TRE - MBL 1:6 - Favorit soutěže komplikace nepřipustil

T ř e b í č - V dalším kole přivítaly Bílé hvězdy na svém ledě jednoho z favoritů soutěže, tým BK Mladá Boleslav. Středočeši šli do vedení již v deváté minutě brankou Broše. Naději na domácí hokejky přinesla vyrovnávající branka Rostislava Maleny ve dvacáté šesté minutě. Do druhé sirény však šli hosté do dvoubrankového vedení, které navršili ve třetině třetí dalšími dvěma brankami v pětiminutové přesilové hře po nesmyslném faulu Přibyla. Konečný stav tomuto utkání dal v poslední vteřině Jindra, hosté si tedy odvážejí vysoké vítězství 1:6 z pohledu domácích.

13.kolo, sobota 19.10.2013
1:60:1, 1:2, 0:3
MBL MBL
Branky a nahrávky: 26. Malena (Čuřík, Laš) – 9. Broš (Vrbata, Klimenta), 29. Loskot (Jiránek, Musil), 34. Protivný (Broš, Nouza), 53. Jiránek (Loskot), 57. Vrbata (Mikulík, Klimenta), 60. Jindra (Nouza, Mikulík). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5 + navíc Přibyl (TRE) 5 minut + trest ve hře. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Dujsík, Malena, Dietz, Dlapa, Bilčík, Čejka – Laš, Dolníček, Čuřík – Fořt, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Kaut, E. Kadela - Wasserbauer, Moučka, Přibyl.
BK Mladá Boleslav: Will – Protivný, Němeček, Pojkar, Jindra, Kurka, Žabka – Demel, Mikulík, Nouza – Klimenta, Broš, Vrbata – Musil, Loskot, Jiránek – Kuchta, Frolík, Rys.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, Faltera prověřil Klimenta. Pozornost Willa vyzkoušel zpoza branky Nahodil. Po vyloučení Loskota hrála Třebíč přesilovou hru, Čuříkova rána byla ale zblokovaná. Brankáře hostí tak ohrozil až Křivohlávek. Dalším vyloučeným mladoboleslavským hráčem, který putoval na trestnou za podražení, byl Nouza. Aktivní hosté však dobře bránili střední pásmo a Horáckou Slavii k ničemu nepouštěli. Velmi dobře tečoval při hře v pěti střílenou přihrávku Laš, puk však mířil, ke smůle domácích, mimo.

Pak však vystřelil Michal Broš a trefil Fořta, od kterého se kotouč odrazil za bezmocného Faltera. Vyrovnat mohl Křivohlávek, to by ale nesměl mířit přímo do hrudi Willa. I třetí přesilová hra Třebíče začala jako předešlé, pak se však změnil její obraz. Skóre ale nezměnila ani rána Maleny a dorážka Čuříka z bezprostřední blízkosti. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a sehráli ho ukázkově, Mikulík však mířil mimo. Z mezikruží nevystřelil přesně Čuřík, Nouza se ke střele nedostal.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Dietz, Pojkarovo nahození nemohlo Faltera ohrozit. Horší byl kotouč z hole Protivného přes klubko hráčů. Zblízka minul branku Vrbata. Na 1:1 vyrovnal pumelicí od modré čáry přesně do šibenice Rostislav Malena. Willa pak notně ohrozil Nahodil a rázem bylo vidět, že Třebíč ožila. Z úhlu mířil jen do Faltera po příhře Broše Klimenta. Po dvou nególových střelách Jiránka zvedl kotouč pod břevno Loskot. Třebíčského brankáře pak nepřekonal ani objetím branky Mikulík. Hrál se svižný hokej plný osobních soubojů. Po vyloučení Dolníčka se museli Třebíčští bránit, Mladoboleslavští rozehráli přesilovkový zámek, který korunovali Protivného ranou pod břevno – 1:3. Jen málo chybělo Dolníčkově střele po souhře s Vondráčkem, Nahodil při signalizovaného výhodě zblízka přestřelil. Po vyloučení Pojkara si poradil Will se střelami Dlapy i Laše.

Lehká nahození nemohla brankáře obou celků v úvodu třetího dějství příliš rozhodit, natož ohrozit. Při přečíslení hostů dva na jednoho zastavil zakončujícího Ryse bezchybným zákrokem Falter. Po překvapivém nahození Loskota od mantinelu zazvonila horní tyč Falterovy svatyně. Tyč trefil z kruhu i Čuřík. Pak se provinil přestupkem proti pravidlům Vondráček, za což si vysloužil čtyřminutový trest. Slavisté dobře bránili, Protivného střelu Falter zneškodnil včasným vyjetím. Vrbatovu teč mířící mezi betony taktéž zastavil.

Třebíčští mohli snížit po ráně Přibyla, puk totiž vyrazil Will nad sebe a černá pryž pomalu padala za jeho záda, mladoboleslavský brankář ho však včas zastavil ještě před brankovou čarou. Bezprostředně poté se strhla šarvátka, pětiminutový trest s trestem ve hře obdržel Přibyl. Přesně po minutě skóroval v pádu z mezikruží Jiránek – 1:4. Dvě střely Němečka Falter vyrazil, poradil si i s Jindrou, který si sjel před branku na přihrávku. Na 1:5 zvýšil z bezprostřední blízkosti David Vrbata. Z otočky mířil mimo Křivohlávek. Šestou branku hostů přidal se sirénou ranou od modré Jindra.

Tiskovka po utkání Třebíč - Mladá Boelslav 1:6

Martin Falter po utkání Třebíč - Ml. Boelslav 1:6

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme hráli dobře do půlky zápasu. I první třetinu, ačkoliv jsme ji prohráli 0:1, tak si myslím, že jsme ji odehráli slušně. Ve druhé třetině jsme srovnali. Měli jsme dvě šance a nedali jsme, soupeř to potrestal. Od té doby se zápas překlopil na soupeřovu stranu. Tam samozřejmě byl zbytečný faul ve druhé třetině, soupeř dal na 3:1 a ve třetí třetině jsme s tím chtěli ještě něco udělat, ale hráli jsme devět minut ve čtyřech, takže to bohužel nešlo. Soupeř navýšil skóre.

Jan Vidner – BK Mladá Boleslav: Já bych chtěl klukům poděkovat hlavně za to, že zvládli závěr zápasu, kdy jsme po tom kopnutí třebíčského hráče ještě dali tři góly. Nám se sem určitě nejelo lehce, protože šest sedm hráčů základní sestavy chybí. Co si budeme vyprávět, junioři je nenahradí.