Oslabené bílé hvězdy doma znovu nezaváhaly a zastavily i ambiciózní Vsetín

T ř e b í č - Bílé hvězdy jako první otevřely skóre utkání, když Matěj Psota zastavil špatnou rozehrávku Valachů a nabídl kotouč třebíčskému snajprovi Ladislavu Bittnerovi, který se svou ranou nemýlil. Hosté se však ve druhé periodě semkly a otočili vývoj utkání. Závěrečná část základní hrací doby už ale zase patřila domácím. Nejprve Radim Ferda našel odražený kotouč a rychlou otočkou srovnal stav. Poté Miroslav Holec laserově přesnou ranou z první vrátil Třebíči vedení a tečku za celým utkáním udělal Martin Dočekal, který propálil Žukovovy betony a rozhodl o osudu klání.

11.kolo, středa 12.10.2022
4:21:0, 0:2, 3:0
VSE VSE
Branky a nahrávky: 14. Bittner (Psota), 49. Ferda (Holec, Vodný), 51. Holec (Ferda), 56. Dočekal (Psota) – 23. Lichanec (Jenyš, Berger), 39. Ondračka (Jonák, Berzinš). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Polák, Roupec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 956. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Poizl, Tureček, Doudera, Furch, Forman, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Ferda – Meluzín, Malý, I. Sedláček – Michalčuk, Mat. Novák, Svoboda.
VHK Vsetín: Žukov – O. Němec, Smetana, Hryciow, Kajínek, Voženílek, Ondračka, Jenáček – Jonák, Lichanec, Rob – Š. Bláha, Přikryl, Sihvonen – Jenyš, Berger, Melenovský – Berzinš, Pětník.

Třebíč, která do utkání nastoupila ve velice oslabené sestavě, byla nejen na začátku utkání, ale po celý zápas velice vyrovnaným soupeřem, ačkoliv se mohlo zdát, že při rozsáhlé marodce domácích hráčů bude mít Vsetín navrch.

Ve 14. minutě jsme viděli první branku a postaral se o ni kapitán Třebíče Ladislav Bittner. Celá situace vznikla po chybě ve vsetínské rozehrávce, kdy se Bittner řítil sám na brankáře Žukova, kterého překonal střelou mezi betony.

Závěr třetiny se odehrával ve čtyřech na obou stranách, kdy, jindy nevylučovaný kapitán Bittner, vyfasoval nejprve dvě minuty a na konci třetiny, za poněkud zvláštních okolností vyfasoval čtyři minuty za vysokou hůl.

Vsetín dokázal ve 23. minutě dlouhou přesilovou hru využít. Jenyš našel prudkou přihrávkou u tyčky Petera Lichance a ten střelou do odkryté klece vyrovnal.

Nejenom góly, ale i sporné situace zvedly domácí publikum ze sedaček. Utkání se začalo mírně vyostřovat.

Necelou minutu a půl před koncem druhé třetiny strhl Vsetín vedení v zápase na svoji stranu. Tomáš Ondračka najel do útočného pásma a přesnou schovanou střelou trefil prostor mezi rukou a tělem brankáře Jekela.

Úvod třetí části nejprve patřil Jekelovi, to je skutečný fantom třebíčské klece. Právě díky němu mohla Třebíč ve 49. minutě slavit vyrovnání! Tedy bylo to také zásluhou střelce. Radim Ferda naplno projevil svůj buldočí styl. Po střele si našel odražený kotouč za brankou soupeře, tu objel a Žukova překonal důraznou střelou k tyči!

Psala se 51. minuta. Znovu u toho byl Ferda. Tentokrát nahrával Miroslavu Holcovi no a ten, dámy a pánové, vyslal z první takovou ránu, že bylo lepší uhnout. Žukov sice neuhnul, nicméně stejně inkasoval!

V 56. minutě Psota objel s kotoučem branku a mezi kruhy našel zcela volného Martina Dočekala, no a ten vystřelil bez přípravy a rozhodl o tom, že se žádné závěrečné drama konat nebude!

Horácká Slavia, která hrála ve značně oslabené sestavě, vinou zranění, tak porazila, zcela po právu, silný Vsetín. Hráči si tak mohli užít ovace stadionu, který dnes dokázal ocenit velice, velice povedený, bojovný výkon domácí družiny.

