PARÁDA! Třebíč roznesla Frýdek a po výhře 5:0 slaví důležité tři body

T ř e b í č - Důležitý úkol je splněn, Třebíčští hokejisté zvládli jedno z klíčových utkání sezony, když zvítězili na ledě Frýdku-Místku 5:0. Horáci předváděli od první minuty kompaktní, soudržný a koncentrovaný výkon. Odměnou jim je pohodlný triumf, který na konci střetnutí mohou slavit. Zaskvěl se autor tří kanadských bodů Lukáš Nedvídek. Opomenout nesmíme ani Marka Laše, jenž si do osobních statistik přidal jeden gól a jednu asistenci.

36.kolo, pondělí 3.2.2020
FRM FRM
0:50:2, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Václavek (Nedbal), 17. Nedvídek (Laš, Šťovíček), 30. Bittner (Psota, Nedbal), 46. Laš (Nedvídek, Psota), 55. Szathmáry (Nedvídek). Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Blažek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1005. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:5.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček (30. Loubal) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – R. Szturc, Klimša, Tomi – Kofroň, Hladonik, Kafka – Eret, Przybyla, Martynek – Matěj, Kaukič, Stuchlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Kunc, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Michálek.

Třebíčští šli v šesté minutě do vedení zásluhou Jana Václavka. Ten překvapil všechny přítomné na stadionu, když jeho nahození od mantinelu perfektně zapadlo pod víko domácího brankáře. Poté měli obrovskou příležitost na vyrovnání domácí. Eret s Przybylou unikli obraně a jeli sami dva na gólmana, Jekel ale jejich zakončení vystihl a zmařil tak největší šanci domácích v první třetině. Na druhé straně se do zakončení dostal Král, s jehož střelou si ale domácí brankář poradil. V 17. minutě bleskurychle využili přesilovou hru hosté. Po vyhraném vhazování byl kotouč posunut přesně na hůl Lukáše Nedvídka a ten tvrdou ranou příklepem nedal Danečkovi žádnou šanci.

Ve druhé třetině si první velkou šanci vytvořili domácí. Adámkova střela byla těsně před Jekelem tečována jedním z jeho spoluhráčů, ale Jekel předvedl další famózní zákrok a držel tak svému týmu nulu. Naopak se v polovině hrací doby prosadili znovu třebíčští hokejisté. Matěj Psota tak dlouho míchal s pukem za brankou, až našel volného Ladislava Bittnera, který svižnou ranou prostřelil Danečka a vyhnal ho z brány.

Chvíli na to mohli domácí snížit. Kafkova střela ale trefila pouze břevno Jekelovi svatyně, proto do kabin po druhé siréně odcházeli o mnoho spokojenější hráči Třebíče.

Na začátku třetí periody střídající gólman Loubal parádně zakročil proti střele, která byla těsně před ním tečovaná Bittnerem. Hosté však nemuseli dlouho truchlit. Pár minut poté další využitou přesilovkou navýšil třebíčské vedení Marek Laš, který dokázal tečovat přihrávku Nedvídka přímo do protipohybu Loubala.

V 54. minutě dostali Třebíčští další možnost početní převahy. Tuto příležitost dokázali opět využít, když na konci přesilovkové akce stál Šimon Szathmáry, který pohotovou střelou upravil skóre na 5:0 ve prospěch svého týmu. V závěru utkání mohl výhru hostů ještě pečetit Malec, jeho střela ale jenom orazítkovala břevno domácího brankáře. Třebíč si tak z Frýdku-Místku odváží všechny tři důležité body.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes se nám to hodnotí výborně. Měli jsme nějaký plán, který jsme plnili po celých 60 minut. Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání, což se povedlo. Myslím, že jsme byli lepším týmem. Po taktické stránce jsme to zvládli famózně. Dali jsme i tři branky v početních výhodách ze čtyř možností. Chvilkami, když se nám moc nedařilo, tak nás podržel Pavel v brance. Klukům musíme jedině poděkovat, že k tomu dnes takto přistoupili. Věříme, že to je další krůček k našemu cíli. Nyní máme volno a ve čtvrtek se sejdeme zase na ledě.