Premiéra vyšla vítězně, diváci viděli devět branek

V e l k é M e z i ř í č í - K prvnímu přípravnému utkání nastoupili svěřenci Davida Dolníčka a Romana Erata ve Velkém Meziříčí, kde i trénují, proti místnímu HHK. Trenéři zvolili pro první utkání mladou sestavu doplněnou několika zkušenějšími hráči. V brance dostali příležitost mladíci Schnattinger a Bizoň. Hrál se na začátek přípravy rychlý a poměrně útočný zápas s řadou šancí. V první třetině viděla asi pětistovka diváků dvě branky. Nejprve se z dorážky prosadil Martin Dočekal už ve třetí minutě, v jedenácté vyrovnal střelou David Křenek. Nejplodnější byla druhá dvacetiminutovka a trefovali se jen Třebíčští. Nejprve pěkně vyje zpoza brány Tadeáš Kuba, brankář Juda jeho pokus jen vyrazila a David Michalčuk už věděl, kam černou gumu umístit. Pak se prosadil David Michálek po souhře s Kroupou a Dočekalem. Na 1:4 upravil tečovanou střelou, která zaplachtila za brankáře domácích Erik Mareš a bůra završil utěšenou střelou Tomáš Jaša. Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, na 2:5 snižoval Richard Orsech. Nepovedenou rozehrávku hostů pak potrestal z brejku Zdeněk Vedral a snížil na pro domácí přijatelných 3:5. Poslední slovo ovšem měla Horácká Slavia. Postaral se o to Michal Furch, který zcela volný před brankou hostů z otočky nezaváhal a uzavřel gólový účet zápasu - 3:6. Už ve čtvrtek čeká Třebíčské další prověrka a to v Táboře, který přes léto hodně posílil a pomýšlí na postup do Maxa Ligy.

, úterý 13.8.2024
VME VME
3:61:1, 0:4, 2:1
Branky a nahrávky: 11. Křenek (Juráň), 46. Orsech (Horký), 48. Vedral – 3. Dočekal (Štebih), 22. Michalčuk (Kuba), 32. Michálek (Dočekal, Kroupa), 34. Mareš (Michálek, Štebih), 38. Jaša (Furch), 58. Furch (Boltvan, Michalčuk). Rozhodčí: Lukáš Hort – Petr Lainka, Marek Tichý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6.
HHK Velké Meziříčí: Juda – Orsech, Burian, Dolníček, Topol, Slabý M., Slabý P. – Nesvadba, Švejda, Medek, Vedral, Doležal, Křenek, Horký, Juda, Meluzín, Burian, Broža, Juráň.
SK Horácká Slavia Třebíč: Schnattinger (31. Bizoň) – Mareš, Böhm, Furch, Kroupa, Svoboda, Štebich, Dočekal, Jaša, Svoboda, Michalčuk, Kuba, Boltvan, Brož, Malý, Michálek.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že na to, v jaké fázi přípravy jsme a jaké panuje počasí, tak zápas byl z obou stran docela slušný. Ve hře se objevovalo dost šancí a bylo se na co dívat. Záměrně jsme postavili do hry jen patnáct hráčů a dva mladé brankáře. Chtěli jsme je vidět pod tlakem nejen herním, ale i pod fyzickým, protože teď hodně trénujeme. Vydrželi být šedesát minut v pohybu a hra dopředu byla lepší, než dozadu. To jsou ale přesně ty věci, které teď potřebujeme vidět. Na to, že jsme se nijak speciálně takticky nechystali, tak jsme odvedli velmi slušný výkon a jsme spokojení. Já říkám, každá výhra dobrá. Mladí hráči nás spíš potěšili, než zklamali. Ve hře se objevovaly i věci, které jsme si i byť jen slovně řekli, což je také dobře. Vzhledem k tomu, že další zápas se hraje už ve čtvrtek a toho trénování teď bylo opravdu hodně, tak do Tábora už pojedeme ve čtyřech lajnách. Už nasadíme zkušenější sestavu, ale pořád budeme chtít vidět i mladé hráče. Čeká nás soupeř, který staví prvoligový mančaft, a pro nás to bude určitě výborná prověrka. Chtěl bych poděkovat naším fanouškům, kteří v tomto počasí dali přednost hokeji před koupáním a přijeli nás podpořit. Fandili výborně, děkujeme.