MOS-TRE 3:4 sn - Druhé vítězné nájezdy sezóny = dva důležité body pro Třebíč

T ř e b í č - Zápas jako na houpačce vidělo v Mostě pouhých 140 (!) diváků. Horáky poslal v šesté minutě do vedení svým prvním gólem v sezóně bek Pavel Bulička. Domácí pak otočili na 2:1 brankami Derflera a Poživila, ale ještě ve druhé třetině srovnal dalekonosnou střelou Petr Zahradník na 2:2. Hosté šli v sedmačtyřicáté minutě gólem Milana Přibyla opět do vedení, ale to jim vydrželo jen do 51. minuty, kdy srovnal Hlubuček na 3:3. Remízový stav vydržel až do konce šedesáté minuty a muselo se tedy prodlužovat. Pět minut nastaveného času rozluštění nepřineslo a na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. V těch se dvakrát trefil Petr Obdržálek, a protože Jakub Lev v rozhodujícím nájezdu Salače vychytal, získali Třebíčští i druhý bod.

49.kolo, středa 11.2.2009
MOS MOS
3:4sn0:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 22. Derfler (Poživil, Zíma), 25. Poživil, 51. Hlubuček (Vrtek, Havlůj) - 6. Bulička (Staněk, Přibyl), 37. Zahradník (Čech, Hrbáček), 47. Přibyl (Havran, Bulička), rozhodující nájezd Obddržálek. Rozhodčí: Dvořák, Ondřej - Flégl, Šperl. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 43:45. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Most: Závorka - Charousek, Hlubuček, Poživil, Stříteský, Schmidt - Jakub Bauer, Budínský, Jan Bauer - Havlůj, Vrtek, Zíma - Postl, Derfler, Salač - Mach, Nedrda, Urban.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan - Čech, Zahradník, Obdržálek - V. Burian, Nahodil, Stejskal - Přibyl, Staněk, Vrba - Vítek.

Pavel bulička

Pavel Bulička

Po oťukávání na začátku zápasu se k první střele odhodlal hostující obránce Kaláb. Ve třetí minutě byl vyloučen domácí Pospíšil. Třebíč se usadila před Závorkovou svatyní, ale kotouč do ní nedostala. Krátce po skončení početní výhody zkoušel dvakrát štěstí Vilém Burian. V šesté minutě ostřelovali hosté mosteckou svatyni do chvíle, než se dostal k puku Pavel Bulička, jenž střelou po ledě otevřel skóre utkání – 0:1.
V další přesilové hře Horácké Slavie dorážel odražený touš Nahodil. Závorka se bleskově přemístil a puk za svá záda nepustil. Až v polovině třetiny prověřil Lva střelou z levého křídla Jan Bauer.
Za několik minut krotil třebíčský brankář ránu Poživila od modré čáry. V 16. minutě se dostal sám před Lva, dokázal jej přelstít, ale kotouč do prázdné branky nezasunul. Při trestu Nedrdy mlela Horácká Slavia svého soupeře před jeho brankou, ale kotouč do ní nedopravila. Po první části hry svítil na světelné tabuli stav jen 0:1.

Petr Zahradník

Do druhé periody vlétli Mostečtí jako uragán. Ubránili oslabení a vyrovnali. Petr Derfler dostal přihrávku mezi kruhy a napálil puk nad Lvovu vyrážečku – 1:1.
V minutě dvacáté páté si sjel Ondřej Poživil od modré čáry a poslal puk do třebíčské klece – 2:1.
Most nadále drtil hosty. Jakub Lev se měl co ohánět, aby uchránil svoji klec od další pohromy. Až vyloučení Jakuba Bauera přerušilo tlak domácích. Nahodil ani Stejskal se svými pokusy neuspěli. Ve 33. minutě zmařil Stříteský šanci dvou najíždějících protihráčů.
Za minutu se ujal kotouče Stejskal, projel celým kluzištěm, jenže Závorku nepřekonal. Ještě v téže minutě byl vyloučen Havran, čímž připravil svým spoluhráčům horké chvilky. Třebíčská obrana se Lvem v čele náporu odolala. Na konci 37. minuty napřáhl kousek za modrou čárou Petr Zahradník, jenž k překvapení všech prostřelil Závorku – 2:2.
Tento stav platil po druhé třetině, ve které byli domácí jasně lepší.

Milan Přibyl

Třetí dvacetiminutovku zahájili aktivněji domácí. Jenže jejich hru narušila dvojnásobná početní výhoda Třebíče. Hosté naložili se 114 trvající přesilovou hrou prachbídně, když dokázali pouze jednou vystřelit. Přesto šla Horácká Slavia do vedení. Milan Přibyl vyslal projektil z kruhů a nachytal domácího gólmana na hruškách – 2:3.
Most se pochopitelně vrhnul dopředu. Jejich snahu ještě umocnil vyloučením Nahodil.
Zahradník se po chybě Pospíšila dostal do brejku, jenže se mu kotouč zamotal mezi bruslemi a vůbec Závorku nehrozil. Domácí toto zaváhaní potrestali. Vrtek vyslal křížnou přihrávku na Libora Hlubučka, který znovu vyrovnal – 3:3.
Domácí se nadále tlačili před Lvovu branku.
Největší šanci měl na své holi Charousek, který poloprázdnou třebíčskou branku přestřelil. Skóre se už do konce řádné hrací doby nezměnilo.

Petr Obdržálek

V prodloužení se hosté soustředili na precizní obranu, která jim měla zařídit penaltový rozstřel. To se jim nakonec podařilo.
Penalty rozhodl Petr Obdržálek, jenž tvrdou střelou pod horní tyč ve čtvrté sérii zajistil Horácké Slavii druhý bod.

Třebíč tak v Mostě vybojovala velice cenné dva body.

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: "Zápas jsme výborně začali, vypadalo to podobně, jako poslední náš zápas tady před třemi týdny. Bohužel jsme ale dali jen jeden gól a snad by fanoušci ani nevěřili, co všechno jsme dokázali spálit. Měli jsme pak špatný vstup do druhé třetiny, kdy jsme nevyužitou přesilovkou a dvěma hloupými inkasovanými góly dostali soupeře zpátky do zápasu. Zvýšenou aktivitou se nám ještě do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat na 2:2. Ve třetí třetině jsme šli do vedení, ale domácí šťastnou brankou vyrovnali na 3:3. V prodloužení branka nepadla a v nájezdech jsme pak byli šťastnější. Asi to bude znít neskromně, ale myslím, že dnes jsme měli získat tři body. Důležitost zápasu nám ale asi moc svazuje ruce. I ty dva body však pro nás mají velkou cenu. Chci poděkovat hráčům, protože od Mostu jsme jeli ve velmi okleštěné sestavě, navíc nám před zápasem kvůli bolestem vypadl ještě Zdeněk Sedláček. Všech sedmnáct statečných dnes podalo velmi dobrý výkon a na ledě nechali opravdu všechno."

Jan Neliba

Jan Neliba - HC Most:"Myslím, že 1. třetina se nám příliš nepovedla, ale díky Závorkovi, jsme byli stále ve hře. Druhá třetina vypadala úplně jinak, otočili jsme skóre a v posledních 5 minutách jsme měli snad 3 vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Chybělo nám více štěstí a rutiny. Na penalty jsme podlehli, je to škoda, ale pořád není nic ztraceného. Nic nevzdáváme, musíme se soustředit na další zápasy."