl Matyáš Svoboda, což bílým hvězdám stačilo k tomu, aby si domů odvezly druhý bonusový bod za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Tomáš Mariška - HC Baník Sokolov: Dnes proti nám stál těžký, silový soupeř, který je velmi dobře organizovaný a hraje velmi dobře do obrany. Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání, dát první gól. Ta první věc se nám podařila, měli jsme dobrý pohyb, nehráli jsme špatně, ale dostali jsme nešťastný gól a potom v oslabení druhý. Jsem ale rád, že se naše mužstvo dokázalo vrátit do zápasu a dotáhnout tu těžkou situaci do stavu 2:2. Pak si myslím, že jsme byli lepším mužstvem, měli jsme dostatek šancí, abychom získali tři body, nebo pak dva body, ale nebyli jsme efektivní, a na to jsme dneska doplatili. Myslím, že ta naše hra byla solidní, vytvářeli jsme si dostatek šancí, ale prostě jsme nedokázali dát o jednu branku víc než soupeř. A myslím, že i v nájezdech jsme měli dostatek šancí, abychom ten gól dali, ale bohužel, tam už je to trochu loterie. Jsme rádi, že jsem natáhli bodovou šňůru a věřím, že se příště přikloní štěstí k nám.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: V první řadě musím říct, že si dvou bodů nesmírně ceníme, zlomili jsme sérii neúspěchů v nájezdech. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, a teď nemyslím výsledkově, ale herně. První třetinu jsme tahali za kratší konec, Sokolov měl výborný pohyb, byl důrazný v osobních soubojích, které jsme prohrávali. I když jsme po první třetině 1:0 vedli, tak to nebylo ono. Ve druhé třetině jsme odehráli dobrou osmiminutovku, šli jsme do dvoubrankového vedení… Pak ale přišel v polovině zápasu zbytečný útočný faul, domácí v přesilovce snížili a do konce druhé třetiny ještě vyrovnali. Věděli jsme, že ve třetí třetině nás nečeká vůbec nic lehkého, a to se i potvrdilo. Soupeř nás přehrával, přečísloval a vytvořil si víc šancí. Tady musím vyzdvihnout výkon Honzy Mičána, který nám dával nejen ve třetí třetině, ale v celých pětašedesáti minutách šanci na body. V prodloužení jsme ubránili oslabení tří proti čtyřem. Na nájezdy jsme poslali pět hráčů, které jsme měli vytipované už z porady, hráče, kterým jsme věřili. Honza všechny nájezdy chytil a Matyáš Svoboda v poslední sérii svůj nájezd proměnil. Sokolov byl výborným soupeřem, stála proti nám velká síla, ale i tak musíme příště hrát líp. Ač sociální sítě nesleduji, doneslo se ke mně, že na derby se Znojmem se čeká velká návštěva z obou táborů. Vypadá to, že to bude i větší než s Jihlavou. Už to samotné je pro nás motivace a odměna, že lidi přijdou. Snad si to za výkony v celé sezóně i trochu zasloužíme. Nejen já, ale celý tým diváky zveme a můžeme slíbit, že budeme stoprocentně připraveni a uděláme maximum pro to, abychom získali tři body a závěr roku společně zakončili vítěznou oslavou.