TRE - HBR 3:0 - Třebíč vrátila Rebelům porážku

T ř e b í č - Odvetné připravné utkání mezi Horáckou Slavií Třebíč a Rebely z Havlíčkova Brodu viděl dnes třebíčský zimní stadion. Hosté nedokázali během celého utkání překonat Jakuba Lva v brance Třebíče, zatímco hostující Suchan lovil kotouč ze sítě třikrát. Nejkrásnější akci předvedla dvojice slovenských útočníků ve službách Horácké Slavie Ondrej Otčenáš - Peter Sojčík při druhé brance. Druhý jmenovaný vstřelil také poslední branku. Poslední přípravné utkání čeká Třebíč ve čtvrtek, kdy hostí od 18:00 HHK Velké Meziříčí.

přát., úterý 2.9.2008
3:00:0, 1:0, 2:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 25. Čech (Zahradník), 43. Sojčík (Otčenáš), 54. Sojčík (Nahodil). Rozhodčí: Pokorný - Novák, Samuel. Vyloučení: 10:9, navíc Varga (HBR) 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 23:32.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Kaláb, Sedláček, Flamík, Sláma, Havran, Koktan, Galko, Březina - Čech, Zahradník, Přibyl, Ferebauer, Nahodil, Staněk, Vrba, Otčenáš, Sojčík, Burian V., Stejskal, Polodna
BK Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, Šulc, Moščic, Martinka, Soldán, Borůvka, Špelda, Rusnák, Knotek, Endál, Kraučuk, Borovanský, Třetina, Dušátko, Stromko, Němec, Svoboda, Varga, Ondráček, Holec, Wurm

Úvod utkání se z obou stran odehrával ve velkém nasazení a bojovnosti, ovšem bojovnost ubírala na šancích, a proto se první vážnější akce urodila až v 11. minutě. Třebíčský kapitán Hrbáček rozjel v přesilové hře přihrávkou do sólového úniku Martina Čecha, ten ovšem skákavý kotouč krotil těžce, Suchan si s jeho pokusem poradil. O minutu později se musel mít na pozoru také domácí gólman, kterého z úhlu vyzkoušel dělovkou Ondráček. V závěrečných minutách 1. třetiny se na ledě přiostřilo a výsledkem toho byla přesilovka pro Třebíč, kterou si domácí přinesli také do začátku prostřední části hry.

Třebíčským se v úvodu nedařilo usadit se do útočného pásma, Rebel se hře v oslabení ubránil. Zato v 25. minutě mohla Horácká Slavia slavit vstřelení úvodní branky. Petr Zahradník zavezl kotouč téměř přes celé hřiště až do útočného pásma, kde vypálil. Odražený kotouč pohotově dorazil za Suchanova záda Martin Čech. Následovala přesilovka pro Třebíč, ovšem bohužel pro domácí téměř žádná střela a statické přihrávky za brankou úspěch nepřinesly. Ve 33. minutě měl Rebel velkou šanci na vyrovnání, když k pykajícímu Zahradníkovi přibyl Hrbáček. Rebel měl přes jeden a půl minuty dvojnásobné přesilovky. Hosté sice nebezpečně kombinovali, ovšem se všemi střeleckými pokusy, kterých nebylo moc si domácí Lev poradil. Ve 35. minutě pro změnu hrálo domácí mužstvo přesilovku pěti proti třem. Tentokráte již domácí na Suchana pálili z každé pozice, ale také neúspěšně. Domácí stále vedli o jedinou branku.

Ve 43. minutě se zrodila nejhezčí akce utkání. Dvojice Peter Sojčík, Ondřej Otčenáš si zahrála přímo bago. Několikrát si vyměnila puk, až první jmenovaný zasunul kotouč do prázdné klece, Suchan byl bezmocný. Velkou šanci Havlíčkova Brodu měl v 45. minutě Varga, který měl v početní výhodě dostatek času na zaměření střely z mezikruží.. Třebíčský Lev dobře vyrazil svými betony. V 50. minutě na ledě začala probíhat fyzická výměna názorů mezi Zahradníkem a hostujícím Vargou. Oba se odešli zklidnit na trestnou lavici. Hostující hráč byl díky své snaze pokračovat v potyčce odměněn trestem na 5 minut. V 54. minutě Třebíč sehrála velice pohlednou přesilovkovou akci, na jejíž konci střílel do odkryté klece Peter Sojčík. Hosté chtěli alespoň zkorigovat, a tak odvolali brankáře. Více branek však v Třebíči již nepadlo, přestože výhoz Zahradníka přes celé kluziště minul klec pouze o centimetry. Třebíč zaslouženě zvítězila a ve čtvrtek ji čeká poslední přípravný zápas, opět na domácím ledě.

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – Třebíč: Utkání bylo vyrovnané, soupeř si asi přijel zkusit dobrou obranu, takhle asi bude chtít hrát venku v mistrovských zápasech. Ani my jsme nechtěli nic otvírat, takže to do půlky utkání bylo bez gólu. Pak jsme se prosadili Martinem Čechem, který osvědčil čich na ty dohrávané akce před bránou. Pak to byla věc přesilovek. Soupeř měl pět na tři, my také. Tu druhou jsme pak využili, i když jí předcházel ještě gól na 2:0 z brejku. Dnes jsme byli efektivnější v koncovce, jinak byl ten zápas vyrovnaný. Jsme rádi za nulu, zápas jsme zvládli v obraně a vyšel i brankáři, který udržel nulu, což je pro nás před začátkem soutěže hodně důležité. Soupeř v přesilovkách dobře bránil, měl rychlý přístup k hráčům, pak nám přečetl rozjezd akcí, takže to už naši hráči neměli hrát, tu nacvičenou věc. To když soupeř pozná, tak nám do toho vletí. Při hře pět na čtyři jsme se trochu trápili u nás ve třetině, dávali jsme si špatné nahrávky, ale na druhou stranu si myslím, že i my jsme to oslabení zvládli. Defenziva mužstev je dnes natolik propracovaná, že musí přijít čisté a rychlé nahrávky a z nich pak kvalitní zakončení. To se nám pak povedlo při hře pět na tři.