TRE - KOM 2:6 - Polovinu zápasu Třebíč držela krok, pak podlehla partnerské Kometě

T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč sehrála první přípravný zápas, ve kterém vyzvala partnerský klub Kometu Brno. První třetina branku nenabídla, poté se s nimi roztrhl pytel. Po druhé části se zdál průběh zápasu vyrovnaný, avšak třetí perioda patřila hostům. Brno v ní zvítězilo 4:1. Třebíčští hráči přesto zaslouží pochvalu za bojovný výkon, stejně tak i fanoušci, kteří fandili až do konce. Ve středu dostanou hráči Třebíče šanci na reparát, vyzvou Francii U23.

, čtvrtek 30.7.2015
2:60:0, 1:2, 1:4
KOM KOM
Branky a nahrávky: 39. Wasserbauer (Dolníček), 44. Zohorna R. (Malena) – 36. Ostřížek (Káňa), 39. Zohorna (Čermák, Dočekal), 42. Ostřížek (Káňa, Dlapa), 44. Vondráček (Burian), 46. Čermák (Zohorna H., Hanzlík), 50. Ton (Čermák). Rozhodčí: Blecha, Horký – Lainka, Klouda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2240. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš – Malena, Bilčík, Čejka, Šaur, Krejčiřík, Přibyl, Troška, Šik – Wasserbauer, Dolníček, Juráň – Kusko, Pokorný, Zohorna R. – Čech, Švec, Beneš – Roupec, Hadrava, Klecha.
HC Kometa Brno: Falter – Stehlík, Kaberle, Ptáček, Hanzlík, Kuboš, Malec, Dlapa – Honejsek, Hruška, Ton – Zohorna H., Čermák, Dočekal – Vondráček, Raška, Burian – Mrázek, Ostřížek, Káňa.

Od prvních minut bylo patrné, že se proti sobě postavila mužstva, která svoji přípravu teprve počala. Na úvod přišlo sympatické gesto od fanoušků Horácké Slavie, kteří přivítali transparentem třebíčského srdcaře, asistenta Komety, Kamila Pokorného.

První třetina přinesla totiž spíše nepřesnosti, než nějaké pohledné akce. Bylo patrné, že na obou stranách jsou hráči, kteří si musejí své místo v sestavě teprve vybojovat, proto by se první třetina dala přirovnat spíše k těm opatrným a seznamovacím. Ovšem nutno podotknout, že ani jeden z mančaftů nehrál v plné sestavě. Třebíči chyběl zkušený Erat, či Polodna, na druhé straně jsme zase mohli vidět spoustu známých tváří, které oblékaly a možná i budou oblékat právě dres Třebíče.

Ačkoliv první dvě velké šance si ve druhé třetině připsala bojující domácí Horácká Slavia, první, kdo se radoval z gólu, byl hostující, Třebíčským dobře známý, David Ostřížek, který prokázal důraz na brankovišti a překonal Klimeše z dorážky po střele, kterou vyslal Káňa. O necelé tři minuty vedla Kometa již o dvě branky, a to poté, co se Hynek Zohorna uvolnil od mantinelu, položil si brankáře a skóroval.

V téže minutě však připravil kapitán Bílých hvězd, David Dolníček, krásnou přihrávkou gól téměř do prázdné pro Jana Wasserbauera, jenž zadělal na zajímavou zápletku do závěrečné třetiny.

V poslední třetině jsme viděli více branek. Vše to načal ve 42. minutě povedenou, svižnou střelou David Ostřížek, Kometa vedla znovu o dvě branky.

O dvě minuty později si však odražený kotouč od mantinelu našel Radim Zohorna, jehož střela skončila za zády brankáře hostí, Martina Faltera.

Ovšem ve 44. minutě se před brankáře Klimeše dostal osamocený Tomáš Vondráček, který pohodlně zasunul mezi betony a asi tak zmařil i poslední naděje svého mateřského klubu na zdramatizování zápasu.

Aby toho nebylo málo, tak se o dvě minuty později trefil další třebíčský bojovník ve službách Komety Leoš Čermák, ten využil přihrávky od Hynka Zohorny, po jehož pasu nebylo těžké překonat ležícího brankáře.

Bylo znát, že Bílé hvězdy hrají teprve první zápas, neboť v poslední části hry již byla na hráčích znatelná unavenost. Poslední, šestou branku, vstřelila v 50. minutě legenda českého hokeje, Petr Ton, který se pěkně uvolnil mezi kruhy a vstřelil branku.

Závěr už si Kometa pohlídala a v utkání, ve kterém panovala úžasná kulisa, více než dvou tisíc diváků, zvítězila 2:6.

Jiří Mička po utkání Třebíč - Kometa 2:6

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Kometa 2:6

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Máme tu hodně nových kluků, trénovali spolu chviličku a my do nich musíme dostat náš systém. Na ledě byl z naší strany zmatek, Kometa má kvalitní kádr, takže výsledek odpovídá tomu, co se dělo na ledě. Dnes mě toho moc nepotěšilo, hráči ten zápas nezvládli, a to i někteří starší, ale přičítám to tomu, že jsme pět dní na ledě a na hodnocení je ještě čas. Jak Polodna tak Erat mají ještě zdravotní problémy, takže vyjedou až do dalších zápasů.

Kamil Pokorný - HC Kometa Brno: Byl to takový syrový hokej. První půlku utkání nepadl gól, Třebíč praktikovala ten svůj způsob hry a hrála ho dobře a my jsme se nemohli prosadit střelecky, i když i Třebíč tam měla jednu vyloženou šanci, kterou nedala. Od půlky zápasu, kdy jsme dali dvě branky, jsme měli více sil, lépe jsme bruslili a vyšly nám některé kombinace a zaslouženě jsme vyhráli. Myslím, že diváci viděli pěkný hokej a chtěl bych poděkovat oběma táborům fanoušků. Těm domácím za úvod zápasu, kdy se mi dostalo od nich poděkování, hodně mě to dojalo.