Proti Ústí to nevyšlo. Porážce 1:2 nezabránila ani trefa Lukáše Horta

T ř e b í č - Ve 27. kole Chance zavítalo do třebíčské KHNP arény Ústí nad Labem. Hosté se dostali do vedení už ve 2. minutě, kdy se trefil Ondřej Smetana. Na další branky jsme čekali až do závěrečné periody, nejdříve zvýšil ústecký Bláha, aby jiskřičku naděje pro třebíčské vykřesal Lukáš Hort. Víc už však bílé hvězdy nestihly. Všechny tři body proto putují na sever Čech.

27.kolo, sobota 30.11.2019
1:20:1, 0:0, 1:1
UNL UNL
Branky a nahrávky: 56. Hort (Michálek, Paták) - 2. Smetana (Svoboda, Kružík), 52. Bláha (Filip, Houška). Rozhodčí: J. Doležal, Ondráček - Polák, O. Doležal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1112. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Forman, Nedbal, Hlaváč, Szathmáry, Jenáček, Furch, Hort – Michálek, Bittner, Šťovíček – T. Havránek, Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Kunc, Ferda.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Smetana, Müller, Vl. Brož, Zajíc, Veber, Zukal – Severa, Ma. Svoboda, Kružík – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Kordule, J. Havel, Grim – Filip, Houška, O. Bláha.

Hned v první minutě dostali výhodu přesilové hry hosté, kteří v ní byli úspěšní. Matyáš Svoboda nabil na modrou čáru Ondřeji Smetanovi a jeho rána skončila v horní části branky. Domácí se dostali do tempa až o pár minut později, Jakub Jenáček si sjel z levé strany blíž k brankovišti a orazítkoval bližší tyčku! Poté se zjevili Bittner a Šťovíček poblíž Stahla, ale jejich kombinaci vychytal gólman Ústí nad Labem. Třebíčští mohli vyrovnat v přesilové hře pět na tři, kterou hráli 26 sekund, jenže tuto výhodu hosté ubránili.

Na začátku druhé periody domácí přečkali přesilovou hru soupeře, dokonce se hráči Třebíče dostali do několik brejků. Z prostoru mezi kruhy střílel příklepem Ladislav Bittner, ale jeho pokus Stahl vyrazil do bezpečí. Když už se některý z týmů dostal do nadějného přečíslení, zradilo je lepší zpracování puku. Krásných hokejových momentů diváci do konce prostřední části neviděli a do šaten šli spokojenější hosté.

Náskok hostů mohl být pár minut po začátku třetí části vyšší! V přesilové hře vypálil před kruhy Kružík, puk se odrazil před brankoviště, kde opět pálil Kružík. Jenže Pavel Jekel předvedl skvělý zákrok lapačkou a podržel svůj tým. Horácká Slavia se velmi obtížně dostávala do střeleckých pozic, naopak hosté si počkali na chybu soupeře a potrestali ji. Zcela volný zůstal před brankovištěm stát Ondřej Bláha, který neměl problém poslat kotouč nad rameno Jekela.

Čtyři minuty před koncem vyslal touš od modré Lukáš Hort a brankář Stahl musel puk lovit ze sítě! Od té doby se bílé hvězdy zvedli a dostávali Ústí nad Labem pod tlak. V závěru to celek z Vysočiny zkusil bez brankáře, ale sami se připravili o možnost vyrovnat. Domácí hráli ve více hráčích, než měli a čelili oslabení. Bílým hvězdám se branku nepodařilo vstřelit a Ústí nad Labem zvítězilo o jednu branku.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme nespokojeni, protože jsme vstřelili jenom jeden gól, což na vítězství s takhle kvalitním soupeřem nestačí. Samozřejmě se to odvíjí od prvního vstřeleného gólu hostů, který nás zaskočil. I když jsme byli opticky lepší, tak soupeř velice dobře bránil ve středním pásmu. Snažili jsme se hru zjednodušit, nastřelovat puky. Musíme využívat přesilové hry, ty se nám bohužel nedaří. Na konci při power-play tam byla chyba při střídání, nevím přesně, musím se na to ještě podívat. Útočník tam naskočil navíc, takže asi špatná komunikace mezi kluky. Venca Čejka začíná rehabilitovat s rukou, v pondělí budeme mít bližší informace, měl by se zapojit do tréninku a jestli jen na suchu, nebo půjde i na led, to rozhodne fyzioterapeut. Michal Vodný má střevní potíže a bohužel byly tak vážné, že ho nepustily do dnešního utkání.

Tomáš Mareš - HC Slovan Ústí nad Labem: Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body. Teď jsme ze tří zápasů udělali sedm bodů a nechceme tím končit. Jeli jsme sem hlavně bránit, což se nám podařilo. Pomohl nám hodně gól hned v té první přesilovce. Rozhodlo to, že jsme ubránili to oslabení a všichni kluci to odmakali, akorát mě trošku štve, že jsme neudrželi tu nulu. Zlepšili jsme hru dozadu a myslím, že u těchto zápasů je to rozhodující.