S Frýdkem bez bodů, Horáci po bojovném výkonu padli 1:3

Dohrávaný zápas 1. kola proti Frýdku Místku se bílým hvězdám výsledkově nevydařil. Svěřenci trenérů Barvíře a Dolníčka měli sice střeleckou převahu, když svého soka přestříleli poměrem 38:21, ale všechny tři body tentokrát putují na sever Moravy. Jediným úspěšným střelcem Horácké Slavie byl obránce Karel Nedbal.

1.kolo, středa 3.2.2021
1:30:1, 0:2, 1:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 45. Nedbal (Hrubec) – 4. Šedivý (Mikulík, Kofroň), 26. Kofroň (Mikulík, Šedivý), 40. Šedivý (Mikulík). Rozhodčí: Čech, Skopal – Zedník, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (41. Mičán) – Stehlík, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Furch – Šťovíček, Bittner, Vodný – Nedvídek, Psota, Krliš – Michálek, Křehlík, Malý – Brabenec, Hrubec, Oščádal – P. Beránek.
HC Frýdek-Místek: Suchánek - Zahradníček, Adámek, Michálek, Hrachovský, Haman, Repe, Husák - Kofroň, Mikulík, Šedivý – D. Kindl, R. Veselý, Klimša – Martynek, Peterek, Tomi – Macháček, Stuchlík, Ramik.

Zápasu jakoby od první chvíle chyběla šťáva, možná si svoji daň vybral i nahuštěný program. Horácká Slavia musela navíc těsně před utkáním řešit náhradu za obránce Stehlíka, který nemohl nastoupit. Jeho místo zaujal útočník Michal Vodný. Stehlík se tak přidal do seznamu marodů, který se nepříjemně rozrůstá.

Čtvrtá minuta utkání a Frýdek- Místek udeřil prakticky z první vážnější akce. Ondrej Šedivý ujížděl do přečíslení dva na jednoho a rozhodl se pro rychlou střelu k tyči. Ačkoliv se nejednalo o příliš prudkou ránu, byla dobře umístěná a brankář Jekel musel poprvé lovit kotouč ze své sítě.

Vyrovnat mohl ve 12. minutě Šťovíček, ale jeho střelu do odkryté klece obětavě blokoval hostující hráč. Hosté následně mohli jít do dvoubrankového trháku, v oslabení ujel Šedivý, svoji druhou branku ale nepřidal, Jekel byl na bekhendový blafák připraven.

Hned v úvodní minutě druhé části to byl znovu Šedivý, který se dostal do dobré pozice díky odraženému kotouči, ale ani tentokrát na Jekela nevyzrál. Nepovedlo se mu ležícího brankáře domácích přehodit.

Přeci jen to byl Frýdek, který vstřelil druhou branku. Mikulík našel pěknou přihrávkou Davida Kofroně, jenž střílel z první a ačkoliv se třebíčský gólman snažil, seč mohl, neměl šanci proti této rychlé střele uspět.

Přiblížit soupeři na dostřel se Třebíč mohla ve 36. minutě, kdy měla k dispozici minutu a půl dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Ale bylo to statické, prakticky bez střely, prostě to nešlo.

Vteřinu před koncem třetiny asi zasadili Rysi Třebíči hřebíček do rakve. Po vhazování se rychlou střelou trefil Ondrej Šedivý. Nutno říci, že tomuto vhazování předcházela špatně sehraná situace ze strany Třebíče, kdy bylo pískáno zakázané uvolnění a ještě se vracel čas, ve kterém hosté stihli vstřelit branku.

Ve 44. minutě vykřesal kapku naděje střelou od modré obránce Karel Nedbal. Jeho střela minula všechny bránící hráče a zapadla do branky.

Horácká Slavia dnes ale nenašla síly na další zdramatizování. Frýdek- Místek dneska nebyl herně lepší, ale to málo šancí, které měl, tak využil a to málo šancí, které měla Třebíč, zvládl soupeř eliminovat.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas byl složitý skrz improvizaci v sestavě, ale na to se nechceme vymlouvat. My jsme nechtěli soupeře pouštět do přečíslení, což se nám bohužel již ve třetí minutě stalo. Ve všech šedesáti minutách jsme si vytvořili dost šancí, abychom nějaký ty góly dali, ne jenom jeden. Klukům nic vyčítat nemůžeme, snažili se a bojovali, ale bohužel štěstí nám dnes nepřálo.

Jiří Raszka - HC Frýdek-Místek: My jsme očekávali těžké utkání, soupeř je ve formě a hraje poctivý hokej. V první třetině se nám povedlo dát první dva góly, což nám dalo trochu klid. Podle mě byla důležitá třetí branka, kterou jsme vstřelili vteřinu před koncem. Poté do třetí třetiny jsme vstoupili poctivě, poradili jsme si s tlakem soupeře a kluci předvedli zodpovědný výkon.