MDO: TRE - PCE 2:4 - Mladíci opět prohráli zápas na začátku

T ř e b í č - Nepoučili se. Mladší dorostenci Horácké Slavie opět nezachytili začátek utkání a ztrátu už nedohnali. Třebíčští mladíci hostili v 5. kole Ligy mladšího dorostu – skupiny Střed na domácím ledě B-tým Pardubic, od kterých utrpěli čtvrtou porážku v řadě.

6.kolo, neděle 4.10.2015
2:40:2, 2:1, 0:1
PCE PCE
Branky a nahrávky: P. Trnka (Pachl), 40. Malenovský (P.Trnka) – 3. Hricuš (Langr), 10. Pavlata (Vltavský), 29. Langr (Rohlík, Pavelka), 60. Rohlík. Rozhodčí: Sobotka – Erat, Mejzlík. . Vyloučení: 6:3 . Využití: bez využití . Diváci: 55.
SK Horácká Slavia Třebíč: Holata (29. Dobrovolný) – Pachl, Sýkora, Marek, Rybáček, Vlk, Němec - P. Trnka, Válek, Svoboda - Kadrnožka, Kotačka, Malenovský - Křišta, Martin Růžička, Pacal - Škrdlová.
HC DYNAMO Pardubice:

Zápas začali lépe Východočeši, kteří se v úvodní desetiminutovce ujali dvoubrankového vedení a za tohoto stavu - určitě spokojenější - odcházeli do šaten.

V polovině zápasu už ale svěřenci Jaroslava Barvíře prohrávali 0:3. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů a do konce třetiny se podařilo snížit nepříznivý stav na 2:3.

Hostitelé, kterým chybělo i trochu toho pověstného štěstí, sahali v závěrečné části po vyrovnání, to se jim ale, i vinou velice sporného vyloučení hráče, nepodařilo.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: „Je to pořád stejné. Kluky jsme upozorňovali na začátky předešlých třech zápasů, kdy jsme do 10. minuty prohrávali 0:2. A stejně ve třetí a deváté minutě inkasujeme. Od té doby pak honíme výsledek a těžce se vracíme do utkání. Po 3. gólu jsme se chtěli ještě do utkání vrátit. Vzali jsme si time-out, vystřídali brankáře a něco si řekli. To nám pomohlo a ještě do konce druhé třetiny jsme stáhli naší dobrou aktivní hrou výsledek na 2:3. Chyběl nám větší důraz v předbrankovém prostoru a řekl bych, že i trošku štěstí. Největší vrchol celého zápasu byli rozhodčí. Aby hlavní sudí na radu čárových kolegů nám v 58. minutě v přerušené hře za stavu 2:3 vyloučil hráče, který nebyl vůbec na ledě a to ještě na stížnost hostujícího trenéra, tak tomu nerozumím. Kluci dřeli, ale bohužel na deset lidí se to hrát nedá. Další hráči musí hodně zabrat, aby mohli nastupovat aspoň ve třetí pětce. Není možné, aby šli v první třetině šestkrát na led, dvakrát inkasovali, když se vhazuje v útočném pásmu. To má pak velký dopad na celé utkání. Pokud někteří nebudou makat a na ledě obětavě dřít, tak hrát prostě hrát nebudou."