Od Vajgaru bez bodu

T ř e b í č - V devátém kole se opakoval scénář, který se v posledních utkáních Horácké Slavie na ledech soupeřů opakuje až příliš pravidelně. Třebíčští opět vedli a opět odjíždí bez bodu. Úvodní branku Třebíčských vstřelil 26 vteřin před koncem první třetiny Lukáš Květoň. Také na vyrovnávací branku hosté odpověděli. Druhý gól vstřelil v minutě 28 Martin Lučka. Pak už stříleli jen domácí a utkání nakonec vyhráli 4:2

8.kolo, pondělí 26.9.2005
JHR JHR
4:21:0, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 26. Rob (Valčák), 34. Ulman (Škoda), 39. Mucha (Vašíček), 46. Mrkvička (Kupec) - 20. Květoň, 28. Hrbáček (Hanzal, Ščerban).
Rozhodčí: Horák - Vavruška, Šperl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kučera - Horák, Domin, Mosnar, Neckář, Vašíček, Vomela - Cmunt, Rob, Valčák, Mertl, Mucha, Mrkvička, Kocar, Kupec, Škoda, Ulman.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář, od 46. Luňák - Hrbáček, Sláma, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban - Chrenko, Sedláček, Květoň, Laš, Oliva, Látal, Pelán, Sobotka, Hanzal, Čech, Zahradník, Přibyl.

Do utkání nastoupili domácí s již uzdraveným forvardem Jiřím Cmuntem a v obranných řadách se domácímu publiku představil slovenský hráč Miroslav Mosnár, který v J. Hradci již před deseti lety epizodně působil. První minuta byla ve znamení břevna Kučerovy branky, na druhé straně duo Kupec - Kocar ohrozilo Filipa Šindeláře, ale kotouč skončil v rohu kluziště. Ve třetí minutě z úhlu střílel Luboš Rob a do šancí se dostali i další hráči Vajgaru, David Kupec, kapitán Jaroslav Kocar. První přesilovou hru nabídl domácím hráčům třebíčský Šefčík, ale Vajgaru se v 5 proti 4 nedařilo. Již v pěti se třebíčští osmělili a provětrali Olivou lapačku Josefa Kučery. Hezkou šanci přinesla souhra Vladimíra Škody s Tomášem Ulmanem, který nezakončil přesně. Na sklonku 13. minuty si přesilovku zahráli i hosté, ve které zahrozil Lukáš Sláma, který se ocitl prakticky sám před odkrytou brankou domácích. Patrik Valčák zahrozil nebojácným průnikem. Ještě před návratem pykajícího Neckáře se snažil klubko hráčů před Kučerou prostřelit Rehák, ale kotouč se ke Kučerovi nedostal. Hokej této části hry se musel divákům líbit, hra se přelévala ze strany na stranu, šance měly obě strany, na té hradecké např. Mucha nebo Kupec, na straně Horácké Slavie potom Oliva. V 19. minutě šel pykat třebíčský Hrbáček, o půlminutu později ho následoval dnes večer velmi dobře hrající Vladimír Domin, který musel zastavil pronikajícího útočníka v červeném dresu. A půl minuty před koncem třetiny hosté udeřili. Využili nedorozumění v zadních řadách Vajgaru a nadvakrát Kučeru překonal Lukáš Květoň.

