První porážka sezóny přišla ve Frýdku, Třebíčským se nic nedařilo

T ř e b í č - Ke třetímu mistrovskému utkání zajížděli hokejisté Horácké Slavie do Frýdku-Místku, kde chtěli navázat na dobré výkony z předchozích dvou zápasů. Jenže to se vůbec nepovedlo. Navíc Třebíčští inkasovali osm branek, přičemž sami dali dvě. Ráz utkání určila už první třetina, kterou domácí vyhráli vysoko 4:0. Po třetí brance vystřídal Pavla Jekela Dominik Svoboda, jenže ani tenhle impuls k obratu nevedl a hokejisté Horácké Slavie poprvé v sezóně prohráli. Teď bude důležité, aby mladý tým hodil tuto porážku za hlavu a rychle se soustředil na další kolo, ve kterém ve středu přivítá na svém ledě lídra tabulky - Porubu.

4.kolo, sobota 15.9.2018
FRM FRM
8:24:0, 3:2, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Martynek (Przybyla, Žovinec), 6. Motloch (Zahradníček, Kaukič), 7. Mikulík (Kofroň, Krisl), 16. Mikulík, 23. Martynek (Žovinec, Przybyla), 31. Peterek (Martynek, Adámek), 37. Žovinec (Adámek, Mikulík), 48. Christov (Žovinec) – 28. Čejka Jakub (Nedbal, M. Novák), 39. Raška (Vl. Brož). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Poruba, Konvička. Vyloučení: 3:5, navíc Tadeáš Král (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1038. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2.
HC Frýdek-Místek: Malík – Adámek, L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Krisl, Žovinec, Hrachovský – Kofroň, Mikulík, Christov – Martynek, Przybyla, Klimša – Raška, Peterek, J. Kalus – Kaukič, Kuťák, Motloch.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (7. Do. Svoboda) – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, D. Mikyska, Hort – Kusko, Raška, Střondala – Vodný, Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, J. Čejka – Paták, Süss, M. Novák.

Úvod zápasu zahájil Frýdek-Místek oslabením po faulu Dana Przybyly. To pro rysy ale nic neznamenalo. V páté minutě při přesilové hře otevřel skóre Rostislav Martynek parádní střelou k tyči, od níž se puk odrazil do brány. O minutu později třebíčskou síť rozvlnil Lukáš Motloch, který strčil do rány Lukáše Kaukiče hokejku.

A o další minutu přišla branka kapitána Milana Mikulíka. David Kofroň našel Mikulíka, ten bez váhání vystřelil a Pavlu Jeklovi kotouč prosvištěl kolem lapačky. Nastalo střídání brankářů, místo Jekla nastoupil Dominik Svoboda. Ale ani Svoboda na střelce Milana Mikulíka nestačil. Ten Svobodu pěkně v brankovišti roztáhl a umístil kotouč do pravého horního rohu. První třetina jasně patřila Frýdku-Místku.

Ve druhé dvacetiminutovce naopak nezačala Třebíč nejlépe. Dvě vyloučení, z čehož druhý faul potrestal Rostislav Martynek, dnes to byla již jeho druhá branka. Pět branek ale Slavii nepoložilo. Jakub Čejka se opřel do střely a připravil tak Nicka Malíka o čisté konto. Z jedné branky si ale červenobílí nic nedělali. Ve 31. minutě přihrál Martynek Jonáši Peterkovi na dnešní šestou branku.

Tím ale gólová nadílka Frýdku neskončila. Další krásnou branka v 37. minutě patřila Dušanu Žovinci. Sice Svobodu na první pokus nepřekonal, ale na druhý pokus z dorážky se mu to již povedlo, navýšil tak náskok červenobílých rysů na šest branek. O tři minuty později se o druhý gól dnešního utkání zasloužil třebíčský Adam Raška. Vladimír Brož nabídl Raškovi šanci, a ten zasadil kotouč do horní části branky.

Poslední branka byla k vidění v závěrečných dvaceti minutách. O tu se postaral Vít Christov. Slezané měli početní výhodu, které využil Žovinec s Christovem. Tudíž k přesilové hře nedošlo a rysi tak s přehledem ovládli dnešní utkání.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Už v sedmé minutě jsme prohrávali 3:0. Náš přístup k zápasu byl špatný. Pak jsme se snažili se do toho nějakým způsobem dostat, ale už to nešlo, navíc domácí pak hráli ve velké pohodě. My jsme hráče už na tréninku upozorňovali, že je třeba ke každému utkání přistoupit naplno, jenže dnes to tak nebylo. Zdálo se, jako bychom si po dvou dobrých utkáních mysleli, že už všechno umíme a teď už to půjde samo. Chyběl nám na začátku pohyb a nasazení, které jsme měli třeba v Ústí nad Labem. Možná je ale dobře, že jsme takovou facku dostali už teď na začátku soutěže. Nemá cenu se v tom nějak moc babrat, byla to jedna porážka a možná je i lepší prohrát takhle vysoko, než prohrát 3:2 gólem v závěru zápasu. Ale zase to nemůžeme jen tak hodit za hlavu, musíme si z toho vzít velké ponaučení a popovídat si hlavně s hráči, kteří by mužstvo měli táhnout, že takhle by to nešlo.

Jiří Juřík - HC Frýdek-Místek: Myslím si, že utkání nám dneska vyšlo. Měli jsme výborný vstup do utkání. Moc nám to nevyšlo v tom minulém utkání, ale dneska jsme je do té desáté minuty vůbec k ničemu nepustili. To jsme potvrdili brankami, které jsme konečně potřebovali, protože jsme se celkem trápili. Dneska jsme je kontrolovali.