SLA-TRE 4:0 - V souboji Slavií byla lepší ta pražská

P r a h a / T ř e b í č - Na druhý zápas druhé části extraligy zavítali dorostenci Horácké Slavie Třebíč do Edenu, kde se střetli s pražskou Slavií. Domácí dali už v prvních minutách najevo, kdo bude více útočit. V úvodní třetině se jim podařilo dát tři branky a tím prakticky rozhodnout o výsledku utkání. Hrálo se až do konce za stálé převahy domácích a jen výkon Tomáše Burgra zachránil hosty od těžší porážky.

20.kolo, sobota 30.10.2004
SLA SLA
4:03:0, 1:0, 0:0
Branky: 7. Kachlík (Stoklasa, Sklenář), 10. Malárik (Fiala), 18. Škaloud (Kauschitz, Krejčí). Rozhodčí: Arazim - Bejček, Beránková. Vyloučení: 6:4 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. střely na branku: 45:27
HC Slavia Praha: Brzobohatý - Drbohlav, Jebavý, Soldán, Lang(C), Roth, Hertl, Koumal – Sklenář,Stoklasa,Kachlík - Krejčí, Škaloud, Kauschitz - Indra, Jiránek, Hafenrichter - Fiala, Malárik, Freisler
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr – Popela, Vlašín, Hobza, Vlček, Ondrůj M.,Kadela R., Málek, Malát – Burian V.,Dostál, Kejda, Burián P.,Nahodil, Kurial, Jánský, Kundela, Kadela E.,Svoboda, Novák, Matoušek

První minuty se odehrávaly ve středním a útočném pásmu domácích. Hosté vyráželi na rychlé útoky. Po přihrávce Viléma Buriana od zadního hrazení před bránu, měl Brzobohatý hodně práce se střelou Kejdy, respektive Dostála. První branku pražské Slavie vstřelila její první řada. Stoklasa zpětnou přihrávkou našel před bránou Kachlíka a ten střelou k tyči otevřel skóre. Druhý gól se domácím opravdu povedl. Fiala od levého mantinelu poslal puk před brankoviště a lehká teč Kamila Malárika ho nasměrovala přesně do šibenice. Domácí byli po většinu času nastěhování ve třetině Třebíče. Hrálo se čistě a téměř bez přerušení. Slávisté, vědomi si své převahy, si před Burgrovou bránou dovolovali čím dál tím více a často své gólové šance prohospodařili stahovačkou či kličkou navíc. Krejčí z pozice mezi kruhy vystřelil, Burgr pouze vyrazil a než stačil zjistit, kde se puk nachází, dorazil ho za brankovou čáru Martin Škaloud.

V úvodu druhé třetiny se několikrát ohrozit branku pokusili i hosté. Ve 24. minutě ujížděl Dostál na Brzobohatého, ale tísněn domácím bekem umístil svou bekhendovou střelu těsně vedle levé tyče. To byla však ojedinělá akce Třebíče. Jinak byli u puku především Pražané, po střele Koumala, předvedl Burgr parádní zákrok lapačkou. Domácí byli jasně lepší, ale ke vstřelení další branky jí chyběla přesnost. Čtvrté řadě Slavie Praha se chytře podařilo přejít modrou čáru a na jediného beka tak ujížděli dva útočníci. Malárik zaměstnal osamoceného obránce a dal tak dost prostoru Fialovi, který s přehledem prostřelil Burgra. Hosté se dostali do nadějné pozice, když střílel Nahodil, svůj pokus se snažil ještě dorazit, ale domácí obrana už jej ke střele nepustila.

Vstup do třetí třeny se ničím nelišil od průběhu předcházejících. Domácí se dostali do tempa rychle a brzy už byl na ledě opět jen jeden tým. Ve 46. minutě se poprvé v zápase vylučovalo. Za krosček dostal menší trest Martin Vlček z Třebíče. Přesilová hra se ale Slavii příliš nevydařila. Po jejím skončení mohl povedenou akci Indry zakončit Hafenrichter, který si gólmana obhodil, ale netrefil prázdnou bránu. Při střelecké chuti byl Roth, který zkoušel štěstí od modré čáry velice často. Nasazené tempo hry pomalu upadalo a několik slibných šancí si vytvořila i Třebíč. Největší měl Kurial po přihrávce Nahodila, ale z bezprostřední blízkosti domácího gólmana nedokázal přehodit. Na druhé straně domácí zahazovali jednu gólovku za druhou, a tak utkání pro hosty skončilo přijatelnou porážkou.

Utkání se příliš nepovedlo první řadě třebíčských dorostenců, naopak obranné úkoly si i přes několik závarů dobře splnila třetí řada.