TRE - HAV 5:3 - O vítězství Horácké Slavie rozhodla druhá třetina

T ř e b í č - Na domácím ledě tentokrát Horácká Slavia přivítala celek HC Havířov Panthers. Ještě než se diváci stačili rozkoukat, otevřel skóre zápasu v jedenácté vteřině Laš. V osmnácté minutě se soupeři podařilo vyrovnat. Do vedení se Havířov dostal tři minuty po začátku druhé třetiny. O minutu později vyrovnával za Třebíč svým druhým gólem Marek Laš. Za dalších pět minut dostal domácí do vedení Látal. Úspěšnou druhou třetinu domácích završili svými góly Pšurný a Ščerban. V poslední třetině se Havířovu, i přes veškeré úsilí, podařilo pouze snížit. Konečné skóre bylo tedy 5:3. Součástí článku je i zvukový záznam tiskové konference. Fotografie z utkání najdete TADY.

45.kolo, sobota 17.2.2007
5:31:1, 4:1, 0:1
HAV HAV
Branky a nahrávky: 1. Laš (Dibelka, Dolníček), 25. Laš (Dibelka, Dolníček), 32. Látal (Zahradník, Vomela), 37. Pšurný M. (Dolníček, Rehák), 39. Ščerban (Dolníček, Laš) - 19. Hamrák (Škoda), 24. Rozum (Galvas), 53. Rozum (Zdeněk). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1380. Střely na branku: 35:27.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Ščerban, Rehák, Vomela, Šefčík, Hrbáček, Sláma - Laš, Dolníček, Dibelka - Pšurný M., Oliva, Kubica - Čech, Zahradník, Látal.
AZ RESIDOMO Havířov: Novotný - Lašek, Klimeš, Galvas, Dresler, Peštuka, Vavruša, Krisl - Škumát, Škoda, Hamrák - Žák, Zdeněk, Rozum - Heider, Sikora, Brynecký.

Na první branku se čekalo pouhých jedenáct vteřin. David Dolníček přihrál na střed Lašovi a ten střelou z mezikruží poslal červenobílé do vedení – 1:0. Hosté mohli vyrovnat při přesilové hře, Klimešova střela od modré po špatném vyhození však nemohla Luňáka ohrozit. Naopak Horácká Slavia mohla zvýšit svůj náskok, čtyři domácí jeli na dva bránící hráče Panterů, v poslední chvíli však zmařil ideální přihrávku Ščerbana na Dolníčka hostující obránce. Na druhé straně neprostřelil Luňáka Sikora. V šesté minutě byl vyloučen havířovský Hamrák a Marek Novotný v brance Panterů měl plné ruce práce. Nejprve vyrazil střelu Látala, poté i Ščerbanův pokus a nepřipustil skórovat ani Olivovi, který se proháčkoval až před něj. V deváté minutě jeli hostující Hamrák a Škumát na jediného obránce, Luňák si však se střelou druhého jmenovaného poradil. O chvíli později elegantně tečoval Dolníček, puk však trefil pouze brankovou konstrukci. Ihned poté však nadělal tentýž hráč Novotnému další starosti, neboť objel branku, betonem vyražený puk měl i nadále na hokejce a potáhl ho před brankovištěm – i když hostující brankář ležel, puk mezi tři tyče však neusměrnil a minul. Novotný zneškodnil i střely Hrbáčka a Dibelky. Ve dvanácté minutě pálil od modré Dresler, Luňák byl však připraven. Elegantně do lapačky zneškodnil o pár chvil později střelu Klimeše od modré. Na druhé straně se štěstím vyrazil Novotný střelu Laše a ani Ščerbanovi nedovolil skórovat. Hosté se dočkali vyrovnání dvě minuty před koncem třetiny. Luňák jel za branku pro puk, ten se však těsně před ním odrazil od mantinelu směrem před prázdnou svatyni Třebíče a Hamrák ji nemohl netrefit – 1:1. Když pak na druhé straně neprostřelil Novotného Kubica, skončila první třetina.