Roman Statnien po utkání Třebíč - Vsetín 4:2

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Vsetín 4:2

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Vezmu to postupně. Šli jsme do zápasu s trošku netradiční sestavou, ale všem hráčům, kteří šli do zápasu, jsme věřili. První třetinu jsme výsledkově zvládli, i když soupeř tam měl dvě nepříjemné věci, gólovky, kdy nás podržel Pavel Jekel. Ale i my jsme měli šance, takže ta třetina byla vyrovnaná. Myslím, že ani ve druhé se moc nezměnilo, hrál se vyrovnaný hokej. Snažili jsme se o dobrou obranu, soupeř byl možná trošku lepší na kotouči a ty dva góly, které jsme ve druhé periodě dostali, si myslím, že byly hodně laciné, nevyplynuly ani z nějakých chyb, ale soupeř sehrál dobře přesilovku. Tam těch vyloučení bylo už moc a druhý gól byl šťastný po teči. Řekli jsme si v kabině, že i když máme v nohách pondělní zápas, i když jsme nacestovali stovky kilometrů do Sokolova a zpátky, že doma, před našimi diváky, v situaci, ve které jsme ještě nebyli, abychom doma po dvou třetinách prohrávali... Mužstvo se neskutečně semklo. Nemůžu říct, že bychom soupeře přehráli, ale nasazením a bojovností, kvalitní koncovkou, do které jsme se tlačili, jsme zápas otočili a v závěru ubojovali. Bohužel zase i za cenu zranění, protože Ivoš Sedláček obětavě padl do střely a vypadá to, že má zlomenou ruku. Je toho teď na nás strašně moc a kluky chci strašně pochválit za to, jak k zápasu přistoupili a že ho zvládli. Děkujeme i divákům za podporu. Byli trošku zaražení, protože viděli, že sestava není ta, na kterou jsou zvyklí, ale my jsme měli tuto možnost a takhle jsme tým poskládali. Ve třetí třetině, když do toho kluci začali šlapat a zápas otáčeli, tak byli i diváci výborní a v závěru nás dovedli ke třem bodům. Když to vezmu, tak ze sedmi hráčů má k návratu nejblíž Vojta Šilhavý. U ostatních určitě nebudu říkat diagnózu, od toho jsou doktoři, a to se neříká. Druhá věc je taková, že to nejsou zranění na tři, čtyři dny, kdy si hráč odpočine a naskočí zpátky, jsou to zranění složitější a my se s tím musíme nějak vypořádat. Teď po zápase nemáme moc času na to, abychom se radovali. Okamžitě musíme sednout k sestavě a dávat dohromady soupisku na sobotu, protože kluci z juniorky Komety mají své povinnosti. Bylo tam to nepříjemné zranění Ivoše Sedláčka, tím jsme asi juniorku Komety nepotěšili, ale bohužel i tohle k hokeji patří. Strašně mě mrzí, že ho to potkalo, protože hrál výborně. Věřím, že se brzo uzdraví a pomůže Kometě a pak možná i znovu nám. Budeme se teď rozhlížet kolem tak, abychom složili sestavu na sobotní zápas v Litoměřicích.

Roman Stantien - VHK Vsetín: Myslím si, že první třetina byla z naší strany dobrá. Udělali jsme pak chybu ve středním pásmu a domácí nás za ni hned potrestali. Vrátili jsme se do zápasu v přesilové hře a dokonce jsme šli do vedení 2:1. Ještě ke konci druhé třetiny jsme měli šanci a myslím si, že tam se lámal chleba. Kdybychom odskočili o další gól, už bychom si třetí třetinu uhráli. Tu šanci jsme ale neproměnili a do třetí třetiny jsme nastupovali s tím, že ji zvládneme. Jenže jak nám momentálně hra nejde, nepracujeme se na každý gól a útočníci se nám neprosazují, tak na druhé straně nám tam padne prakticky z minima maximum a podle toho to dopadlo. I když jsme bojovali, nasazení tam bylo, nemůžeme klukům moc vytknout, byla tam snaha i nasazení. Jenže, jak říkám, když to nejde, spadne vám tam všechno. Podle soupisky jsme věděli, že domácí mají nějaké zraněné a marody, ale to v soutěži potká každý tým. U nás je to extrémní, vypadlo nám asi osm hráčů, sice se nám jeden vrátil, ale další vypadl.