Opět nekompletní Třebíčští ve Znojmě neuspěli

T ř e b í č - Do Znojma odjížděla Horácké Slavia znovu v nekompletní sestavě. Stále chybí dva hráči, kteří by měli být součástí základního kádru, David Michálek a Jakub Malý. V brance se objevil mladý, teprve osmnáctiletý gólman Jan Kavan. Domácí šli v první třetině do dvoubrankového vedení góly Matúše a Šťovíčka. Snížení zařídil v patnácté minutě střelecky disponovaný Matěj Psota. Jenže další branky už hostující tým nepřidal, naopak domácí se trefili do konce zápasu ještě dvakrát Beránkem a Sklenářem.

, úterý 22.8.2023
ZNO ZNO
4:12:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Matuš (Beránek, Adámek), 10. Šťovíček (Adámek, Špaček), 32. Beránek (Zabloudil), 48. Sklenář – 15. Psota (Dočekal). Rozhodčí: Čuňočka, Skopal – Blažek, Viskot. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1096. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Orli Znojmo: Durný – Bartko, Mareš, Tejnor, Stránský, Jenáček, Fajmon, Remta – T. Svoboda, J. Hruška, Sklenář, Špaček, Šťovíček, Adámek, Beránek, Matuš, Zabloudil, Sedláček, Kučera, Masař.
SK Horácká Slavia Třebíč: Kavan – Bořuta, Furch, Macháň, Baláž, Poizl, Kříž, Vodička – Dočekal, Bittner, Psota, Stehlík, Vodný, Ferda, Berka, Horváth, Frömel, Michalčuk, Svoboda Matěj, Svoboda Matyáš.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme opět vstoupili špatně a nezachytili jsme tempo zápasu. Byli jsme pomalí na puku a ve druhé minutě jsme si situaci ještě zkomplikovali vyloučením a v oslabení jsme inkasovali na 1:0. Domácí pak přidali rychle druhý gól a měli ještě k dispozici trestné střílení, které neproměnili. První třetina byla z naší strany velice špatná. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, ale i tak jsme třetinu 0:1 prohráli. Určité měřítko snesla naše hra ve třetí třetině, kde jsme víc hráli na puku a udrželi se na něm v útočném pásmu. Ze hry jsme si vypracovali dva samostatné nájezdy, dvě tutové šance, které jsme neproměnili a soupeř pak z prvního protiútoku v této třetině přidal čtvrtý gól a zápas tím už byl rozhodnutý. I když jsme si vytvořili ještě další šance, domácí gólman je pochytal. Celkově byla z naší strany špatná první třetina. Druhá a třetí až tak ne, ale chybí nám produktivita a domácí nás za to trestali. Dá se říct, že vytěžili z minima maximum. V efektivitě a koncovce byli lepší. Celkově se nám dnešní zápas nepodařil, nelíbil. Hlavně zůstávají za očekáváním některé individuální výkony a my to budeme muset začít řešit trošku razantněji.

Jiří Beroun - Znojmo: Měli jsme výborný vstup do utkání, což určilo ráz zápasu. Celkově dobrý výkon podpořil vzadu výborně chytající Roman Durný. Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale výsledek bych nepřeceňoval. Je to příprava a nevíme, v jaké fázi tréninku je soupeř. Zítra i my máme opět ostrý trénink a budeme se připravovat na čtvrteční zápas. V něm provedeme nějaké změny v sestavě, ale přesně to ještě určíme po domluvě se staršími hráči.