Nájezdové drama proti Vsetínu se šťastným koncem! Rozhodl Vítězslav Brož

Kdo navštívil 5. kolo MAXA ligy mezi Třebíčí a Vsetínem, rozhodně nelitoval. K vidění byl parádní hokej, který měl pro Horáky nakonec i šťastnou tečku. Svěřenci Davida Dolníčka a Romana Erata vletěli do utkání ve velkém stylu, což korunovaly dvě gólové trefy během úvodní dvacetiminutovky. Do kolonky střelců se zapsali Tomáš Svoboda a Martin Dočekal. Hosté ale nesložili zbraně a v dalším průběhu střetnutí srovnali zásluhou branek Tomáše Janudse, potažmo Erika Hrni. Na gól vyhlášeného vsetínského kanonýra nicméně dokázal reagovat Jakub Malý. Poslední slovo však měl útočník VHK Luboš Rob. Zápas tedy zamířil za stavu 3:3 do prodloužení a posléze do samostatných nájezdů. Ty měly dva hrdiny a oba nosí příjmení Brož. Vítězslav Brož zaznamenal vítěznou trefu, Jan Brož vychytal všechny vsetínské střelce.

5.kolo, středa 25.9.2024
4:3sn2:0, 0:1, 1:2 – 0:0 – 1:0
VSE VSE
Branky a nahrávky: 01:58 T. Svoboda (Vodička, Vodný; 5/5), 17:23 Dočekal (Vodný, T. Svoboda; 5/3), 44:16 Malý (T. Svoboda, Vodný; 5/5) – 35:54 Jandus (Jenáček, Smetana; 5/5), 40:53 Hrňa (5/5), 48:11 Stříteský (Klhůfek, Jonák; 5/5), rozh. náj. V. Brož. Rozhodčí: Horák, Gebauer – Komínek, Peluha. Diváci: 638. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:27 (10:6, 16:11, 6:9). Zblokované střely: 13:16. Vhazování: 51:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: J. Brož – Stehlík, Kroupa, Bořuta, E. Mareš, Furch, Vodička, Böhm – V. Brož, Michálek, Ferda – Psota, Bittner, Dočekal – Tomáš Svoboda, Malý, Vodný – M. Svoboda, Lichanec, Michalčuk.
VHK Vsetín: Lipiäinen – Stříteský, Zahradníček, Teper, Staněk, Smetana, Jenáček, Ondračka – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Prokeš, Jandus – Jaroslav Brož, Dědek, Šmerha – Hořanský, Matějček, Š. Bláha.

Úvod zápasu měla Třebíč výborný. Se střelami Jakuba Stehlíka a a Michala Vodného si sice Lipiäinen ještě poradil, ale v čase 02:01 už finský strážce svatyně VHK kapituloval. Tomáš Svoboda se nikým nehlídaný dostal až k dorážce a otevřel skóre 1:0. Impozantní představení pokračovalo v podání bílých hvězd i nadále. Domácí hýřili pohybem, což činilo Valachům nemalé problémy - hráči v tmavě zeleném tak museli poměrně často zatahovat za záchranou brzdu a faulovat. To se jim v čase 17:23 nevyplatilo. Na trestné lavici totiž současně seděli Jan Zahradníček s Ondřejem Smetanou, přičemž Horáci nabídnutou dvojnásobnou přesilovku využili. První ránu Martina Dočekala ještě vsetínská obrana zablokovala, ta druhá už svůj cíl našla 2:0.

Počátek druhého dějství přinesl podobný obrázek jako to první. Horáci do svého soupeře bušili a mohli navýšit náskok, jenže MIchalčuk trefil ve výborné pozici před Lipiäinennem tyčku. A tak opět zafungovalo pravidlo nedáš - dostaneš. V čase 35:54 vystřelil od modré Šimon Jenáček, jehož ránu vyrazil Brož před sebe, kde hlídkoval nikým nehlídaný Tomáš Jandus, který bez problému přehodil Brožův beton 2:1. O minutu později mohl vrátit dvoubrankový náskok třebíčským barvám Psota - Lipiäinen svůj tým podržel.

Jestliže první minuty úvodních dvou třetin patřily Třebíči, v té třetí to bylo úplně naopak. V čase 40:53 proskočil mezi třebíčskými beky Erik Hrňa a jeho milimetrově přesná jedovka zapadla přímo za pravou tyč 2:2. Hned po buly ale mohli kontrovat borci v bílém - konkrétně Tomáš Svoboda. Ten ale svou bombou z kruhu orazítkoval pouze břevno. Co se nepovedlo Svobodovi, zařídil v čase 44:15 Jakub Malý, který tečoval Svobodovu pobídku tak šikovně, že Lipiäinen nestihl zareagovat 3:2. Nervy drásající duel měl ale nakonec po šedesáti minutách remízové skóre - v čase 48:15 jej zařídil dorážející Luboš Rob 3:3. Následné prodloužení rozuzlení nepřineslo, šlo se tedy na samostatné nájezdy. V nich excelovali oba brankáři, kteří tentokrát jednoznačně převýšili střelce. Jediným, kdo měl tentokrát kvalitně seřízenou mušku, byl Vítězslav Brož. A protože Jan Brož zneškodnil všech sedm pokusů hráčů v tmavě zeleném, slaví Třebíč výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Roman Erat - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme do utkání dobře vstoupili a vytvořili si spoustu šancí a šli jsme do vedení. Škoda, že se nám nepovedlo odskočit víc jak 2:0, šance na to byly. V závěru druhé třetiny přišel kontaktní gól, ale hra byla vyrovnaná. Jsme rádi za dvoubodový zisk. Dobře jsme hráli už v Sokolově, i tam jsme měli výborný pohyb, na to jsme chtěli dnes navázat a myslím, že se to povedlo. Se dvěma body ze zápasu proti vedoucímu týmu tabulky jsme hodně spokojeni. Do prodloužení jsme šli s tím, že v něm chceme rozhodnout. Máme oba gólmany výborné a dnes padla volba na Jana Brože. Jsme rádi, že se mu zápas vydařil.

Luboš Rob starší – VHK Vsetín: V náš neprospěch dnes byla z naší strany hrozně ospalá první třetina. Díky tomu jsme tento zápas asi nevyhráli. Upozorňovali jsme na to, že jde o nové a malé hřiště. Třebíč je na to už zvyklejší… Od nás tam nebyl dobrý pohyb, první třetina 0:2 a kdybychom první třetinu neprohráli, tak zápas vypadal jinak. Ale to je kdyby… Pak jsme hru stáhli na tři pětky, abychom se dostali do většího pohybu, a zlepšilo se to. V některých momentech jsme mohli rozhodnout, ale jinak byl to vyrovnaný a bojovný zápas. V nájezdech rozhodl jeden povedený, tam jsme měli být produktivnější. Ve špatném smyslu nás ovlivnila ta špatná první třetina bez dobrého pohybu. K tomu tam domácí měli jeden samostatný nájezd a jednu tyčku. První dvě šance Třebíče skončily gólem, ale to vycházelo z toho našeho špatného pohybu. Třebíč byla v této části zápasu lepší a góly si zasloužila. K tomu si musíme jasně říct, že ze čtyřech zápasů jsme měli třikrát první třetiny špatné. To je vyloženě věc našeho týmu. Co se týče prodloužení, někdy se to protrhne jednou šancí, dnes to tak nebylo. Ani jeden tým neriskoval, nebylo to nahoru – dolů, bylo to spíš hlídané. Na nájezdy jsme čekat nechtěli, spíš se čekalo na tu jednu šanci, ale tu ani jeden soupeř neměl.