Osmá výhra v řadě! Skvělou formu Třebíče odnesl lídr z Vrchlabí

T ř e b í č - Sobotní odpoledne přineslo souboj dvou celků, které mají momentálně nejlepší formu v celé lize. A utkání to bylo parádní, hlavně tedy z třebíčské strany. Bílé hvězdy otevřely skóre hned dvěma góly v šestnácté minutě. Stadion ještě do první sirény korigoval brankou v přesilové hře. Jelikož v prostřední části branka nepadla, o sudu utkání rozhodla třetí třetina. V té se hned zkraje trefil Nedvídek, následován Bittnerem a pátou branku přidal Psota. Hosté se v závěru opět trefili v početní výhodě, ale víc už nedokázali. Horáci mohou slavit zasloužené vítězství a posun mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

25.kolo, sobota 30.1.2021
5:22:1, 0:0, 3:1
VRC VRC
Branky a nahrávky: 16. Michálek (Vodička, Hrubec), 16. Psota (Šťovíček, Stehlík), 43. Nedvídek (Kowalczyk, Ferda), 45. Bittner (Psota), 52. Psota (Bittner, Stehlík) – 19. Chalupa (Mrňa, Urban), 57. Linhart (Heřman). Rozhodčí: Fiala, Cabák - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zukal, Stehlík, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Kowalczyk, Vodička – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.
HC Vrchlabí: Soukup – Oliva, Linhart, T. Jelínek, Hrádek, Kajínek, Jirků, Niko – M. Kratochvil, Hozák, F. Moník – Urban, Formánek, Herčík – Pochobradský, Zeman, Mrňa – Chalupa, Chrtek, Heřman.

Nutno říci, že až na posledních pár minut, kdy už bylo prakticky rozhodnuto, mělo toto utkání velice dobré parametry. Hra měla spád, hrálo se nahoru dolu a tvrdě, přitom čistě. Bylo znát, že se obě mužstva nachází v dobrém rozpoložení.

Za zmínku stojí určitě šance hostujícího útočníka Heřmana, který se řítil zhruba v polovině třetiny sám na Jekela. Domácí bek se ale stihl vrátit a ztížit soupeřovi šanci ke skórování.

Skóre se poprvé měnilo na začátku šestnácté minuty. Hostující obrana špatně rozehrávala, ke kotouči se dostal u tyčky David Michálek a střelou zápěstím poprvé překonal brankáře Soukupa.

Trvalo pouze 46 vteřin a Třebíč se dostala do dvoubrankového trháku. Šťovíček našel před brankou Matěje Psotu, který se trefil bekhendovou střelou!

S brankami se ke konci třetiny roztrhl pytel a trefili se i hosté. V početní výhodě se k dorážce po střele Mrni dostal David Chalupa, přičemž ležící Jekel neměl nárok jakkoliv zasáhnout.

Prostřední třetiny nebývají z pohledu Horácké Slavíe nejsilnější stránkou a doložila to hned první minuta. Na domácího gólmana se sám řítil Heřman, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Následně měla dobré pasáže Třebíč, která si dvěma přesilovkami vytvořila tlak, ale chyběla tomu možná častější střelba.

Největší šanci na vstřelení branky mělo asi Vrchlabí, když se po střele a dorážkách kotouč klouzal za brankovou čáru, ale Jekel stihl včas zasáhnout. I když se to hostům nelíbilo, celý objem černé gumy za čárou nebyl.

To třetí část byla opět brankově výživnější. Nejprve se vyznamenal brankář Soukup, když se skvěle přesunul k tyči a chytil prakticky nechytatelnou šanci, ve které se ocitl Šťovíček. Na přesnou střelu kapitána Lukáše Nedvídka ze 44. minuty při přesilové hře už ale neměl nárok!

A dvě minuty na to bylo na straně Třebíče ještě veseleji, protože Matěj Psota našel v rohu kluziště před brankou volného Ladislava Bittnera a nejlepší střelec soutěže neomylně trefil.

Hosté mohli korigovat, když měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Nicméně Třebíč hrála skvěle, blokovala střely a dokázala se ubránit. Jako odměnou jim byl další vstřelený gól. Svůj dobrý zápas potvrdil v 53. minutě po individuální akci a bekhendovém zakončení, druhou brankou v utkání, Matěj Psota.

V 57. minutě se sice dokázal ještě prosadit střelou od modré hostující Tomáš Linhart, ale jeho branka znamenala už pouze kosmetickou úpravu.

V pohledném utkání porazila Třebíč Vrchlabí 5:2. Nutno dodat, že zaslouženě. Domácí byli lepším a obětavějším týmem! Výhra tak Horáckou Slavii posunula na 3. příčku soutěže!

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas byl takový, jaký jsme čekali, výborný soupeř a věděli jsme, že nás to bude stát hodně sil. Věděli jsme, že pokud dáme soupeři přesilové hry, tak by ho to mohlo nastartovat, a proto jsme se snažili hrát disciplinovaně. Myslím si, že po celých šedesát minut jsme byli lepším týmem a do vítězného konce jsme to dotáhli zaslouženě. Kluci odvedli skvělou práci a předvedli charakter.

Václav Baďouček - HC Stadion Vrchlabí: V první třetině jsme začali individuálními chybami, a domácí se tak dostali do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny se nám podařilo snížit na 2:1, ve druhé třetině si myslím, že jsme měli lehce navrch, ale rozhodlo to, že jsme neproměnili šance.