TRE - HKR 2:4 - Třebíč se loučí s play-off

T ř e b í č - Dnešním, čtvrtým vzájemným zápasem s týmem HC VCES Hradec Králové zakončili třebíčští hráči svoje učinkování v předkole play-off 1. hokejové ligy. Základ k vítězství položili hosté již v úvodu první třetiny, kdy po rychlých gólech v 1. a 6. minutě vedli po zásluze o dvě branky. Domácí se v průběhu druhé a třetí třetiny sice zvedli, na zvrat v utkání to však nestačilo. Poslední branku zápasu a nakonec i sezóny vsítil Tomáš Vondráček. Konečný stav série v poměru 1:3 posílá do dalších bojů hráče Hradce Králové.

PK4, neděle 13.2.2011
2:40:2, 1:1, 1:1
HKR HKR
Branky a nahrávky: 28. Burian (Vondráček, Dočekal), 59. Vondráček (Sláma) - 1. Moskal (Křetínský), 6. Budínský (Táborský), 39. Záhorovský (Kubica), 56. Hruška (Nedbal, Moskal). Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 4:5, navíc Luňák (HKR) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2150. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda - Malinský, Ostrčil, Sláma, Bulička, Kania, Hrbáček, Kadela R., Sedláček - Finsterle, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Burian - Přibyl, Zahradník, Čech - Křenek, Okál, Vítek.
Mountfield HK: Luňák - Nedbal, Křetínský, Táborský, Vágner, Chmelíř, Hendrich, Horák, Kozák - Hruška, Moskal, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Kubica, Záhorovský, Čermák - Berger, Jindřich, Valášek.

Vstup do utkání domácím hráčům vůbec nevyšel. Již v první minutě ujel domácí obraně Patrik Moskal, který svůj samostatný únik proměnil přesnou střelou k pravé tyčce překonal domácího brankáře Stanislava Nerudu - 0:1.

Hradec Králové jasně dominoval i v dalším průběhu první třetiny. Domácí hráči měli velmi špatný pohyb a jen těžko se dostávali před Filipa Luňáka. Na rozdíl dvou branek zvýšil Hradec v 6. minutě, kdy propasíroval puk pod třebíčským brankářem Vít Budinský a hosté vedli rázem o dvě branky - 0:2.

Na hokejistech Třebíče byla jasně znát nervozita a k vidění byla řada nepřesností. Hradec Králové byl evidentně ve větší pohodě a v celé první třetině jasně dominoval. Domácí hráči si žádnou větší šanci nevypracovali.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hokejisté jako vyměnění a hned od počátku svého soupeře přehrávali. Ve většině případů chyběla domácím hráčům finální přihrávka, či přesnější zakončení. Obrovskou šanci neproměnil domácí Lukáš Finsterle, který si krásně položil hostujícího brankáře, ale z hranice brankoviště na bývalého brankáře Třebíče nevyzrál a stav utkání zůstal se neměnil.

Domácí příznivci se dočkali o malou chvíli později, kdy po vyhraném buly Martina Dočekala prostřelil Filipa Luňáka Vilém Burian, který se prosadil tvrdou střelou do pravého horního rohu hostujícího brankáře - 1:2.

Neuběhla ani minuta a hosté mohli opět odskočit na rozdíl dvou branek, kdy Stanislav Neruda pustil lehkou střelu od modré čáry, ale těsně předtím byl odpískán ofsajd. Poté měli hosté výhodu jednoho muže v poli. Oslabení domácí hráči ubránili.

Do obrovské šance se ve 32. minutě dostal Lukáš Finsterle, který uháněl úplně sám na hostujícího brankáře, ale svoji kličku do bekhendu přetáhl a následná střela šla mimo. Hosté měli další příležitost v přesilové hře. V ní byl za Hradeckou brankou faulován Vilém Burian, rozhodčí ovšem tento zákrok neposoudil jako nedovolený a hosté šli z následného protiútoku do vedení, když se po několika dorážkách prosadil Martin Záhorovský - 1:3.

Ve třetí třetině hráči Horácké Slavie marně dobývali hostující klec. Domácí si vypracovali několik slibných šancí, ale v zakončení měli smůlu, neboť většina jejich pokusů hostující branku jen těsně minula, nebo zasáhl hostující brankář. Hradečtí po většinu závěrečného dějství dobře bránili a domácí se do zakončení dostávali jen těžce.

Horáci měli výhodu i dvou přesilových her, ale na dobře chytajícího Luňaka nevyzráli. Byl to paradoxně Hradec, který odskočil na rozdíl tří branek, když se z přečíslení 3 na 1 prosadil hostující Jan Hruška, který prostřelil domácího brankáře pod betonem - 1:4.

Poslední slovo si ovšem vzali domácí hráči, kteří využili přesilovou hru, když tvrdou střelu Lukáše Slámy uklidil za záda hostujícího brankáře pohotově Tomáš Vondráček, jenž upravil na konečných 2:4. V závěru vyfasoval za protesty osobní desetiminutový trest Filip Luňák, ale to nic neměnilo na konečném výsledku.

Domácí hráči tak v posledním domácím zápase sezony 2010/2011 podlehli Hradci Králové 2:4. V celé sérii zvítězil Hradec Králové 3:1 na zápasy. Horákům tedy skončila další prvoligová sezona.

Tiskovka po utkání Třebíč - Hradec Králové 2:4

S. Neruda po utkání Třebíč - Hradec Králové 2:4

Martin Čech po utkání Třebíč - Hradec Králové 2:4

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: Vstup do utkání nám vůbec nevyšel a s takto zkušeným soupeřem se to těžko dohání. Ve druhé třetině jsme hráli výborně, ale nedokázali jsme vstřelit více než jednu branku. Soupeř vytěžil z minima maximum. Ve třetí části jsme to utkání nedokázali dotáhnout. Odehráli jsme špatně první část. Síly nedošly, v dalším průběhu bylo vidět, že sil bylo dost. S klukama jsme promluvili a sami hráči měli chuť utkání otočit. Hráči se dobře namotivovali, ale bohužel se nám ty dva góly dohnat nepodařily. Ondra Malinský byl po včerejšku hodně otřesený. Po první třetině jsme ho stáhli ze hry. Jsme domluveni, že si dáme sraz ve středu a program si ujasníme. Určitě jsme jeli do Hradce s tím, že si chceme odvézt jedno vítězství. Na domácím ledě jsme byli pod obrovským tlakem. Rozhodla zkušenost hostujících hráčů.

Jiří Mička – HC VCES Hradec Králové: Byl to podobný zápas jako včera. Do utkání jsme šli s tím, že chceme zvládnout úvod zápasu. Dostali jsme se do vedení o dva góly, což bylo důležité. Byla velká škoda, že jsme nevyužili další šance. Od druhé části jsme čekali, že Třebíč bude hrát svoji hru. Už od počátku nás domácí dusili. Bylo důležité, že jsme se dostali zpátky do hry a dali třetí branku. Zlomový moment byla čtvrtá branka. Myslím si, že to byl rozhodující moment. Za ty zápasy, co jsme zde odehráli, jsme si alespoň jednou zasloužili vyhrát. Jsme rádi, že nemusíme v úterý hrát. Série byla hodně těžká, oba týmy začínaly od nuly. Potřebovali jsme vyhrát první zápas, který pro nás byl velmi důležitý, ale pak se dá říct, že přišel další zápas a ten byl velmi vyrovnaný a my jsme nakonec zvítězili. Základy postupu byly položeny v Hradci Králové.