Pátá třída: Na Kometě Třebíčští sahali po výhře, nakonec odvážejí bod

T ř e b í č - V devátém kole zajíždělí páťáci na led brněnské Komety. V utkání poprvé nastoupili J.Šimka, F.Caha a J.Všetečka, kteří byli přeřazeni ze čtvrté třídy. Hráči hostů v si v utkání vypracovali velké množství šancí a dvoubrankové vedení o které však vzávěru zápasu po sporné situaci přišli. Nutno ovšem konstatovat, že o dělbě bodů rozhodlo množství nepromněněných šancí třebíčských hráčů z první třetiny a menší důraz před vlastní bránou v závěru utkání. Výborný výkon v zápase podal s velkou chutí hrající Jaroslav Tůma.

9.kolo, neděle 26.11.2006
KO2 KO2
2:20:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky SK HS Třebíč: 4. J.Tůma (M.Mejzlík), 32. T.Balík
HCM Warrior Brno:
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - T.Hodek, J.Šimka, P.Veškrna, M.Štveráček, D.Fortelný, A.Oburka, V.Dobeš, - J.Tůma, M.Mejzlík, O.Urban - R.Bartůněk, T.Balík, J.Válal - F.Caha, J.Všetečka, P.Matov

Již při prvním střídání měli hosté dvě dobré příležitosti ke vstřelení branky, ale své šance nepromnělil J.Tůma. To se mu však podařilo při jeho druhém střídání ve 4. minutě, kdy se svým důrazem dostal k puku, který proklouzl pod brněnským gólmanem po střele M.Mejzlíka - 0:1. Domáci hráli ze začátku zakřiknutě, hosté pokračovali v obléhání domácí branky, ale střeleckou mušku měli bohužel nepřesnou.

Ve druhé třetině se hrál také velmi pěkný a rychlý hokej, s množstvím šancí na obou stranách, kde kralovali oba brankáři.

V úvodu závěrečné části, ve 32. minutě, se třebíčští dostali do dvoubrankového vedení díky T.Balíkovi, který svým důrazem donutil domácího obránce za bránou k chybě a zasunutím puku k tyči překvapil i brněnského brankáře - 0:2. Další část hry byla poznamenaná častým vyloučením na obou stranách, v plném počtu se hrála pouze část třetiny. V závěrečných minutách domácí hráči zvyšovali svůj tlak i důraz před třebíčskou brankou, ale hostující obrana odolávala. Ve 43. minutě se ale domácím hráčům přece jenom podařilo vstřelit kontaktní branku. Hned o minutu nato při závaru před třebíčskou bránou pokryl hostující brankář puk, ale třebíčští hráči i rozhodčí nechali domácího hráče tak dlouho sekat do brankáře až puk skončil v síti - vyrovnáno 2:2. Marné byli protesty všech hráčů i brankáře proti dosažené brance, rozhodčí se přesvědčit nenechal.