Pátá výhra v řadě! Třebíč sestřelila i pardubické béčko

V rámci 28. kola Chance ligy zajížděla Třebíč do Chrudimi, kde hraje své domácí zápasy pardubická rezerva. Nutno říct, že první polovina zápasu vyšla bílým hvězdám na jedničku s hvězdičkou. Družina hlavního trenéra Kamila Pokorného si během úvodních třiceti minut vypracovala tříbrankový náskok. Síť postupně rozvlnili Martin Dočekal, Jakub Malý a Jan Kučera. Domácí sice poté dokázali korigovat, ale Horáci i tak zvítězili poměrem 5:3. O zbylé dvě trefy týmu z Vysočiny se postarali Daniel Poizl a David Michálek, jenž utkání uzavřel gólem do prázdné branky. V sobotu čeká třebíčské hokejisty domácí zápas s vedoucí Porubou.

28.kolo, středa 6.12.2023
PAB PAB
3:50:2, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 30:15 Herčík (Tvrdík, Kaut; 5/5), 48:01 Nedbal (Mikyska, Švec; 5/5), 51:43 Rákos (Pochobradský, Žálčík; 5/5) – 12:03 Dočekal (Bittner, Psota; 5/5), 16:31 Malý (M. Svoboda, Michalčuk; 5/5), 26:50 Kučera (M. Svoboda, Štebih; 5/5), 37:44 Poizl (5/5), 59:11 Michálek (Dočekal, Furch; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Belko, Pěkný. Diváci: 207. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 28:33 (10:11, 9:15, 9:7). Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5.
Pardubice B: Vomáčka – Chabada, Zdráhal, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Herčík, Rákos, Žálčík – Urban, J. Mikyska, Hrníčko – Pochobradský, Kaut, Rohlík – Kaplan, Rouha, Lichtag.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Vodička, Bořuta, Vodný, Štebih, Furch, Poizl, Svoboda – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Ondráček – Frömel, Kučera, Maty. Svoboda – Michalčuk, Malý, Matěj Svoboda.

Utkání v Chrudimi začalo ve svižném tempu. Do první šance se dostal Karel Nedbal, avšak Jan Mičán jeho ránu dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Na druhé straně kontroval Michal Vodný, ani on však nezamířil přesně. To se povedlo až Martinu Dočekalovi, který v čase 12:03 otevřel skóre zápasu. Třebíčská devadesátka dostala na slotu dostatek prostoru a Martin Dočekal se v takových situacích povětšinou nemýlí. 0:1. Povedenou první třetinu z pohledu Horáků korunoval v čase 16:31 Jakub Malý, ten dovršil pohlednou kombinaci čtvrtého útoku, když mu gól připravili jak Matěj Svoboda, tak i David Michalčuk. 0:2

Druhé dějství nabídlo hned od počátku šance na obou stranách. Nejdříve mohl snížit Tomáš Kaut, proti jeho ráně vytasil Mičán svůj beton. Poté o sobě dal znovu vědět Martin Dočekal, jehož úmysl však Vomáčka v bráně Pardubic přečetl. To už neplatilo o střeleckém pokusu Jana Kučery z času 26:50. Hbitý centr přebruslil obránce a šikovnou střelou na vzdálenější tyč zaskočil i Vomáčku. Ten se pod maskou dost možná začervenal. 0:3 Následovala odpověď Pardubic. V čase 30:15 mělo Dynamo k dispozici výhodu, signalizovaný trest třebíčskému hráči ale nakonec udělen nebyl. Postaral se o to důrazný Daniel Herčík, který z hranice brankoviště zametl pul za Mičána. 1:3 Tříbrankové vedení si Třebíč vzala zpět v čase 37:44. Daniel Poizl střílel od modré čáry a jeho projektil si za vlastního brankáře nešťastně srazil jeden z pardubických hráčů. 1:4

Třetí perioda přinesla mocný pardubický finiš, jemuž ale dlouhou dobu nic nenasvědčovalo. Horáci totiž svého soupeře v úvodních minutách k ničemu nepouštěli a zdálo se, že si v pohodě dokráčí pro další tři body. Omyl. Vzepětí perníkářů započal extřebíčský Karel Nedbal. Ten si v čase 48:01 sjel na kruh a vypálil vskutku nechytatelně. 2:4 Ještě větší drama bylo na světě v čase 51:43. Daniel Rákos vyslal další prudkou pumelici, načež Janu Mičánovi clonil jeden z Rákosových spoluhráčů ve výhledu tak dobře, že třebíčský brankář zkrátka nemohl zasáhnout. 3:4 Dvě minuty před vypršením základní hrací doby sáhli pardubičtí trenéři ke hře bez brankáře. V podstatě hned po buly rozestavilo Dynamo v útočném pásmu svůj vzorec, z něhož mohl vyrovnat Tomáš Kaut. Před zkušeným rutinérem zívala takřka prázdná brána, Jan Mičán se ale stihl na poslední chvíli braurně přesunout a velkou šanci domácích zneškodnil. Opět tedy platilo otřepané nedáš - dostaneš. V čase 59:11 trefil opuštěnou klec David Michálek. 3:5 Plný bodový export proto míří na Vysočinu.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme velmi dobrou první třetinu. I když herně byla jako by vyrovnaná, tak vzadu jsme měli hru pohlídanou a ve předu jsme dali dva pěkné góly. Ve druhé třetině bylo vidět, že domácí si chtějí vynutit tlak. Z naší strany byly slušné kontry a skončila 2:1 pro nás. V této části jsme byli produktivní a díky tomu jsme byli ve vedení 4:1. Uvědomovali jsme si, že Pardubice mají sílu hlavně co se týče tlaku do brány. To prostě mají hráči zažité. Věděli jsme, že nás ve zbytku zápasu nečeká nic lehkého. Prvních deset minut třetí třetiny jsme si hlídali, ale tlak domácích se stupňoval, začali jsme prohrávat osobní souboje v obranném pásmu a soupeř snížil. Vzali jsme si time out, a i když to bylo složité, zápas jsme dohráli do vítězství, i když musím říct, že v power play jsme měli obrovské štěstí při jedné akci soupeře. I takové zápasy jsou, někdy vedení dohrajete bezpečně, což se nám v sezóně daří, ale dneska jsme měli s tlakem Pardubic problémy. O to víc si ceníme, že jsme to zvládli, a odvážíme si cenné tři body. V závěru nás podržel výborným zákrokem Honza Mičán, když se od levé tyčky dokázal přesunout k pravé, kde už na domácího hráče zívala prázdná brána. Když mluvím o štěstí, myslím tím, že domácí tam sehráli parádní akci a měli to na vyrovnání. Miči to chytil, za což jsme strašně rádi, ale k takové situaci by se soupeř vůbec neměl dostat. V tomto jsme závěr nezvládli, zvládl ho ale náš gólman. Body jsou to těžce vybojované, nikdo nám nedá nic na stříbrném podnose… Pátá výhra v řadě jistě pomůže i hráčům, posílí jim sebevědomí. Psychika je v dnešním sportu velice důležitá, a možná i proto dostáváme takto těsné výsledky na svou stranu. Do reprezentační přestávky nás čeká ještě jeden zápas, máme doma nejlepší mužstvo soutěže a já věřím, že v sobotu diváci přijdou a že je nezastaví ani nějaká sněhová kalamita, jako v minulém zápase se Vsetínem. Věřím, že návštěva bude odpovídající tomu, jak kluci teď hrají a jaký nás čeká soupeř. Věřím, když budeme hrát tak, jak chceme a umíme, lídra tabulky doma potrápíme.