TRE-CEB 2:4 – Výsledek stanovila již první třetina

T ř e b í č – K prvnímu přípravnému zápasu před domácím publikem nastoupili Třebíčští proti velice atraktivnímu soupeři – ještě loni extraligovým Českým Budějovicím. Příležitost v brance dostal Koťátko, avšak "díky" opožděnému nástupu domácího týmu se nechal po třech rychlých inkasovaných gólech vystřídat Filipem Luňákem. Třebíčští se nenechali zaskočit, rychle srovnali krok a nemalou část utkání Jihočechy herně dokonce převyšovali. V barvách hostí jednoznačně zářil Peter Bartoš, v řadách domácích se zaskvěl jako již tradičně gólman Filip Luňák. Nebýt nešťastného úvodu, mohlo závěrečné skóre vypadat zcela jinak.

přát., úterý 10.8.2004
2:42:3, 0:1, 0:0
CEB CEB
Branky: 15. Valko, 20. Adamec - 2. 5. 40. Bartoš, 4. Šimánek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Koťátko (6. Luňák) - Čížek, Kališ, Dvořák, Svačina, Dusík, Hrbáček, Sedláček, Slavík - Holý, Žiška, Fišer - Valko, Oliva, Topol - Adamec, Sobotka, Fryauf - Caha, Čech, Wolf.
ČEZ Motor České Budějovice: Chábera - Jančařík, Mucha, Martínek, Jindra, Gýna, Jakeš, Vomela, Kolda, Rob, Šimánek, Lála, Bartoš, Fadrný, Květoň, Hájek, Škoda, Petrakov, Hřebejk, Mert, Řehoř.

Zdálo se, že domácí nastoupí do utkání bez respektu, což jen potvrdil úvodní rychlý průnik Holého podél mantinelu. To však bylo na dlouhou dobu poslední, co třebíčští hokejisté v první třetině předvedli. Prakticky z protiútoku našla přesná přihrávka na útočné modré Bartoše, ten využil dostatek volného prostoru a Koťátka bez okolků prostřelil – 0:1. O dvě minuty později opět domácí obrana ponechala Jihočechům zcela volný prostor, takže Mucha v poklidu projel za brankou, nahodil dopředu a odražený kotouč doklepl za Koťátkova záda Šimánek - 0:2. A aby bylo dílo zkázy dokonáno, uplynulo rovných 40 sekund a domácí gólman lovil puk v síti potřetí. I v této situaci ponechala třebíčská obrana trestuhodně mnoho prostoru, čehož střelec Bartoš za asistence Fadrného bezezbytku využili – 0:3. Za této situace opustil gólman Koťátko domácí svatyni, aby jej vystřídal Filip Luňák.
Ač přípravný zápas, i ostatní třebíčští hráči v poli si uvědomili vážnost situace a začali náležitě šlapat. Postupně srovnávali s Jihočechy krok, přičemž je zezadu držel bezchybný Luňák. Ten se také blýskl v deváté minutě lvím skokem, aby téměř na modré čáře vypíchl kotouč najíždějícímu protihráči. V patnácté minutě byla rapidně zlepšená hra Třebíčských zúročena: Oliva se přes dva českobudějovické obránce srdnatě prodral do útočného pásma a přes Topola byl puk předložen osamocenému Valkovi, který si s Cháberou v brance s přehledem poradil – sníženo na 1:3. První početní výhodu domácí ještě nevyužili, ale vyloučení Lály již přineslo další snížení skóre. Obrana hostí se již zřejmě viděla v šatně, takže Chábera sedm sekund před sirénou nemohl sám odolat důrazu tří domácích útočníků, z nichž Adamec pohotově zasunul na 2:3.

Druhá třetina začala opět ve svižném tempu. Luňák se jen těžce zvedal z ledu po dělovce Martínka, vzápětí čelil ostrému nájezdu Bartoše a čaroval po okamžité dorážce Květoně. Ani domácí se nenechali zahanbit a podnikali rychlé protiútoky. Jejich snaha však byla otupena vyloučením Hrbáčka, avšak obranná čtveřice s Luňákem za zády byla pozorná. Jedinečnou šanci na vyrovnání promarnil v osmé minutě Topol, kdy rozezvonil levou Cháberovu tyčku. Topol si šel vzápětí odpočinout na trestnou lavici, ale přesilovka se českobudějovickým vůbec nedařila. Naopak domácí směle vyjížděli na Cháberu a v polovině třetiny již měli herní iniciativu ve vlastních rukou a několik minut soupeře zle tlačili. Gólový efekt se však nedostavil a naopak se prokázala nesporná zkušenost a trpělivost hostí. V poslední minutě druhé třetiny podnikli rychlý nájezd Bartoš s Fadrným. Před prudkou Bartošovou střelou zblízka do horní tyčky Luňák kapituloval a puk skončil v síti – 2:4.

I ve třetí třetině si solidně zaplněné domácí ochozy vychutnávaly rychlý hokej s útoky na obou stranách. Za domácí se blýskl Čech, ale Cháberu nepřekonal. I Valkova nahrávka na najíždějícího Olivu byla příliš dlouhá. Na straně hostí se pokusil odpovědět Škoda. I několik dalších slibných šancí na obou stranách zůstalo neproměněno a skóre se již do závěrečné sirény nezměnilo.