Osmá výhra z posledních devíti zápasů! Bittner rozhodl o zisku tří bodů s Benátkami

T ř e b í č - V boji o předkolo play-off zavítali Třebíčští na led Benátek nad Jizerou, kde byl stav dlouho 0:0. Ovšem ve 42. minutě se prosadil Ladislav Bittner, který má skvělou formu, a Horáci zápas dotáhli do vítězného konce! Horácká Slavia vyhrála popáté v řadě a získala důležité tři body do tabulky. Další duel nás čeká v sobotu, a to doma s Ústím nad Labem.

52.kolo, středa 19.2.2020
BNJ BNJ
0:10:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 42. Bittner (Psota, Padrnos). Rozhodčí: Kostourek, Veselý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 13:32. Průběh utkání: 0:1.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kunst, Hampl, Buchtela, Charvát, Žůrek, Aubrecht, Šedivý – Rychlovský, Chrtek, Pabiška – A. Dlouhý, Šír, Šeliga – Žemba, Šafařovský, Wiencek – Křepelka, Vomáčka, Drábek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Hort, Kowalczyk, Jenáček – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Michálek.

V první třetině se hosté dopustili dvou faulů, ovšem Benátky se v početních výhodách neprosadily. Třebíčští měli více střeleckých pokusů než soupeř, jednu z větších šancí měl například Ladislav Bittner, který v poslední minutě první třetiny zakončoval jen nad horní tyč.

V další dvacetiminutovce vypálil Šimon Szathmáry, jeho střela byla tečována do protipohybu Schwarze, ten ovšem zasáhl velmi povedeně lapačkou. Ve 32. minutě již hráči Horácké Slavie zvedali ruce nad hlavu. Kotouč již směřoval do branky, ale zase se vyznamenal brankář Benátek, který podržel svůj tým.

O chvíli později byla hra na dlouho přerušena, dokonce se muselo do kabin, jelikož byla závada na tvrzeném skle. Po nucené pauza se dohrála prostřední třetina, ve které branka nepadla.

Do poslední části vlétli lépe Horáci, po větším závaru před brankou se černá guma ocitla na brankovišti, kde si počínal nejlépe důrazný Ladislav Bittner. V 49. minutě měly hrát Benátky nad Jizerou přesilovou hru, ale Jakub Rychlovský se férově přiznal, že o faul nešlo.

Minutu a půl před koncem domácí odvolali brankáře a zkusili hru v šesti. Po Kunstově střele vznikl před Jekelem závar, který ale brankou neskončil. Třebíč byla vyloučena a musela se bránit ve čtyřech proti šesti. To se jí ale povedlo a dotáhla zápas do vítězného konce!

Antonín Nečas - HC Benátky nad Jizerou: Pro nás to bylo druhé utkání během dvou dnů. Byl to urputný zápas, ve kterém rozhodla jedna malá chyba. V útoku nám trošku chyběla síla. Na mysli mám střelbu a produktivitu. Náš mladý tým se třinácti mladíky ale odehrál dobré utkání. Trošku bych to přirovnal k zápasu v play-off, ve kterém také rozhoduje malý detail a jedna chyba.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Ten zápas byl strašně náročný. Hlavně po stránce obrany, kde musela být velká koncentrace a pozornost. Benátky měly mladé a dravé kluky, výborné v osobních soubojích. Bralo nám to hodně fyzických sil. Ale téměř do ničeho vážného jsme je nepustili. Přes jejich pohyb jsme se prosazovali velmi složitě a stálo nás to hodně sil. Ale nakonec si myslím, že jsme právě o ten jeden gól byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Bereme 3 body, za které jsme hrozně rádi. Benátky vždy zdobil vždycky výborný pohyb. Nebylo tomu dneska jinak. My jsme to ale dokázali eliminovat. Oba týmy byly na svého soupeře výborně připravené. Šlo to vidět hlavně v přesilovkách. Pokud hrajete proti nějakému týmu xkrát za sezónu, tak už vás pak nemá moc čím překvapit a rozhodují detaily. A právě v těch detailech si myslím, že jsme byli o trošičku lepší. Chtěli jsme hlavně hrát naši hru. Máme to postavené na dobrém forčekingu nebo na zatažení do obrany. Je to samozřejmě podle situace. Hráči plnili roli dobře. Na druhou stranu se nám ale dneska vůbec nelíbil tah našich hráčů do branky. Často jsme končili v rohu, ale jak říkám, soupeř byl výborný. Nakonec jsme to zvládli a jsme strašně rádi. V příštím zápase chceme být ještě lepší než dnes a zvládnout ho hlavně bodově.