První dva body, zápas vidělo skoro sedm set diváků

Moravské Budějovice - V prvním kole na sebe narazily dva celky, které se utkaly už v přípravě. A znovu to byla velká bitva s vítězným koncem pro Horáckou Slavii. Na první gól si 696 diváků muselo počkat až do čtyřicáté deváté minuty. Ale stál za to. Radim Ferda nabral po levé straně rychlost a přihrávku od Davida Michálka proměnil ve vedoucí gól střelou ke vzdálenější tyči - 1:0. O pět minut později však bylo vyrovnáno. Daniel Rákos naprosto přesnou střelou k tyči, do prostoru mezi beton a lapačku překonal jinak vynikajícího Honzu Mičána. Ani prodloužení hrané na už nepříliš kvalitním ledě rozhodnutí nepřineslo a tak se muselo do nájezdů. V těch Jan Mičán postavil ve své svatyni zeď a nepovolil ani jednomu puku projít za brankovou čáru. Z Třebíčských se střelou na vyrážečku prosadil novic v našem dresu Vítězslav Brož ve třetí sérii a určil tak vítěze zápasu.

1.kolo, sobota 14.9.2024
2:1sn0:0, 0:0, 1:1, 1:0
PAB PAB
Branky a nahrávky: 49. Ferda (Michálek, Stehlík), rozhodující nájezd Brož – 54. Rákos (Kolář). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Dědek, Teršíp. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 696. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Vodný, To. Svoboda – Lichanec, Bittner, Psota – Michalčuk, Malý, Jaša.
Pardubice B: Vondraš – Kolář, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Nedelka, Kubíček – Pochobradský, Rákos, Žálčík – Lichtag, Kaut, Formánek – Rouha, Fiala, Kalužík – Pavlata, Gromadzki, Helikar.

Úvod 1. kola MAXA ligy přinesl v Moravských Budějovicích svižný hokej, jemuž dlouhou dobu krakovali oba brankáři. Ti měli navíc dobře postavené tyčky. V 11. minutě zacinkala zvonkohra za pardubickým Vondrašem, kterou rozehrál svou ránou od modré čáry Jakub Stehlík. O tři minuty později mělo Dynamo k dispozici výhodu přesilové hry a rána mladíčka Švece skončila tentokrát na tyči Mičánovy svatyně. Následovala slušná šance Radima Ferdy, třebíčská třiašedesátka si ale na svůj velký moment v utkání musela ještě počkat.

Druhé dějství odstartovalo velkou šancí Lukáše Žálčika. Pardubický rutinér jel na Jana MIčána zcela sám. Mičán ale udržel nervy na uzdě, nenechal se rozhýbat a velkou příležitost Dynama lapil. Na druhé straně kontroval Jaša, ale ani on na Vondraše nevyzrál. A protože brankové světlo nerozsvítil ani Ladislav Bittner, jehož od skórování dělily snad jen milimetry, šlo se do kabin po čtyřiceti minutách za stavu 0:0.

Třetí perioda se poměrně dlouhou dobu nesla v rytmu vyčkávání. Oba celky totiž dobře věděly, že jakákoliv chyba může být v téhle fázi zápasu fatální. Úvodní změna skóre přišla v čase 49:00. David Michálek přiťukl v rychlém kontru puk Radimu Ferdovi, jenž parádní ránou na vzdálenější tyč korunoval svůj výborný výkon 1:0. Dynamo ale nesložilo zbraně. V čase 53:18 se za obranu Třebíče dostal Daniel Rákos a zamířil přesně 1:1. Další branky už do konce základní hrací doby nepadly.

Následovalo prodloužení a posléze také samostatné nájezdy. Ty měly dva hrdiny. Hrdinou číslo jedna byl Vítězslav Brož – jediný úspěšný exekutor, který svou střelou do šibenice rozhodl o druhém bonusovém bodu pro Horáky. Hrdinou číslo dva byl Jan Mičán, jenž zlikvidoval všech pět pardubických samostatných nájezdů. Třebíč tak bere první dva body do tabulky za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře, prvních pět minut jsme na soupeře vlítli, ale celkově byla první třetina vyrovnaná, oba týmy daly tyčku. Ve druhé třetině bych řekl, že jsme tlačili, ale nedostávali jsme se do nějakých vyložených šancí. Ve třetí části jsme šli do vedení po hezkém brejku a věřili jsme, že to zvládneme, nicméně jsme věděli, že proti nám stojí těžký a bruslivý soupeř. Viděli jsme to už v přípravě. Jednou nás nachytal a vyrovnal. V prodloužení žádné velké šance nepřišly a v nájezdech to Miči zavřel a Brožka svůj nájezd proměnil stejně jako v přáteláku. Jsme velice rádi za dva body, protože začátky soutěže jsou vždycky velice těžké. Dnes ze čtyř zápasů tři skončily remízami. Všechna mužstva mají sílu, je to vyrovnané a dvou bodů si proto ceníme.

Tomáš Jirků - HC Dynamo Pardubice B: Myslím si, že jsme odehráli velmi dobré utkání s kvalitním soupeřem, navíc na venkovní půdě na malém hřišti, na které nejsme úplně zvyklí. S předvedenou hrou jsme spokojeni a myslím si, že dělba bodů je spravedlivá. Zápas byl poměrně vyrovnaný. Nájezdy pak byly loterie. Hrálo se z obou stran trpělivě a čekalo se na první gól. Na menší hřiště jsme se připravovali, měli jsme na to nakonfigurovaný trénink a hodně důkladnou poradu, takže jsme určitě věděli, že toto malé hřiště má svá specifika. Kluci to ale zvládli výborně, dobře se tomu přizpůsobili a zaslouženě si odvážíme bod. Kvalita ledu v prodloužení už byla slabší, řekl bych, že jsme v něm měli víc šancí. Brankář Mičán je velký, zabere v brance hodně místa, i na to jsme se připravovali, ale primárně se chceme prezentovat hlavně dobrým hokejem.