Na úvod ligy proti Vsetínu se Třebíč naladila vítězně, čtyřmi brankami Slovanu

T ř e b í č - K poslednímu přípravnému utkání si Horácká Slavia pozvala zahraničního soupeře, tým Bílé Krídla Slovan, tedy záložní mužstvo bratislavského Slovanu. První třetina i přes několik šancí změnu skóre nepřinesla. Hosty stejně, jako po celý zápas držel nad vodou vynikajícím výkonem brankář Andrisík. Třebíčští ho poprvé překonali v šestadvacáté minutě, kdy šikula Jakub Malý vystihl hostujícím bekům rozehrávku a před brankářem si zblízka věděl rady. Hosté vyrovnali minutu po polovině utkání, kdy za záda Martina Altrichtera, jenž vystřídal Samu Pakarinena, propašoval puk pohotový David Hajník. Druhá perioda tedy skončila za stavu 1:1, když množství domácích šancí pochytal perfektní Andrisík. Ve třetí části zápasu už se trefovali jen domácí. Nejprve v padesáté minutě Michal Vodný vyslal utěšenou ránu do víka slovenské brány. Na 3:1 zvyšoval Marek Berka po hezké přihrávce Davida Michalčuka a skóre na konečných 4:1 uzavřel v power play hostů od vlastní modré čáry kapitán Ladislav Bittner. Bílé hvězdy se tak vítězně naladily na těžký start soutěže, který je čeká už ve středu 13. září, kdy na svém ledě přivítají loňského finalistu ze Vsetína. Ještě před tím, tento pátek 8. září zve klub všechny příznivce na tiskovou konferenci a představení nového dresu do restaurace JAK JINAK na Karlově náměstí. Start je naplánován na 17:00.

, úterý 5.9.2023
4:10:0, 1:1, 3:0
SLB SLB
Branky a nahrávky: 26. Malý, 51. Vodný (Psota), 52. Berka (Michalčuk), 58. Bittner (Dočekal) – 31. Hajník (Jendek, Marcinko). Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 353. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Pakarinen (od 30. Altrichter) – Bořuta, Furch, Štebih, Baláž, Poizl, Kříž, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota, Berka, Vodný, Ferda, Stehlík, Malý, Frömel, Svoboda Matěj, Svoboda Matyáš, Michalčuk.
Slovan Bratislava: Andrisík – Kralovič, Myšiak, Hauser, Demo, Volkov, Vidovič, Marcinko – Dudáš, Preisinger, Ožvald, Hajník, Trubač, Klučiar, Včelka, Adamčík, Jendek, Mamonov, Olos, Masnica.

Jako první se v utkání o slovo hlásila Třebíč. Nahození Martina Dočekala se však včas nedostalo ke kapitánu Horácké Slavie a z šance tak nebylo nic. Hosté měli v první periodě velký problém s nedisciplinovaností. Vše začalo nevinným technickým přestupkem a slovenský celek hrál po dalších dvou proviněních ve třech. Horácká Slavia však nedokázala využít dlouhého oslabení svého soupeře a skóre zůstalo neměnné až do závěrečného hvizdu první periody.

Ve druhém dějství už ovšem domácí prolomili střeleckou smůlu. Velmi nešikovně provedenou rozehrávku protivníka zachytil Jakub Malý, který byl osamocen před gólmanem Andrisíkem a svou šanci bez váhání proměnil.

V polovině hrací doby došlo také ke střídání brankářů na straně Horácké Slavie. Samu Pakarinen přepustil po dobrém výkonu své místo Martinu Altrichterovi.

Modré Krídla téměř vzápětí po rošádě v brankovišti vyrovnala. Martin Altrichter vyrazil střelecký pokus Jendeka pouze do klubka hráčů, kde se nejlépe zorientoval David Hajník, který zametl kotouč do sítě. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

V závěrečné části základní hrací doby si Třebíč vzala své vedení zpět. Michal Vodný se vydal na výlet do útočného pásma a poté co si nabruslil do mezikruží, tak nekompromisně zavěsil pod horní tyč. A po chvíli už to bylo o dvě branky! Marek Berka se rozhodl vzít vše na sebe a z pozice mezi kruhy vyslal na Andrisíka pořádnou pumelici, kterou zastavila až síť. Do prázdné branky pečetil na konečných 4:1 Ladislav Bittner.

Autor: Viktor Pavlovec

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas byl velmi podobný tomu v Bratislavě. Byli jsme více u puku, vytvářeli jsme si šance, ale stejně jako ve většině přípravných zápasů jsme měli problém se zakončením. V první třetině jsme měli dlouhé přesilovky, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř hrál velmi obětavě, dokázal zblokovat většinu našich střel. Když už nějaká prošla přes obranu, tak ji dokázal zneškodnit jejich brankář. Máme poslední týden, kdy toto musíme pořádně natrénovat. V sezóně se nám nemůže stávat, že z dlouhé přesilovky pět na tři neproměníme žádnou střelu. Ve druhé třetině jsme se po chybě hostů dostali do vedení, což nám moc dlouho nevydrželo a soupeř se také gólově prosadil. Ve třetí třetině jsme vstřelili gól a řekl bych, že nás to nakoplo. Byl nás plný led, hráli jsme přesně to, co máme natrénované. V té třetině jsme trošku napravili naši produktivitu. První dvě třetiny jsme nehráli v takové intenzitě, jakou bych si představoval. Potřebujeme to doladit, abychom hráli konstantě 60 minut a pak nemuseli dohánět vše na poslední chvíli.

Tomáš Slovák - Modré Krídla Slovan: Do zápasu jsme vstupovali s tím, že domácí mají před ostrým startem do sezóny a jsou již připraveni. Po zkušenostech ze zápasu v Bratislavě, který byl velmi kvalitní, jsme očekávali to stejné i dnes, což se potvrdilo. Vím, že domácí mají velmi kvalitní a silné mužstvo, pro naše mladé hráče to byl výborný zápas a zároveň prověrka. Od začátku bylo vidět, že taháme za kratší stranu provazu. Domácí nás už od začátku nepustili z obrany, ale náš brankář výborně zachytal. Bohužel jsme ke konci provedli dva fauly a ty způsobily rychlé góly domácích. Na co jsem ovšem velmi pyšný za kluky, tak bylo to dlouhé oslabení v úvodu hry. Kluci se tím nenechali rozhodit a dokázali vše ubránit.