Páté vítězství v přípravě potvrdil gól v oslabení

Prostějov - Už šest přípravných zápasů mají v nohách hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Pět z nich dokázali vyhrát, ten pátý v odvetě se silným Prostějovem a to na jeho ledě. Třebíčští trenéři v polovině zápasu vystřídali brankáře, Jana Mičána nahradil Jan Brož. To už hosté vedli 1:0, když parádní pas od parťáka Radima Ferdy zužitkoval umístěnou střelou David Michálek už v jedenácté minutě. Čas 32:22 znamenal třebíčské vedení 2:0. To Martin Dočekal tečoval střelu Petra Vodičky a puk prošel Štipčákovi za brankovou čáru. Tuto branku muselo posvětit video, které je od nové sezóny povinností na všech stadionech MAXA LIGY a bude i v Moravských Budějovicích - 2:0. Domácí snížili za dvě minuty, kdy se před rankou pohotově prosadil Antonín Honejsek, Jan Brož v této situaci už nemohl zasáhnout. Dvě a půl minuty po té padesáté už ale bílé hvězdy znovu vedly o dva góly. Bleskovou akci v oslabení předvedli Peter Lichanec a Michal Vodný, přičemž druhý jmenovaný přesně umístěnou pumelicí překonal Marka Štipčáka potřetí - 1:3. Jestřábi dokázali znovu rychle odpovědět. Tentokrát po individuální akci Jana Veselého. To bylo ale ze strany ambiciózních Hanáků vše. Třebíčští závěr zápas zvládli skvěle, domácí nepustili ani k power play a připsali si tak cenné vítězství, které by jim mělo pomoci hlavně po stránce sebedůvěry.

, úterý 3.9.2024
PRO PRO
2:30:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 35. Honejsek (Illéš, Pilař), 54. Veselý (Kindl) – 11. Michálek (Ferda, Kroupa), 33. Dočekal (Vodička, T. Svoboda), 53. Vodný (Lichanec, Böhm). Rozhodčí: Vaněk, Čech – Kociňák, Jurčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák – Klimíček, Zdráhal, Babka, Šidlík, Krejčí, Kubeš, Poledna, Studený – Karabáček, Kindl, Veselý – Pilař, Honejsek, Illéš – Skuhrovec, Kučera, Jenyš – Korčák, Jenčovský, Tomeček.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (30. Brož Jan) – Stehlík, Kroupa, Mareš, Bořuta, Furch, Vodička, Böhm, A. Svoboda – Psota, Bittner, Lichanec – T. Svoboda, Vodný, Dočekal – Brož Vítězslav, Michálek, Ferda – Jaša, Kuba, Michalčuk.