Sareza Třebíči bodovat nedovolila

T ř e b í č - Další pokus o zisk bodů na ledě soupeře se hráčům Třebíče nezdařil. V desátém kole totiž Třebíč prohrála se Sarezou Ostrava 4:1. Jedinou branku hostů vstřelil ve dvacáté šesté minutě obránce Bedřich Ščerban, který vyrovnával na 1:1. Další branky už hráči z Vysočiny nepřidali a odváží si tak z Ostravy třígólovou porážku. Ve středu je pak doma čeká derby s jihlavskou Duklou.

10.kolo, sobota 1.10.2005
SAR SAR
4:10:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 13. Polák (Holík), 31. Holuša (Polášek), 43. Boháč (Polák, Janeček), 59. Šebesta (Sochorek) - 26. Ščerba (Přibyl, Sobotka) . Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 832. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Janeček, Sochorek, Šebesta - Badžo, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Polášek - Heřman, Mleko, Gelačák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Hrbáček, Lukáč, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban, Bulička, Sláma - Laš, Zahradník, Květoň - Čech, Hanzal, Látal - Pelán, Sobotka, Přibyl - Chrenko.

Ústřední postavou domácího týmu byl Jakub Čech, který již dva zápasy v řadě nelovil kotouč zpoza svých zad. A již ve 27. sekundě mohl své kouzlo ztratit, když nekontroloval Květoněm vypálený projektil. Tempo hry první dvacetiminutovky jasně udávali domácí. Polášek našel před bránou osamoceného Holušu, který prvně oprášil prach Luňákových betonů, aby vzápětí obral Sochorek nejistého Reháka o kotouč a připravil Janečkovi pozici pro střelu do tyče. V 11. minutě si Boháč prohlédl Luňákovu přilbu a usoudil, že není patřičně pogumovaná a otřesený Luňák jen stěží udržel rovnováhu a dlouhé chvíle si smutně svůj kryt obličeje prohlížel. Sekunda chyběla do 13. minuty, kdy domácí poprvé jásali – Holík si na modré všiml mezi kruhy postaveného Jaroslava Poláka, jenž v přesilové hře poslal kotouč do brány. Vzápětí mohlo být s třebíčskými zle – to si Holuša vytáhl gólmana hostí z brány a poslal puk za jeho záda. Ten jen mohl děkovat, že levá tyč byla přesně tam, kde má. Podruhé se hosté osmělili akcí Sobotky a Pelána, kteří ani dvěma pokusy domácího Čecha nepřekonali. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:0.

Tak takhle by to nešlo, musel svým ovečkám před druhou částí říci trenér Třebíče Josef Horešovský, neboť se pořádně do Sarezy zakously, jako by ji chtěli celou spásat. I ve vlastním oslabení ohrozil Martin Čech Čecha ostravského. Třebíčští nalezli recept na sehranou obranu domácích a nebylo se čemu divit, když v čase 25.10 poslal Bedřich Ščerban dalekonosnou ránou od modré puk po dlouhých 169 minutách a 23 sekundách za záda domácího Jakuba Čecha – 1:1. Hosté ožili. Zahradník, který obdržel příhru do úniku, se branky zalekl a mířil jen do břicha brankáře. A tak přišel trest v podobě druhé branky domácích. Zatímco se veselý obr Polášek snaží nadvakrát v sedě propasírovat kotouč za Luňáka, nechává hostující obrana trestuhodně volného Michala Holušu, který nemá se střelou sebemenší problémy – 2:1. Filipu Luňákovi patří všechna slova chvály a ne náhodou byl později zvolen mužem svého týmu. Ostravě se zase rozproudila plně krev v žilách. Polák i Gelačák neproměňují. Kdežto proti Květoňově střele se blýskl domácí Čech rychle vystřelenou lapačkou. Třetinu symbolicky zakončila další tyč, tentokráte v podání hostujícího Lučky.

Domácí, vědomi si svého jednogólového náskoku, pečlivě bránili a hrozili především z brejků. V úvodu třetí části si Polák všiml najetého Daniela Boháče, který nejprve prozkoušel pozornost gólmana, aby vzápětí vyraženým kotoučem upravil na 3:1. Hra se vyrovnala – Horácká Slavia se jakoby smířila s porážkou a na druhé straně Sareza neměla proč se hnát bezhlavě do útočných akcí. Hanzalova řada patřila k nejlepším svého týmu na ledě a domácím mnohdy nezbývalo, než se stáhnou v pěti do obrany. V 50. minutě se rozezvučela opět tyč a z onoho zvuku neměli radost především hosté, zvláště Hrbáček, který si ostravskou zvonkohru tohoto večera zakončil. Po polovině poslední třetiny se před Luňákem objevilo nikým nehlídané duo Šebesta – Baranyk, které na třebíčského mága nevyzrálo. V čase 58.07 vstřelil na 4:1 Pavel Šebesta, který si z brány bekhendovým blafákem vytáhl brankáře hostí a nic mu nebránilo rozradostnit domácí publikum. Z Ostravy se stává nedobytná tvrz. Nejenže Sareza doma neztratila ještě jediný bod, nepovolily extraligové Vítkovice soupeřům větší než jednobodový zisk. Třebíč se propadla až na 12. příčku tabulky, ale díky vyrovnanosti I. ligy se nemusí, prozatím, příliš strachovat.

Josef Halouzka(Sareza Ostrava): My jsme šli do zápasu s tím, že je to jeden ze soupeřů, které bychom měli porážet. Chtěli jsme na ně vletět v první třetině. Všechno nám vyšlo tak jak jsme si řekli. Chybělo jediné dát dva tři góly.Ve druhé části jsme hráli deset minut špatně. Řekli jsme si na střídačce co chceme hrát, zlepšilo se to. Pomohl nám gól Michala Holuši. Ve třetí části si myslím, že bylo jednou mužstvo na ledě.

Josef Horešovský (Horácká Slavia Třebíč): My jsme hráli dneska špatné utkání, protože jen prvních zhruba deset minut jsme bránili tak, že soupeř měl s námi problémy. Mezi 10. a 15. minutou se hrálo jen v našem pásmu. Z toho vyplynul faul a následně využitá přesilovka. Dneska jsme neměli dostatečnou sílu a důraz, abychom soupeře nějak vážně ohrozili.