TRE - OLO 0:1 - Olomouc protrhla domácí tvrz nejhubenějším vítězstvím

Domácí zakončili první čtvrtinu soutěže nejhubenější prohrou 0:1. Tu jim přichystal tým Olomouce, který využil ve třetí třetině přesilovou hru. Šťastným střelcem celého utkání se stal Kříž, který využil přihrávku Ministra. Celé utkání provázela komorní atmosféra, neboť na zimní stadion v Třebíči si našlo cestu jen 450 diváků.

13.kolo, středa 12.10.2005
0:10:0, 0:0, 0:1
OLO OLO
Branky a nahrávky: 51. Kříž (Slaninák, Ministr). Rozhodčí: Kubeš - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:5, navíc Slaninák (OLO) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban, Sláma - Fryauf, Tatarčík, Květoň - Laš, Hanzal, Látal - Pelán, Sobotka, Přibyl.
HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Šafařík, Šmach, Světlík, Vlček, Bartoň, Faltýnek, Protivný - Smejkal, Ministr, Bouz - Metlička, Najdek, Slaninák - Vaškovič, Kárný, Hradecký - Žajgla, Kreuzmann, Šimo.

Kvalifikační zápas české fotbalové reprezentace o postup na MS byl zřejmě větším tahákem než ligové utkání domácí Horácké Slavie se stále se zlepšující Olomoucí. Přesto si však cestu na trebíčské tribuny hrstka těch nejvěrnějších našla. Utkání začalo z obou stran opatrně, žádný z celků se nechtěl dopustit vyložené chyby. V polovině sedmé minuty dostali třebíčští hokejisté naději v podobě přesilové hry, bezzubé útoky domácích ale Žigárdyho neohrozily, a hosté tak přesilovku bez větších problémů ustáli. Ve 12. minutě se před hostujícím gólmanem zjevil osamocený Laš, ten ale kotouč do Žigárdyho svatyně nenasměroval. Ve 14. minutě sehrávali domácí v pořadí druhou přesilovou hru, v té se do slibné šance dostal Květoň, ani on však nenašel recept na výborně chytajícího Žigárdyho. Deset vteřin před koncem třetiny se o slovo přihlásilo i hostující mužstvo, ale Šindelář nebyl nucen zakročit. Do šaten odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu.

Ve středečním utkání byli o jedinou branku šťastnější hosté (foto: mkm)

Neuplynuly ani dvě minuty druhé třetiny a na trestnou lavici usedal třebíčský Lučka. Olomouc si tak mohla vyzkoušet první přesilovou hru v utkání. Ani hosté ale nebyli nijak nebezpeční. Ve 26. minutě otestoval Šindeláře z úhlu hostující Smejkal, domácí gólman si ale tyčku dokonale pohlídal a puk za svá záda nepropustil. V polovině zápasu sehrávali hosté přesilovku 4 na 3, resp. 5 na 3, v níž si připravili plno slibných příležitostí. Šindelář měl plné ruce práce, kotouči ale výlet za brankovou čáru nedovolil. Od 36. minuty začali mít navrch domácí hráči. Třebíčští střídají jeden útok za druhým, do brány puk nedostal Ščerban, Látal ani Fryauf. Posledně jmenovaný nedokázal usměrnit puk do otevřené klece. Ani ve druhé třetině neviděly prořídlé ochozy branku. Stav po dvou třetinách byl tedy nerozhodný 0:0.

Ve třetí třetině se nejdříve osmělili hosté, když Metlička jen těsně minul Šindelářovu branku. Ve 49. minutě se do obrovské šance dostal olomoucký Vlček, ani ten však puk do brány nedostal. V 51. minutě už se ale červené světlo rozsvítilo a k nelibosti domácích fandů za Šindelářovou brankou. Kříž dokázal využít Ministrovy přihrávky a dostal svůj tým do vedení - 0:1. V 59. minutě opustil Šindelář svou klec a domácí sehrávali power-play. Ani výhoda jednoho hráče v poli však hráčům Horácké Slavie vyrovnávací branku nepřinesla, a domácí se tak museli smířit s první porážkou na domácím ledě.

Aleš Tomášek (trenér HC Mora Olomouc):"My jsme přijeli do Třebíče s takovou taktikou, kdy jsme věděli, co nás čeká. Věděli jsme, že domácí jsou velmi silní v osobních soubojích, na což jsme kluky připravili a já musím celé mužstvo pochválit, včetně gólmana Žigárdyho, který vychytal další nulu. Chtěl bych proto klukům za předvedený výkon poděkovat.

Jiří Otoupalík (asistent trenéra HS Třebíč):"Na výsledek utkání měla určitě vliv první třetina, kdy jsme měli tlak, ale bohužel jsem nedali branku. Ve druhé třetině také branka nepadla a v té třetí už se jen čekalo, kdo dá ten první gól. Byli to hosté a my jsme i přes další brankové příležitosti branku dát nedokázali a proto jsme prohráli. Gratuluji tak Olomouci k vítězství."