TRE - HBR 1:2pp - Bílé hvězdy i přes množství šancí padly, páté utkání se hraje v neděli

T ř e b í č - Čtvrté utkání série se neslo ve znamení těch předchozích. Třebíč se opět ujala vedení, o které přišla již ve druhé třetině, díky vlastní brance. Ve třetí části se domácí snažili rozhodnout zápas pro sebe, ale hosté v čele s Kacetlem odolali. A tak i počtvrté muselo rohodovat prodloužení. Štěstí se tentokrát přiklonilo na hokejky hráčů Havlíčkova Brodu, když Kolafovu střelu vyrazil Falter pouze k Maliníkovi, který prodloužil sérii minimálně do nedělního utkání.

, čtvrtek 27.2.2014
1:2p1:0, 0:1, 0:0 - 0:1
HBR HBR
Branky a nahrávky: 3. Fořt (Bilčík, Nahodil) – 26. Maliník, 62. Maliník (Kolafa). Rozhodčí: Svoboda R., Škrobák – Klein, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1970. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Šaur, Dietz, Přibyl, Peroutka – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Trojan, Čech.
BK Havlíčkův Brod: Kacetl – Kolafa, Drtina, Semrád, Vágner, Novotný, Pohl – Gengel, Polodna, Ondráček – Kučera, Kadlec, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait.

Hned po třiatřiceti vteřinách hry byl vyloučen Ondráček, když podrazil Dočekala. Třebíč přesilovou hru nevyužila, neboť Fořtova teč mířila mimo a mezi tři tyče se netrefil ani Bilčík. Jenže bezprostředně po návratu havlíčkobrodského hráče z trestné musel na lavici hanby pro změnu Drtina a Bílým hvězdám stačilo pouhých dvanáct vteřin ke vstřelení branky. Bilčíkovu střelu Kacetl vyrazil jen před sebe, kde stál Tomáš Fořt, který dokázal zvednout kotouč nad beton hostujícího brankáře.

Záhy přišel další závar před brankovištěm hostí, volný puk ale hosté vyhodili do bezpečí. Při přečíslení dva na jednoho volil Dolníček střelu, ale trefil jen masku Kacetla. Skóre nezměnil ani Fořt. Pak byl vyloučen za zdržování hry Pohl, Čuřík v nabídnuté výhodě trefil z mezikruží připraveného brankáře Rebelů. I po skončení přesilové hry se hosté ne a ne dostat k nějaké brankové příležitosti. Naopak domácí diktovali tempo hry a vytvářeli si šance. Z úhlu vyzkoušel Kacetlovu pozornost Laš, Dolníček nabídl teč Dočekalovi, ale ani on nevyzrál na brankáře z Kotliny. Do čtyř museli i domácí, Kolafovo nahození ale nemohlo Faltera ohrozit a ani další pokus od modré čáry neslavil úspěch. Semrád branku netrefil, Pohlova nabídka na teč skončila také mimo. Na další dvě minuty byl vyloučen Drtina, Třebíčští ale s nabídnutou výhodou nenaložili dobře.

V úvodu druhé třetiny se dostal do šance Čuřík, přečíslení hostů zhatila špatná přihrávka. Nahodil z úhlu neuspěl. Po vyloučení Laše Havlíčkův Brod Třebíč zatlačil, Ondráček se dostal ke střele na prázdnou branku Třebíče, proti byl ale domácí obránce. Jenže třebíčská obrana si sama s koncem oslabení vstřelila nakonec branku, ta byla připsána Romanu Maliníkovi. Hosté ožili, Falter si však bravurně poradil s těžkou střelou a poté i dorážkou Kadlece, který mířil do odkryté klece. Úspěch neslavila ani teč Ondráčka, ani dorážka Polodny. Bilčíkovo vyloučení hosté nezužitkovali, neboť jim přesilová hra hrubě nevyšla. Nahodil mířil z mezikruží pouze do Kacetla, Trojan volný prostor v brance netrefil. Šaurovu střelu schoval hostující brankář do lapačky. Nerozhodný stav nezměnil ani Čuřík. Stachův pokus Falter vyrazil.

Třebíčský brankář si poradil také se střelou Bergera. Pak se především bojovalo ve středním pásmu. Vážnější příležitost přišla až na konci šestačtyřicáté minuty, kdy se dostali do přečíslení Nahodil s Fořtem, prvně jmenovaný volil střelu, hostující branku ale minul. Čtyřminutový trest za hru vysokou holí obdržel Dvořáček, Lašovi se ale vstřelit branku nepodařilo a podobně se dařilo i Malenovi, Čuříkovi nebo Nahodilovi. Tentýž hráč pak z mezikruží minul. Rána Bilčíka trefila Kacetla do helmy. Další Dolníčkovu střelu při přečíslení havlíčkobrodský brankář zneškodnil.

I počtvrté se tak muselo prodlužovat, ale prodloužení velice rychle skončilo, neboť po střele Kolafy trefil ze vzduchu puk Maliník.

Tiskovka po ČF4: Třebíč - Havl. Brod 1:2pp

Tomáš Fořt po ČF4: Třebíč - Havl. Brod 1:2pp

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme měli výborný vstup do zápasu. Dali jsme gól, byli jsme lepší, ale myslím si, že jsme doplatili na to, že jsme první třetinu nevyhráli minimálně 3:0. Tam bylo spousta šancí. Ve druhé třetině jsme ještě osm minut do toho gólu hráli dobře, nedali jsme. Kacetl chytal výborně. Pak jsme si dali nešťastnou branku. Od té doby se ta hra srovnala. I přesto si myslím, že kluci podali slušný výkon. Chyběly tomu góly. Dneska byl v prodloužení šťastnější soupeř, my jsme byli předtím třikrát, ale tak to ve sportu je, my zregenerujeme a přichystáme se na neděli.

Richard Cachnín – HC Rebel Havlíčkův Brod: Ta série má pořád stejná nějaká specifika. Dneska to štěstíčko se konečně přiklonilo k nám. Kdyby tohleto režíroval Hitchcock, tak možná že by to ani nezrežíroval. Utkání v první třetině naprosto v režii domácího oddílu. Neproměnil, jak říkal Kamil, čtyři přesilové hry. My jsme ve druhé třetině podali výborný výkon a díky brankáři domácích, Falterovi, byli domácí ve hře, protože tam chytl dvě tři neskutečné gólové šance. Třetí třetina opatrná z obou stran. Domácí neproměnili dlouhou přesilovku pět na čtyři a prodloužení to je otázka zase střela, vyražený puk, dorážka a gól. Bereme první vítězství a jsme za to strašně rádi, že se série vrací do Brodu.