TRE - OLO 0:4 - Šlágr kola ovládli Kohouti

T ř e b í č - Ke 44. kolu 1. hokejové ligy zavítal na led Horácké Slavie Třebíč aktuálně druhý tým HC Olomouc. Na začátku utkání se oba celky vzájemně oťukávali. V páté minutě hosté vyhráli vhazování a Staňkova střela slavila úspěch, domácí se pak tlačili za vyrovnáním, což jim nabídla i přesilová hra. Ta se Třebíčanům nepovedla a navíc v ní inkasovali. Ve druhé dvacetiminutovce branka nepadla, ač domácí byli aktivnější, zejména díky přesilovým hrám. Ve třetí části hosté nenechali nikoho na pochybách, kdo dnešní zápas ovládne, na rozdíl tří branek zvýšil Kotvan, prakticky v zápětí ujel v oslabení Švaňhal a bylo to o 4 branky. Domácí se snažili o zkorigování výsledku, ale kýženého úspěchu se nedočkali.

44.kolo, středa 23.1.2013
0:40:2, 0:0, 0:2
OLO OLO
Branky a nahrávky: 5. Staněk (Dopita, Kucharczyk), 10. Bartoň (Švaňhal, Selingr), 52. Kotvan (Herman, Diviš), 54. Švaňhal (Lhotský, Diviš). Rozhodčí: Šír, Škach - Wesley, Kašík J.. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 1470. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Hruška, Zdráhal, Dietz, Sláma, Čejka, Bilčík - Vondráček, Dolníček, Laš - Němec, Ostřížek, Káňa - Čuřík, Kaut, Křivohlávek - Přibyl, Moučka, Čech - Kadela E.
HC Olomouc: Kašík L. - Janáček, Bartoň, Staněk, Lhotský, Kotvan, Valenta, Kadela R. - Selingr, Dopita, Kucharczyk - Rác, Ministr, Herman - Diviš, Vodný, Švaňhal - Králík.

Duel mezi domácí Horáckou Slavii a hostující Olomoucí měl patřit podle prognóz mezi šlágr kola 1. hokejové ligy. V úvodu zápasu byli aktivnější hostující hráči, kteří se snažili okamžitě s kotoučem dostat před domácí klec s úmyslem co nejrychleji vyzkoušet domácího brankáře a popřípadě skórovat. Aktivní hru hostující Olomouce přerušil až hlavní sudí, který poslal hráče v červeném do čtyř a daroval tak Třebíčským první početní výhodu v zápase.

V té se ale hráči s bílou hvězdou na dresu trápili a díky nepřesným kombinacím se mnohdy sami vyhnali z útočného pásma a usnadnili tak soupeři se v početní nevýhodě ubránit.

A hned po přečkaném oslabení hosté z Olomouce udeřili. V 5. minutě propadla střela Robina Staňka od modré čáry až za záda domácího brankáře díky tomu, že opora třebíčské klece měla zakrytý výhled a vůbec nic neviděla. Favorit se dostal do jednobrankového vedení.

V 9. minutě byl za hákování vyloučen další hráč Olomouce, tentokráte Lhotský. Horáci měli druhou příležitost k tomu, aby vstřelili branku. Ale ani na druhý pokus se to nepodařilo, ba naopak, branku vstřelili hosté. Po přečíslení se dostal kotouč k Jakubu Bartoňovi, a ten z pravé strany útočného pásma prostřelil Čiliaka a Olomouc tak v krátké chvíli vedla již o dvě branky.

Pro domácí to bylo možná až příliš kruté, neboť hra, kterou produkovali hráči v bílém, nebyla špatná, ovšem v dnešním zápase to tak říkajíc nelepilo na hokejky. Kotouč často přeskakoval hole, a když už se podařilo založit dobrou akci, byl proti brankář hostí, který vše spolehlivě pochytal.

Dalo by se říci, že v prostřední třetině utkání se hra více vyrovnala, ale Horáci měli pořád ten stejný problém. Buďto překombinovaná akce, kdy chybělo zakončení, nebo výtečný zákrok brankáře Kašíka.

Klíčem k úspěchu proti silnému soupeři jako je Olomouc by měly být zcela jistě přesilové hry, ale ani ty dnes bojovníkům v bílém prostě nešly. Ve hře bylo mnohdy viditelné nedorozumění mezi spoluhráči.

Příznivci Horácké Slavie však stále věřili při nejmenším ve zdramatizování zápasu, ovšem závěrečná dvacetiminutovka začala pro Třebíč opravdu tragicky. A to hned několika vyloučeními po sobě. Olomouc si dokonce zahrála přesilovou hru proti třem protihráčům. Prakticky do 50. minuty hráli domácí v oslabení. Je sice pravdou, že dva dvouminutové tresty hráčské lavice se jevily zvláštně, ovšem co naplat.

Když už Horáci ve 3. části nehráli v oslabení, tak znovu inkasovali. V 53. minutě přidal třetí zářez Oldřich Kotvan. A když v 54. minutě ujel při početní výhodě domácích Švaňhal a vstřelil čtvrtou branku hostí a celkově druhou při vlastním oslabení, bylo definitivně rozhodnuto.

Olomouc si body z Třebíče odvezla naprosto zaslouženě. Dalo by se říci, že když tým inkasuje dvakrát v početní výhodě, tak si nezaslouží vyhrát zápas, navíc Horákům toho dnes moc nevyšlo a na brankáře Kašíka dnes recept nenašli.

Tiskovka po utkání Třebíč - Olomouc 0:4

David Dolníček po utkání Třebíč - Olomouc 0:4

Kamil Pokorný - Horácká Slavia Třebíč: Špatně jsme vstoupili do utkání a z toho jsme se až do konce zápasu nedostali. Ve třetí třetině jsme pomýšleli na zvrat, ale po deseti minutách v oslabení to nešlo, i když jsme to ubránili, soupeř dal další gól, kterým rozhodl. Dnes jsme toho moc nenabídli, mrzí nás to o to víc, že to bylo doma. Obě vyloučení pro naši hráčskou lavici byla od rozhodčího netaktická a přízemní.

Jan Tomajko - HC Olomouc Získali jsme tři body, a nedostali jsme gól, takže jsme spokojeni. Podali jsme kompaktní výkon, na kterém je jediná kaňka, že jsme hráli tolik přesilovek a nedali jsme branky. Po dlouhé době se nám do sestavy vrátil Dopita a Ministr a to je hodně znát i na střídačce, neboť jsou to osobnosti. S jejich návratem se nám zlepšilo i vyhrávání buly, což se nám před tím moc nedařilo.