TRE - MOS 3:2 - Most přivezl Třebíči tři body, ale nebyly zadarmo

T ř e b í č - V devátém kole WSM ligy zajížděl na Vysočinu poslední celek tabulky, HC Most. Přijel s pěti body a se stejným počtem se vrací domů. Dalo se však předpokládat, že pro to, aby tomu bylo jinak, udělá maximum. Domácí dnes své vítězství tvrdě vydřeli. Hosté se rvali o každý kousek ledu. Třetí třetina byla pro Třebíč nejtěžší. Mostečtí zvládli srovnat, ale HST rychle reagovala, když jí pouhé vteřiny stačily na opětovné vedení. Hosté měli k dobru přesilovku pět na tři, která pro ně nebyla bez šancí. Nicméně úporná snaha Severočechů i po odvolání brankáře na srovnání a vynucení prodloužení nestačila. Třebíč si tak připisuje důležité 3 body.

9.kolo, středa 30.9.2015
3:21:0, 1:1, 1:1
MOS MOS
Branky a nahrávky: 8. Polodna (Šaur, Pekr), 31. Erat (Mrázek, Dočekal), 46. Svoboda (Psota, Zuzin) – 34. Zeman (Válek, Přeučil), 46. Bittner (Válek, Trübenekr). Rozhodčí: Fiala – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1220. Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Niko, Šaur, Přibyl, Šik, Čejka – Mrázek, Dočekal, Erat – Pekr, Polodna, Švec – Svoboda, Psota, Zuzin – Zohorna, Dolníček, Kusko.
HC Most: Petrásek – Bittner, Zeman, Baránek, Černý, Kokeš, Strejček, Hora – Trübenekr, Přeučil, Válek – Havlíček, Kubinčák, Hanzl – Slavíček, Smolka, Mical - Procházka.

První třetina přinesla hokej, který rozhodně nenasvědčoval tomu, že je na ledě momentálně poslední tým tabulky. HC Most aktivně napadal třebíčskou obranu a předvedl i dobré obranné zákroky. Nicméně v osmé minutě se po nahrávce Jakuba Šaura prosadil Petr Polodna a zvýšil na 1:0. Hosté se ještě několikrát pokusili vyrovnat, ale jejich snahy vyzněly naprázdno. Závěr první třetiny přinesl vyloučení třebíčského Martina Dočekala, který dle posouzení rozhodčích při průjezdu brankovištěm podrazil mosteckého gólmana.

Třebíč vstoupila do druhé třetiny minutovým oslabením, které ustála. Hra pokračovala bojovným výkonem obou mužstev, kterému dominovala výrazná střelecká chuť hostů. Tlak Severočechů si na straně třebíčské Slavie vynutil vyloučení Václava Čejky. Následovala kanonáda, které se Třebíč úspěšně ubránila. Vzápětí byla za svou srdnatost odměněna gólem Romana Erata. Most odpověděl důrazným napadáním obrany domácích, která kapitulovala s gólem Jiřího Zemana ve třicáté čtvrté minutě. Bílé hvězdy hnány povzbuzováním fanoušků do konce třetiny několikrát prověřily pozornost Michaela Petráska, který si ke včerejšímu svátku dodatečně nadělil ve zbývajících minutách druhé třetiny čisté konto.

Poslední třetina hokejového koláče dala domácím zabrat nejvíce. Mostečtí zvládli srovnat ve čtyřicáté šesté minutě Bittnerem, ale HST rychle reagovala, když jí pouhé čtyři vteřiny stačily na opětovné vedení gólem Tomáše Svobody. Hosté měli k dobru přesilovku pět na tři, která pro ně nebyla bez šancí. Nicméně úporná snaha Severočechů i po odvolání brankáře na srovnání a vynucení prodloužení nestačila.

Tiskovka Třebíč - Most 3:2

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: „Já chci být dneska stručný, my jsme toto utkání vyloženě umlátili. Jsme si toho vědomí všichni, jak trenéři, tak i hráči. I za to jsme hráčům poděkovali, že zkrátka někdy i takový den přijde, mužstvo soupeře vůbec nehrálo špatně. Takže jsme vděční za to, že jsme utkání uhráli.“

Jan Zachrla - HC Most: „Opět nás provázela tradiční bolest. Práce na brankovišti, kde se rozhodují zápasy. My jsme naprosto neproduktivní v útoku. V útočném i našem brankovišti jsme zase málo důrazní, takže soupeře nepokryjeme a jsou z toho góly. To je tradiční bolest, která nás zatím provází celou sezónu. Naše hra nevypadá špatně, nejsme herně horší, ale v těchto rozhodujících momentech a v prostorách, kde by se hokej měl rozhodovat, tak tam jsme bohužel zatím horší.“