První semifinále pro Zlín. Horáci dotahovali, nakonec ale těsně padli

T ř e b í č - První semifinále nabídlo hodinovou pauzu kvůli díře v ledu, naštěstí se ale zápas mohl dohrát. Zlín šel do vedení 4:1 ve druhé třetině, jenže Třebíč se nevzdala a ve třetí části snížila na rozdíl jediné branky. Hosté nakonec slavili těsnou výhru 4:3, další duel se hraje hned v neděli opět na třebíčské půdě od 17:30.

, sobota 18.3.2023
3:40:2, 1:2, 2:0
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 34. Novák (Bittner, Bořuta), 48. M. Svoboda (Forman, Klímek), 59. Dočekal (D. Michálek) – 6. Z. Sedlák (Luža), 19. Luža (Kubiš), 28. Mrázek (Kindl, Kratochvíl), 38. Kratochvíl (Mrázek, Kindl). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Štofa, Thuma. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3328. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Fajmon – Vodný, D. Michálek, Ferda – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Novák, Pšenička, I. Sedláček.
PSG Zlín: Huf – Husa, Gazda, Zbořil, Novotný, Suhrada, Talafa, Riedl – Mrázek, Kindl, Kratochvíl – Pospíšil, Hejcman, Kubiš – Z. Sedlák, Luža, Lang – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček.

První velkou šanci zápasu měl na své holi David Michálek, vystřelil však nad bránu. Skóre se poprvé měnilo v čase 05:17, kdy si Zdeněk Sedlák najel mezi třebíčské obránce a střelou do protipohybu přisoudil Beranům vedení. Srovnat stav mohl v následné početní výhodě Bittner, jenže třebíčský ostrostřelec tentokrát neměl správně seřízená mířidla. O pár chvil později došlo k více než hodinovému přerušení zápasu kvůli problémům s ledovou plochou. Restart zápasu zvládli lépe Zlínští, když se v čase 18:49 prosadil Dominik Luža. Mladý útočník zvýšil na 2:0 pro svůj tým.

Do druhého dějství vkročila Třebíč s velkou snahou snížit. Horáci měli navíc k dispozici přesilovou hru, paradoxně to byl ale znovu Zlín, kdo skóroval. Rychlý kontr Beranů 2/1 zakončil po přihrávce Denise Kindla nechytatelnou střelou Petr Mrázek. Pak se konečně dočkali i domácí. Na trestné lavici seděl Tadeáš Talafa a jen provinile sledoval povedenou kombinaci mezi Antonínem Bořutou a Matějem Novákem. Druhý jmenovaný nedal svým zakončením Hufovi šanci. Jenže Zlínští znovu odskočili do tříbrankového trháku. Další rychlý kontr Beranů přetavil ve čtvrtý gól svého týmu extřebíčský Petr Kratochvíl.

Třetí perioda dlouho nenasvědčovala tomu, že by mělo přijít drama. Přesto se tak nakonec stalo. V čase 48:00 vystřelil od modré Lukáš Forman, jehož pokus tečoval šikovně za Hufova záda Matyáš Svoboda. Role nenápadného třebíčského dříče s přibývajícími zápasy roste. V tu chvíli Horáci ožili. Třebíčská družina byla najednou schopná svého soupeře zatlačit, z čehož pramenily střelecké pokusy i šance. Huf však dlouho odolával. Až v čase 58:39 dotlačil puk za záda hostujícího brankáře Martin Dočekal. V íc už ale bílé hvězdy nestihly, první bod v sérii tedy bere Zlín.

Oldřich Horák po utkání SF1 Třebíč - Zlín 3:4

Kamil Pokorný po utkání SF1 Třebíč - Zlín 3:4

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Trochu na nás dolehla atmosféra a důležitost zápasu. Nezvládli jsme první třetinu, která kvůli díře v ledu a její opravě trvala dvě hodiny. Po opravě ledu byl soupeř lepší, dostal se do dvoubrankového vedení a škoda toho protiútoku, kdy jsme inkasovali na 3:0. Kluci to ale nezabalili, od půlky zápasu jsme se rvali o výsledek. Udělali jsme z toho drama, skvělí byli diváci, kteří nás podpořili. Zítra do toho musíme vstoupit tak, jak jsme dneska skončili. Myslím, že zítra už hráči žádný stres mít nebudou a musíme jít od prvního vhazování kvalitní hrou, kterou umíme hrát, za vítězstvím. Ta dlouhá pauza k úpravě ledu byla nepříjemná, to k hokeji nepatří. Ale bylo to stejné pro oba mančafty, Zlín se s tím vypořádal líp. V poslední době se to děje na spoustě stadionů, je to zajímavé. Každá přesilovka, každé oslabení může rozhodnout, a to, abychom hráli ukázněně, je jedna z pozitivních věcí v dnešním zápase. Chceme si to přenést i do dalšího zápasu. Měli jsme pět přesilovek, využili jsme Matějem Novákem jednu, za stavu 3:1 jsme tam měli další velké šance, ale Huf je pochytal.

Oldřich Horák – PSG Berani Zlín: První dvě třetiny jsme nehráli vůbec špatně, výkon byl dobrý. Ve třetí třetině jsme polevili, asi přišlo nějaké uspokojení, možná už myšlenky na další zápas, náš výkon šel dolů a sami jsme si to zdramatizovali. Hodně důležitý byl náš třetí gól, celý zápas byl ale takový nervózní, vyrovnaný. Hodně se toho mohlo stát ještě před koncem, Třebíč tam měla příležitosti, mohlo jí to tam spadnout. Přestávka k úpravě ledu byla pro oba týmy stejná, jestli čekala Třebíč nebo my..., bylo to nepříjemné. Hráči tady chodili po chodbě, rozcvičovali se, měli i nějaké gely a energetické tyčinky, aby měli energii. Co vím, mluvilo se i o ukončení utkání, ale ledaři to dali dohromady. Nezbývalo nám nic jiného, než vydržet a pokračovat dál. V závěru byla důležitá naše obrana, udržet obranné pásmo, protože jsme tam dělali chyby, nesmyslně jsme přidržovali puk, nedávali jsme to do hloubky, a pak už se to nabalovalo. Chtěli jsme to uklidnit, protože ve třetí třetině jsme dělali chyby, víc jsme si to chtěli pohlídat před bránou. Že domácí neměli ani jednoho vyloučeného? Bez komentáře.