Domácí nesložili zbraně a hned od začátku prostřední třetiny atakovali Šindelářovu branku. Od modré pálil Vomela , na druhé straně palbu opětoval Pavel Pelán. Ani další přesilovku Vajgar nedokázal využít a vyrovnání přinesla až 6. minuta, kdy Jiří Cmunt zpoza branky našel volného Luboše Roba a ten se střelou švihem nemýli. 1:1. Třebíč však dlouho neotálela a v polovině 8. minuty si vedení přiklonila opět na svou stranu. Autorem branky byl označen Martin Lučka, který z kruhu obstřelil skrumáž před brankou a krásně trefil k pravé tyči Kučerovy branky. V 30. minutě mohlo být skóre srovnáno. Dva hráči ve žlutomodrém jeli na Šindeláře, Lukáš Mucha vystřelil a třebíčský gólman kotouč chytil v pádu a oba skončili v brance. Hlavní arbitr Horák branku neuznal pro údajné posunutí branky. Vyrovnávací branka Vajgaru v těchto okamžicích visela ve vzduchu. Na druhé straně sice zahrozil Lukáš Květoň, ale střelou mezi nohy Kučeru nepřekvapil. Vyrovnání přišlo v čase 33:15, kdy v rohu vybojoval puk Lukáš Mucha a před brankou našel nepokrytého Tomáše Ulmana – 2:2. Vyrovnávací branka domácí nastartovala, šance střídala šanci, Lukáš Vomela chtěl přes celé hřiště najít Muchu, ale ten jeho prudký pas nezpracoval. Lukáš Mucha si však spravil chuť ve 39. minutě, kdy ujel třebíčským zadákům a nadvakrát překonal Šindeláře – 3:2. Před sirénou ještě od modré pálil Michal Horák, ale Šindelář byl tentokrát pozorný.

První střelu třetí třetiny si připsal Květon, ale kotouč z jeho hole mířil mimo, na druhé straně Kocar tečoval Kupcovu přihrávku také mimo branku. Od modré pálí Luboš Rob, ale skrumáž před brankou nepropálí, ale Bedřich Ščerban se v tlačenici dopustil krosčeku a vyfasoval za to dvě minuty. A Vajgar trestá! První prvoligovou přesilovku využívá Vojtěch Mrkvička, kterému nezištně nahrál David Kupec – 4:2. Hostující Šindelář opouští branku přímo do kabin a na jeho místo se postavil Filip Luňák. Vajgar kontroluje hru, ale hrstka alkoholem posílených „fanoušků“ Třebíče situaci nezvládá a otočením maskáčových bomberů na oranžovou stranu jasně dávají najevo, co mají v plánu. Pořadatelská služba situaci nezvládá a dochází k velmi ostré potyčce mezi oběma tábory, kterou jasně vyprovokovali třebíčští. Situaci nakonec uklidňují pořadatelé, kterým pomohla přivolaná policejní posila. Toto přerušení vyvedlo domácí borce z tempa a ke slovu se na chvíli dostávají hosté, nebezpečně střílí Květoň a po něm ještě Oliva. Vajgar však nenechává nic náhodě, přečká dvě oslabení a zápas dotahuje do vítězného konce.

Jiří Otoupalík (asistent trenéra, Třebíč): „Utkání jsme měli dobře rozehrané, vedli jsme, ale pak se tým dopustil hrubých individuálních chyb a díky nim necháme soupeře otočit a místo abychom se poprali o výsledek, tak přestaneme hrát, jako bychom se báli. Leží na nás nějaká deka a s výkonem nejsme vůbec spokojeni a nezbývá nic jiného než se připravit na další utkání.“

Ing. Jaroslav Pařízek (hlavní trenér, Jindřichův Hradec): "Musím poděkovat klukům za morálku a bojovnost, hráči se nesložili a předvedli kvalitní výkon a otočili jsme nepříznivý stav. Konečně se k nám přiklonilo i to štěstí a v té situaci co jsme, se nesložili a otočili. O to je to cennější. Dali jsme taky konečně víc jak jeden gól, na dva, tři góly by se mělo bodovat, dneska jsme dali čtyři a zaslouženě vyhráli. Pauza kvůli bitce v hledišti nás přibrzdila, málem jsme dostali gól. S novou akvizicí, Miroslavem Mosnárem jsem spokojen, měl klid v rozehrávce, je zkušený, a uměl dát kotouč dopředu a to potřebujeme.“