TRE-BRA 6:6: V dramatickém zápase dorost nakonec remizoval

T ř e b í č - K další přípravě si dorostenci Horácké Slavie pozvali celek HK 99 Ružinov Bratislava. Diváci tak měli zajímavou možnost porovnat výkonnost českého a slovenského extraligového týmu. Hosté měli v kádru hráče ročníku 1989-90, zatímco domácí tým je složen převážně z hráčů ročníků 1990-91. To bylo znát hlavně v soubojích jeden na jednoho a u mantinelů, kde byli silověji lépe vybavení hosté úspěšnější. Ale jak samotný průběh utkání ukázal, síla není vše a po dramatickém průběhu, kdy se skóre měnilo jako na houpačce, se soupeři rozešli smírně výsledkem 6:6. Do statistik zápasu se výrazně zapsal Pavel Vyhnálek, který jednu branku vstřelil a na dvě přihrával.

přát, pátek 18.8.2006
6:62:1, 3:2, 1:3
BRA BRA
Branky a nahrávky SK HS Třebíč:11. Jankovský (Molák), 16. Klíma (Kesner, Vyhnálek), 23. Krutiš, 27. Čtveráček (Klíma), 31. Vyhnálek (Giz), 60. Giz (Vyhnálek) . Rozhodčí: Blecha - Klouda, Doležálek. Vyloučení: 7:7. Diváci: 60. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:6, 6:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vodička, (32.Mikulka) - Čtveráček, Dočekal, Giz, Jaroš, Kesner, Klíma, Stahorský, Krutiš, Molák, Němec, Rosendorf, Sobotka, Sochor, Švaříček, Vala, Vítek, Vondráček, Vyhnálek, Dvořák, Studený, Jankovský, Křenek, Rajský
HC Bratislava: Žihkavík (30. Sekera) - Zlocha, Král, Surovka, Csoka, Juračič, Váhovský, Beneš, Kurej, Szepesi, Méry, Halás, Goga, Vojtek, Tallo, Kuták, Franík, Hochman

Utkání začalo poměrně vlažným tempem. Obě mužstva jakoby se zahřívala po poněkud opožděném příjesdu hostujícího týmu. Jako první se do střelecké listiny zapsali domácí. V jedenácté minutě se za brankou nejélpe zorientoval Molák, poslal přihrávku mezi kruhy, kde číhal Jankovský, pro něhož už nebyl problém poslat kotouč do odkryté brány slovenského mužstva - 1:0. Druhou branku přidal v 16. minutě Klíma po asitencích Kesnera a Vyhnálka - 2:0. Odpověď hostujících hráčů byla bleksková. Již za dvanáct vteřin totiž na 2:1 snižoval hráč s číslem 23. Roman Franík prudkou střelou od modré.V poslední minutě první třetiny měli domácí ještě šanci na zvýšení jednogólového náskoku, ale Martin Dočekal hezkou střelou o "fous" minul pravý růžek Źihlavíkovy branky.

Od začátku druhé třetiny hráli domácí dvouminutovou přesilovku, protože zároveň se sirénou končící třetinu první byl vyloučen jeden z hráčů HK 99 Ružinov Bratislava, jak zní oficiální název hostujícího týmu. Tuhle přesilovku si ale domácí za rámeček nedají. Slovenští hráči totiž potrestali laxní přístup domácích vyrovnávací brankou, která padla sedmnáct vteřin před koncem oslabení Ružinova - 2:2. Domácí však již o minutu později znovu vedli. Lehkou střelu Krutišovu totiž brankář hostí velmi podcenil a puk mu propadl pod vyrážečkou do branky - 3:2. Na další zněnu skóre nemuseli diváci čekat dlouho, aktivně tvrdě hrající hosté totiž zamkli domácí tým v jeho obranném pásmu a výsledkem byla tečovaná střela, která zapadla přes lapačku Vodičkovu do horního rohu jeho branky. Běžela pětadvacátá minuta a na časomáíře už svítil stav 3:3. Dvacátá sedmá minuta znamenala další práci pro obsluhu časomíry. Na 4:3 pro Horáckou Slavii totiž zvyšoval po asistenci Klímově střelou od modré Čtveráček, který svou střelu schoval do klubka stínících spoluhráčů a betony brankáře už sklaply pozdě. V jedenatřicáté minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Pavel Vyhnálek, když zužitkoval přihrávku Gizovu. Hosté se snažili o snížení, ale v brance tomu bránil pozorný Vodička, kterého v polovině utkání vystřídal Mikulka. Ten již do konce druhé dvacetiminutovky žádný puk za svá záda nepustil a tak se do kabin šlo za stavu 5:3 pro domácí celek.

Třetí třetina začala náporem hostů, ale Mikulka svůj tým podržel. Držet čisté konto se mu dařilo až do čtyřicáté sedmé minuty, kdy ho dorážkou z brankoviště překonal Pavol Kuták - 5:4. Tentýž hráč o necelou minutu později srovnal skóre utkání na 5:5, když velmi pěkně vybruslil zpoza brány a obránce mu v zakončení již zabránit nedokázal. Ve 49té minutě se domácím naskytla krátká přesilovka 5:3, ale bez gólového efektu. V této době se hosté spíše bránili náporu domácích a soustředili se na brejky. Žádný z nich však třebíčští obránci nenechali dojít až tak daleko, že by z něj hosté mohli skórovat. Po této fázi zápasu, jakoby si hosté odpočinuli a byli to oni, kdo se snažil strhnout vedení na svou starnu. Leoš Mikulka byl v ohni střel a předvedl někkolik velmi dobrých zákroků, přesto se bratislavským hráčům podařilo dostat se do vedení. Necelé dvě minuty před koncem totiž Mikulka neudržel v náručí prudkou střelu a než obrana stačila puk uklidit do bezpečí, dostal se k němu Andrej Halás a zasunul ho do branky - 5:6. Hosté poprvé v zápase vedli a domácí už neměli mnoho času na vyrovnání, ale to přecejen přišlo. Čas 19:19 Martin Sobotka zatáhl po pravé straně puk do útočné třetiny a Vyhnálek s Gizem už věděli kam s ním - 6:6. Ještě patnáct vteřin před koncem utkání byl vyloučen hostující obránce za krosček a i tak krátká doba stačila domácícm k ohrožení branky Ružinova. Střela Rajského však šla těsně vedle brány a tak se soupeři rozešli remízovým výsledkem 6:6.