Menu +

PRO - TRE 2:4 - Bílé hvězdy i potřetí vítězně, míří do čela tabulky!

Reportáže
T ř e b í č - Dlouhý týden, ve kterém Bílé hvězdy sehrály tři úvodní zápasy prvoligové sezóny, jim přinesl štěstí. Plný počet bodů navíc znamená bonus ve formě průběžného vedení v prvoligové tabulce! Po krásném souboji s Motorem zamířily kroky Bílých hvězd na led nováčka, týmu LHK Jestřábi Prostějov. Hosté byli od úvodního hvizdu aktivní, ujali se i vedení zásluhou dnes dvougólového snipera Viléma Buriana. Domácí sice na chvíli srovnali s hosty krok, ale Třebíčští trpělivě navyšovali skóre utkání. Jestřábům nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře, všechny tři body si tedy domů odvážejí hosté.
Sdílejte článek
 
3.kolo, sobota 13.9.2014
PRO PRO
2:40:1, 2:2, 0:1
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 25. Kajaba (Roupec, Indra), 38. Kajaba (Stejskal) – 11. Burian (Bartoň, Holec), 28. Čuřík (Holec, Zdráhal), 34. Burian, 42. Bartoň (Holec, Čuřík). Rozhodčí: Šutara - Wesley, Hanzlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1312. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Sestavy
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec – Medek, Luňák, Černý, Kubica, Poulíček, Stejskal, Kovařík, Coufal, Kajaba, Belay, Indra, Duba, Venkrbec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Dujsík, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Přibyl, Jaroš, Malena – Čuřík, Paták, Erat, Dolníček, Holec, Pekr, Čech, Vodný, Burian, Havel, Králík, Juráň.

Komentář k zápasu

Utkání třetího kola 1. ligy mezi Prostějovem a Třebíčí přilákalo na zimní stadion něco kolem 1500 fanoušků. Dost v silném složení, jak na ledě, tak v hledišti, přijeli i hosté. Souboj v hledišti tak dával utkání větší štávu, zároveň i klasický divák si přišel na své, jelikož v sestavě Horácké Slávie naskočili Pekr, Bartoň, Vodný či Králík, kteří mají střídavé straty z extraligové Olomouce. V sestavě Hanáků naopak chyběli Frank Kučera, Aleš Knesl či Tomáš Sršeň, kteří se nevlezli do sestavy.

Úvod zápasu přinesl mírnou převahu hostů, kteří hned od začátku okupovali území před Šimbochem. Do první vážnější příležitosti se dostal dobře hrající Miroslav Holec, ale jeho pokus z mezikruží prostějovský brankář lapil. Problémy dělala obraně domácích především trojice Pekr-Vodný-Králík, jenž rychlým pohybem připravili, jeden druhému několik šancí. V čase 7:39 dostala Třebíč možnost přesilové hry. Horácká Slávie dobře kombinovala, nicméně Jestřábi početní nevýhodu ubránili. Chvíli po přesilovce se však ke kotouči dostal Jakub Bartoň, natáhl a jeho pokus tečoval střelec VILÉM BURIAN. Hosté tak potvrdili svoji aktivitu a vedli na Hané – 0:1.

Domácí výběr mohl oplatit stejnou mincí, ale přesilová hra při vyloučení Rostislava Malenu, byla odehrána velice špatně. V závěru první dvacetiminutovky mohl ještě zvýšit Lukáš Králík, Šimboch si však jeho pokus pohlídal.

Prostřední část se již nesla ve větší vyrovnanost, Prostějov těžil z dobrého pohybu a byl častěji Tomášem Štůralou. Při jednom ze střídání udělal zbytečný faul na Lukáše Dubu obránce Ondřej Dlapa a domácí přesilovou hru využili. David Roupec dostal touš na modrou čáru, šikovnou střelou nahodil a jediný prostějovský střelec v 1. lize RENÉ KAJABA doklepl do sítě – 1:1.

