TRE - BNJ 1:2sn - Třebíč vybojovala bod, hosté napadli brankového rozhodčího

T ř e b í č - Horácká Slavia ve svém pětadvacátém zápase přivítala na svém ledě nevyzpytatelné Benátky. Zápas přinesl první branku až v devětačtyřicáté minutě, kdy se prosadil Adam Raška. Hostům se však podařilo srovnat, poté i vyhrát v dovednostní disciplíně. Bílé Hvězdy zůstaly na prvním místě s náskokem jediného bodu před druhým Chomutovem.

25.kolo, sobota 15.11.2014
1:2sn0:0, 0:0, 1:1 - 0:0
BNJ BNJ
Branky a nahrávky: 49. Raška (Paták) – 55. Kolmann, rozhodující nájezd Mikyska. Rozhodčí: Würtherle – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6, navíc Pabiška (BNJ) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Zdráhal, Malena, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Šaur – Havel, Holec, Erat – Pekr, Čuřík, Řípa – Paták, Raška, Wasserbauer – Beneš, Křivohlávek, Čech.
HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Plutnar, Kolmann, Jandejsek, Havlín, Pabiška, Ulrych – Dlouhý, Skořepa, Špaček – Hrníčko, Mikyska, Víšek – Krejčík, Jonák, Psota – Maďar, Miškovský, Bittner – Vařecha.

Kdo si přišel na zimní stadion v Třebíči zpravit dojem z posledního domácího klání proti Kadani, kde domácí výhru doslova vydřeli, tvrdě narazil. Ani dnešní duel totiž nebyl divácky zajímavý.

Poprvé diváky probral v 9. minutě hostující Plutnar, který z dobré pozice trefil pouze domácího gólmana. Následně střílel Kolmann, ale i s jeho pokusem si Falter poradil. V 11. minutě měla jednu z největších šancí v zápase i domácí Třebíč. Za záda obrany se dostal Paták, tváří v tvář brankáři ale neuspěl.

V 17. minutě hrály Benátky přesilovku pěti proti třem a to rovné dvě minuty. Vyloučen byl Malena a vzápětí po něm dostal menší osobní, tedy dvouminutový trest Erat. Benátky toho ale moc nepředvedly. Ale i to málo bylo nebezpečné. Plutnar nedokázal trefit odkrytou klec. Ke kotouči se následně dostal Holec a ujel do brejku, velkou šanci však svoji kličkou proměnit nedokázal.

V závěru třetiny měli hosté opět šanci na vstřelení vedoucího gólu. Rozhodčí nařídil po faulu trestné střílení. Krejčík svoji střelu mezi betony Faltera neprocedil, do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Hra se nezatraktivnila ani ve druhé periodě. Horákům nepomohla ani dvojnásobná přesilová hra, a tak největší šance měli opět hosté. Jmenovitě Dlouhý, který ujel při vlastním oslabení. I tentokráte vyšel vítězně ze souboje brankář.

Až třetí část přinesla mírné zlepšení. Domácí začali více střílet a tlačit se do šancí. Nakonec to přeci jen přineslo ovoce a Třebíč se dostala do vedení. Ve 49. minutě objel s kotoučem branku Adam Raška, který prokázal důraz a dotlačil kotouč pod betonem až do branky.

Co bylo k vidění poté, byla ukázka naprostého amaterismu, kdy se hostující trenéři Čermák a Nečas vrhli na brankového rozhodčího za branku, kde jej musela uklidnit ochranka. Příliš profesionálně nevypadala ani gesta, která muži z benátecké lavičky vysílali směrem k pořadatelské službě a rozhodčímu.

Ale zpět k hokeji, místo toho, aby Třebíč po vstřelené brance přidala, aby přidala další branku, hrála opět v útlumu. A byla po zásluze odměněna. V 55. minutě nahazoval kotouč na Faltera Petr Kolmann, jehož pokus se od betonu domácího brankáře odrazil nešťastně do branky.

Závěr už branku nepřinesl, přišlo na řadu prodloužení. V něm hrála Třebíč přesilovku, ale po ledabylé rozehrávce ujel Skořepa, na Faltera si ale nepřišel.

Přišly na řadu nájezdy. V první sérii skóroval Pekr, ve třetí sérii srovnal parádní kličkou Mikyska. Oba dva se rozjeli i ke čtvrté sérii. V té uspěl pouze Josef Mikyska, který rozhodl o tom, že bod navíc si dnes odváží Benátky nad Jizerou.

Tiskovka po utkání Třebíč - Benátky n/J 1:2sn

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Viděli jsme bojovné utkání a asi souhlasím s tím, že hosté byli o ten jeden gól ne šťastnější, ale lepší. Pokud chtěl soupeř pomýšlet na body, musel vyrovnat a po naší vstřelené brance se začal více tlačit před naši branku. My jsme tu hru nedokázali přesunout do našeho útočného pásma a tam se udržet na kotouči. Takže z toho tlaku tím kuriózním gólem hosté zaslouženě srovnali. David Dolníček dnes samozřejmě chyběl na ledě i mimo něj.

Filip Pešán - HC Benátky nad Jizerou: Troufnu si tvrdit, že jsme byli po celý zápas o chloupek lepším týmem, i když útoky domácích byly v každé třetině nebezpečné, tak Vaněček byl pro nás jistotou. Dostali jsme gól, který dle mého názoru, nebyl, ale nejsem schopen to komentovat. Na druhou stranu nám ten gól paradoxně pomohl, že jsme to dotáhli do prodloužení a vítězných nájezdů. Nejsem schopen říci, co se u brankového rozhodčího dělo, viděl jsem jen, že jeden z našich členů byl odváděn ochrankou.