TRE-KAD 5:0 - Po půstu excelentní výhra

Do zápasu se severočeským týmem SK Kadaň nastupovali svěřenci trenéra Romana Mejzlíka s jasným cílem: vyhrát a odčinit tak sobotní porážku od Písku. To se nakonec podařilo, zápas byl jednoznačně rozhodnut ve druhé třetině, kdy domácí dvakrát skórovali ve vlastním oslabení. O místo v brance si sobotním výkonem řekl Roman Kousal a ani tentokrát nezaváhal: udržel si opět čisté konto! V sestavě domácích se objevili vsetínští Ondřej Němec a Marek Dubec, a taktéž z marodky se navrátivší Jiří Beroun.

21.kolo, středa 27.11.2002
5:01:0, 4:0, 0:0
KAD KAD
Branky a nahrávky: 13. Hrbáček (Oliva), 26. Dubec (Klimeš, Tokoš), 27. Beroun (Sedláček), 29. Vítek (Hrbáček, Oliva), 31. Žiška.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 2:0.
Rozhodčí: Polák - Jonáš, Musílek.
Diváků: 1250.
SK Horácká Slavia Třebíč: Kousal – Mocek, Kříž, Hrbáček, Sedláček, Klimeš, Němec – Kaňka, Žiška, Holý – Fryauf (Polívka), Oliva, Vítek – Dubec, Beroun (Zahradník), Tokoš.
SK Kadaň: Damašek (Chlad) – Jelínek, Pozník, Hlavatý, Ambrož, Kříž, Pscheidt – Appel, Pištej, Kaše – Polanský, Kuchler, Kreuzman – Fořt, Derfler, Kajer – Sedlák, Podstavek, Ibl.

Do branky hostí nastoupil Damašek, kterého pozlobil záhy po úvodním buly Dubec, Kousal si sáhl poprvé na puk po následné odvetě Fořta. V páté minutě jej střelou prověřil Albín Podstavek, kterého si domácí publikum velmi dobře pamatuje z jeho někdejšího úspěšného účinkování v Třebíči. Domácí byli velmi odhodlaní, ale akce prvního útoku a později i Tokoše s Dubcem však ještě skóre neotevřely. První byl vyloučen kadaňský Ondřej Kříž, po vhazování v útočném pásmu vytvořil pohlednou šanci Holý, ale Kaňkova dorážka branku těsně minula. Uplynula minuta z přesilovky a domácí se dočkali tolik vytouženého gólu: Hrbáček pálil od modré na Damaška tváří v tvář, zatímco Fryauf se postaral po jeho pravici o zmatek, gólman pouze vyrazil, avšak do dezorientovaného obránce Ambrože, o nějž se puk odrazil do sítě – 1:0. Domácí viditelně ožili a tlačili Severočechy v obranném pásmu. Vyloučení Roberta Holého proběhlo hladce – domácí puk s přehledem vyhazovali a Kadaňským ani nedovolili zaujmout útočné postavení. V poslední minutě první třetiny po Damaškově levici číhal Oliva, zatímco Hrbáček střílel od modré, ale prudký kotouč se Olivovi ve vzduchu svezl z hole a olízl pouze boční síťku.

Na začátku druhé třetiny na Kousala vypálil Pištej – jeho betony však byly pevné. Hned na to jej potrápil i Polanský: domácí gólman nedosáhl na vyražený puk, klec zůstala odkrytá, ale Polanský byl hodně z úhlu a netrefil. Po dalších pokusech Pscheidta a Derflera raději Kousal přikryl puk a uklidnil tak situaci. Jedovatá byla i střela Pozníka od modré: odražený puk od hradby obránců prozvonil horní konstrukci branky. Domácí se vymanili ze sevření a ve 26. minutě aréna burácela podruhé: vše, co bylo na ledě se navalilo před Damaška, Beroun prostřelil klubko před brankovištěm a u tyčky číhající Dubec doklepl – 2:0. O minutu později přišla další smršť, neboť Kadaňští podcenili rychlost střídání, osamocený Beroun dostal přesnou přihrávku od Hrbáčka na modrou a přesnou střelou pod víko zvýšil na 3:0. Protiútok hostí zvládl Kousal i fotbalově, neboť při souboji s dotírajícím kadaňským útočníkem přišel o hůl a svatyni tak kryl rukama-nohama. V polovině třetiny byl vyloučen domácí Němec, avšak Třebíčským se povedl husarský kousek: přímo z buly po Damaškově pravici nahrál Vítek dozadu Hrbáčkovi a ten bez přípravy poslal prudkou ránou Damaška na střídačku – 4:0. Jeho místo zaujal Martin Chlad. Ten si však na kotouč ani nesáhl a již jej lovil ze sítě! Ještě při vlastním oslabení domácí využili hrubky v obraně hostí a Žiška zvýšil na 5:0. Do konce třetiny již hru jasně kontrolovali domácí, ale Severočeši z ledu také nezmizeli.

Děkovačka Poslední dějství už změnu skóre nepřineslo. Hra byla otevřená, rychle se bruslilo na obou stranách. Více ze hry však měli jednoznačně Třebíčští, kteří hráli již pro skandující ochozy a předváděli pěkné kombinace, avšak bez zakončení. Vyloučení Holého v 55.minutě sice domácí opět oslabilo, ale na ledě to znát nebylo - podobně jako ve druhé třetině. Oliva s Vítkem skvěle zakombinovali a neměli daleko od zvýšení. Bouřlivá děkovačka po závěrečné siréně tak byla velkou odměnou za zodpovědný a strhující výkon domácích hráčů, kteří bojovali jako jeden muž a zaslouženě zvítězili.

(IK)

Miroslav Novák a Roman Mejzlík Miroslav Novák (trenér SK Kadaň): "Takový zápas je asi jednou za rok… Myslím, že jsme začali dobře, hráli jsme zezadu, moc šancí soupeř neměl… Pak přišla přesilovka, kdy náš gólman vyrazil puk přímo do našeho beka a dostali jsme vlastní gól. Kdybychom ve druhé třetině dali na začátku gól, bylo by to možná jinak – bohužel. Pak jsme z pěti střel inkasovali čtyři góly, ale to bych nechtěl svádět na gólmana. Pak už jsme řekli klukům, aby neinkasovali další góly a dohráli to důstojně."
Roman Mejzlík (trenér SK HS Třebíč): "My jsme šli do zápasu s tím, že naši hráči určitě nezapomněli hrát hokej. Chtěl jsem po nich, aby hráli jednoduše – myslím, že bylo vidět, jak puky chodí na bránu. Byla to otázka prvního gólu a dostali se tak psychicky nahoru. Samozřejmě, že v první třetině to asi nebyl moc pěkný hokej, ale ve druhé třetině jsme dali dva góly v oslabení, které rozhodly zápas – z toho se těžko dostává jakýkoliv soupeř. V poslední třetině jsme už jen dohrávali, chtěli jsme hrát pozorně a to se nám povedlo. Dnes mančaft pracoval jako jeden chlap, chtěl vyhrát, bylo to vidět na všech. Zprvu nás psychika trochu svazovala, pak to z hráčů spadlo a nakonec odehráli perfektní zápas. Děkuji jim za to."