V té druhé pálil nebezpečně z otočky Brynecký, Luňák byl však na svém místě. Ve druhé minutě si vyměnili puk Dibelka s Dolníčkem, jeho brankovou příležitost však zastavilo hákování hostujícího hráče. Nabídnutou přesilovou hru Horácká Slavia nevyužila, naopak inkasovala z hole Petra Rozuma. Ten ve vlastním oslabení ujel, položil si Luňáka a bekhendem pod břevno nekompromisně skóroval – 1:2. Hosté se však neradovali z vedení dlouho. O minutu později totiž nahrál Dibelka zpoza branky Lašovi a ten střelou přes obránce prostřelil Novotného – 2:2. V osmé minutě mohl poslat do vedení Horáckou Slavii Oliva, když střílel přes obránce. Novotný se jen ohlížel za pukem, ten však těsně minul branku hostů. Ohrozit Luňáka nemohla na druhé straně střela Zdeňka, ihned poté zblízka minul Žák. Na druhé straně vyrazil Novotný Čechovu střelu z otočky. V jedenácté minutě přihrával Šefčík od modré zadovkou Olivovi, ten však na Novotného z úhlu nevyzrál. O minutu později však už Novotný kapituloval z hole Látala. Petr Zahradník mu z pravé strany přihrál na střed a ten střelou do prázdné branky – Novotný se nestihl přemístit – poslal domácí do vedení – 3:2. V oslabení mohl zvýšit Oliva, netrefil však prudkou přihrávku Šefčíka při přečíslení tři na dva. Vyrovnat mohl Škoda z kruhu, Luňák střelu z jeho hole udržel. V patnácté minutě předvedl efektní stahovačku na modré Šefčík, střílenou přihrávku však Oliva netrefil a Novotný bez problémů betonem vyrazil. O dvě minuty později si řekl Dolníček o puk Dibelkovi, dostal milimetrovou přihrávku, střelou z první však těsně přestřelil. Rozvlnit síť musel až Michal Pšurný, když po přihrávce aktivního Dolníčka střelou prakticky do prázdné branky zvýšil na 4:2 pro domácí. Luňák poté s problémy vyrazil ramenem bekhendovou střelu Škody. Minutu před koncem třetiny pálil od modré Ščerban, puk tečoval hostující obránce a nadělal tak velké problémy Novotnému, ten sice se štěstím vyrazil, i dorážku Dolníčka, na další střelu Ščerbana od modré, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, však už nedosáhl – 5:2.

Ve třetí třetině mohl snížit Galvas, od modré však minul. Poté se elegantně proháčkoval až před Novotného Zahradník, na něm si však vylámal zuby. Skórovat mohl i Dolníček, když svým typickým způsobem objížděl branku, puk mezi tři tyče však neprotlačil a Novotného poté neprostřelil ani Dibelka bekhendem. Hostující brankář udržel se štěstím i střelu Vomely od modré. Po ose Laš – Dolníček – Hrbáček mohl skórovat posledně jmenovaný, puk však skončil v moci Novotného. I další Hrbáčkovu střelu brankář Panterů se štěstím kryl. Ve třinácté minutě snížili hosté. Luňák totiž neudržel lehkou střelu Rozuma – puk mu prošel mezi betony a dokutálel se za brankovou čáru – 5:3. Domácí brankář však další snížení nepřipustil. Vyrazil Heiderovu střelu, kterou neviděl. Hosté mohli ještě snížit, ale nabídnutou přesilovou hru nevyužili. V oslabení naopak přibruslil hostujícího Galvase Zahradník a jeho brankovou příležitost musel hostující obránce překazit za cenu faulu. Tentýž hráč byl po návratu na led vyloučen ještě jednou, tím připravil svůj tým o možné zdramatizování. Horácká Slavia tak bez problémů zvítězila a připsala si povinné tři body.

Tisková konference

Alois Chlustina – Havířov: „My jsme do Třebíče přicestovali ve zdecimované sestavě. Chyběli nám zranění, Stanislav Stavenský a Filip Seman, navíc včera jsme se rozloučili s Honzou Fadrným. Je to hráč který je svůj. Je dobrý na puku, ale nazval bych to tak, že to není hráč do kolektivního sportu, jako je hokej. To jsou tři hráči, kteří u nás hráli první pětku a místo nich jsme museli postavit juniory. Myslím, že jsme zde odehráli vyrovnané utkání, které ale rozhodla z naší strany špatná druhá třetina. Po našich hrubých chybách jsme soupeři dovolili zápas otočit a dobře jsme hráli zase až po důrazné domluvě před třetí třetinou. To už ale bylo pozdě, hráči plnili naše pokyny jen prvních a posledních dvacet minut. Třebíč se po minulých letech hodně zvedla, je vidět, že si jde za svým a vítězství si už zkušeně pohlídala. Kolegovi musím poblahopřát a popřát ať se jim v play-off daří.“

Jiří Otoupalík – Třebíč: „Dnešní utkání rozhodla druhá třetina, i když v jejím začátku jsme byli hodně pasivní. Asi to byl ještě dozvuk toho nešťastného gólu z konce první třetiny na 1:1. Havířov šel do vedení, ale my jsme to otočili. Druhá třetina byla z naší strany hodně dobrá. Vyzvednout musím útok Dibelka – Dolníček – Laš, který zahrál velmi dobře. Dal vlastně čtyři góly a dá se říct, že to utkání vlastně otočili oni. Ve třetí třetině jsme byli zbytečně hodně pasivní, přitom jsme vedli 5:2. Možná nás trochu poznamenal ten laciný gól na 5:3. Nakonec jsme ten zápas uhráli a zaplať pánbůh za tři body.“