Vyrovnaný stav na stadionu, kde ochozy skandovali radostí, nevydržel dlouho. Opět to byl kapitán Lukáš Duba, kdo byl u faulu, nicméně nyní v opačném duchu. Přesilová hra Horácké Slávie pak nezůstala bez odezvy. Rychlá kombinace Miroslava Holce se střelcem branky JAKUBEM ČUŘÍKEM znamenala, že Třebíč si vzala zpět jednogólové vedení – 1:2.

Přesně s polovinou zápasu jakoby přišla situace, která jen dokumentovala a potvrdila aktuální stav a rozpoložení Jestřábů. Martin Belay se dostal ke kotouči, obkroužil branku a místo střely nepochopitelně volil přihrávku. Třebíč se následně dostala do rychlého protiútoku, kde přišel o hůl Filip Švaříček, a VILÉM BURIAN ukázal, že v těchto situacích nechybuje. Zvíří v tvář Šimbochovi zvýšil na – 1:3.

Kvalitní hokej, který viděl prostějovský stadion i přes zamlžená plexiskla, přinesl ve druhé dvacetiminutovce ještě jednu branku. Opět to byly početní výhody, velký pán utkání. Jestřábi se usadili v útočném pásmu, Vladimír Stejskal odvedl dobrou práci v mezikruží, nastřelený puk posunul na RENÉHO KAJABU, který na dvakrát zasunul do sítě - 2:3.

Slibné a dramatické momenty tak nabízela závěrečná část a to bylo tou nejlepší pozvánkou pro všechny fanoušky. Pokud však měl domácí tým nějaké naděje na vyrovnání, tak hosté je velice razantně odmítli již v úvodu třetí části. Byla to opět přesilová hra, respektive oslabení, na co doplatil domácí tým. Obránce JAKUB BARTOŇ natáhl na modré čáře a kotouč se zastavil až v síti – 2:4. Následný průběh třetí třetiny se nesl ve snaze a bojovnosti Jestřábů, ovšem bez gólové odezvy. Trenér Tomáš Sršeň ještě zkusil hru bez brankáře, ale Horácká Slávie si vítězství zkušeně pohlídala. Prostějov tak ani na potřetí v 1.lize nevyhrál, když padl s Třebíčí 2:4. Pro Hanáky to znamená poslední místo v tabulce a především absenci zkušených hráčů, jaké Třebíč měla. Nutno dodat, že síla Slávie se projevila ve všech směrech, speciálně však v přesilovkách a po zásluze tak berou svěřenci dua Mička – Novák tři body.

Ohlasy trenérů

Petr Zachar - LHK Jestřábi Prostějov: Celý zápas byl vyrovnaný, Třebíč těžila z větší zkušenosti a z větší kvality hráčů. Prohráli jsme si to sami po individuálních chybách a to rozhodlo. Asi platíme nováčkovskou daň a dnes jsme ji zaplatili znovu. Za výkon se však nemusíme stydět a v daších zápasech musíme pracovat, aby se to zlomilo. Nezkušenost je potřeba nahradit bojovností a srdcem.


Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Čekali jsme soupeře se slušnou útočnou fází. Připravili jsme se na to a eliminovali jsme prostějovský útok. Nejprve jsme vedli 1:0, ale domácí srovnali. Poté se nám podařilo odskočit na dva góly, ale bohužel jsme do konce druhé třetiny znovu inkasovali. Ve třetí části jsme byli samozřejmě rádi za gól v přesilové hře a dotažení zápasu do vítězného konce.

Podobné články

Reportáže

Brzké vedení k bodům nevedlo. Prostějov rozhodl utkání čtyřmi brankami v řadě

16.09.2020
Reportáže

Horáci v Litoměřicích bojovali statečně, odměnou jim je první bodový zisk v sezoně

12.09.2020
Reportáže

Vítězná generálka! Třebíč porazila Velké Meziříčí 3:1

08.09.2020