Na závěr základní části porážka v Prostějově

Poslední utkání základní části Třebíči nevyšlo. Horáci cestovali na led Prostějova, kde nakonec padli poměrem 2:6. Třebíčskými střelci se tentokrát stali Michal Furch a Ivo Sedláček. Nyní čeká bílé hvězdy týdenní pauza, po které je na programu čtvrtfinále play off.

52.kolo, středa 1.3.2023
PRO PRO
6:21:0, 2:2, 3:0
Branky a nahrávky: 4. Bartko (Illéš, Hašek), 26. Pěnčík (Venkrbec, Maruna), 30. Illéš (Vlach, Bartko), 46. Hašek (Illéš, Bartko), 48. Venkrbec (Maruna, Hamšík), 55. Maruna (Slanina, J. Němeček) – 21. Furch (Bittner, Psota), 33. I. Sedláček (Klímek). Rozhodčí: M. Kostourek, L. Pilný – A. Roischel, P. Maštalíř . Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 725. Střely na branku: 21:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Hašek, T. Jáchym, Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec, Pěnčík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (48. Mičán) – Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl – Vodný, Dočekal, Bittner – Psota, Michalčuk, D. Michálek – Ferda, Klímek, Malý – I. Sedláček, Mat. Svoboda, Pšenička – Mat. Novák.

Souboj v Prostějově začal poměrně vlažně. Inu oba celky už měly jistotu účasti v play off a nikdo se nechtěl před vrcholem sezony zbytečně zranit. První gól vstřelili domácí Jestřábi, když se švihem od modré čáry prosadil ve 4. minutě Jan Bartko. Na straně Třebíče mohl kontrovat Klímek – neuspěl. Další příležitost Prostějova měl na své holi Illéš, ale ani on puk za Pavla Jekela nedostal.

Další branka padla ve 21. minutě. Úspěšným střelcem byl opět obránce, tentokrát třebíčský Michal Furch. Ten svým zakončením od modré čáry vymetl všechny pavouky z levého horního rohu prostějovské svatyně. Jenže třebíčská radost měla tentokrát jepičí život, neboť v čase 25:13 vrátil vedení na stranu Prostějova Martin Pěnčík. Mladý obránce, tentokrát alternující v útoku, dostal před brankou až příliš času a prostoru k tomu, aby mohl přesně zakončit. O další čtyři minuty později už Prostějov vedl o dvě branky. Rána Jakuba Illéše z velkého úhlu byla sice nenápadná, leč setsakramentsky přesná. Pavel Jekel tentokrát neměl nárok. Přesto Třebíč ještě jednou zvedla hlavu. Ve 33 minutě sprintovala do rychlého kontru dvojice Daniel Klímek – Ivo Sedláček, první jmenovaný přesně nahrál a Ivo Sedláček se do zakončení položil vskutku ukázkově. Šlo o jeho první gól v třebíčském dresu.

Patrně klíčový moment zápasu nastal ve 46. minutě. To se přesně nad Jekelovo rameno trefil Petr Hašek a Prostějov znovu vedl o dvě branky. Když přidal o další dvě minuty později pátý gól Jestřábů přesně tečující Matouš Venkrbec, bylo prakticky jasno. Poslední trefu měl na svědomí Jan Maruna, který uzavřel gólový účet na konečných 6:2.

Autor reportáže Pavel Mandát

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině byli domácí lepší v pohybu i v osobních soubojích. To bylo jednoznačné, nezachytili jsme úvod zápasu a první třetinou jsme se více méně protrápili. Druhá třetina nebyla z naší strany špatná, rychle jsme na jejím začátku vyrovnali a vytvořili jsme si iks příležitostí k zakončení. Ale s těmi situacemi jsme naložili špatně. Málo jsme stříleli, málo jsme se tlačili do brány, ale i tak ta třetina skončila 2:2. Ve třetí třetině jsme udělali nesmyslný faul v útočné třetině, v útočném pásmu a Prostějov to využil k vedení 4:2. Pak jsme dostali dva divné góly a výsledek je, jaký je. Základní část je teď už za námi, uděláme tlustou čáru a teď už nebude kam uhnout. Nasledujeme si zápasy předkola a budeme se chystat na soupeře pro čtvrtfinále.